Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne csinálja...

Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Séta közben, kb. 1 óra után egyszerűen megáll, húzom, bár elég nehéz ezt a 60 kilós kutyát, aztán van, hogy elkezd jönni, pár lépés után ismét megáll, van hogy leül, akkor végképp nem tudom elhúzni. Nem hajlandó arra menni amerre akarok, akkor csinálja ezt. A másik irányba bezzeg elkezd menni. Gondoltam fél valamitől, de nem. Gondoltam, talán a főtérre nem szeret menni, mert 10-ből 9 alkalommal ott áll meg és nem jön velem, meg kell kerülni. De nem mindig ott. Lehet, egyszerűen csak nem akar arra menni. Ma pl. a tér közepén leült, én húztam, szépen csúszott a feneke a földön, de istenért sem állt volna fel. Mindenki ott röhögött rajtunk. Szó szerint csúszik a kutya utánam, ahogy húzom. 2 méter után már alig bírtam húzni, meg hát elég hülyén is néz ez ki, sőt egy srác felállt és segített nekem, de neki se akart jönni a kutyám. Kénytelen voltam a másik irányba menni, mert 10 perce ezzel szórakoztunk, ott ült és nem mozdult, jó kis közönségünk is lett. De ez tudom, rossz, hogy elmentem a másik irányba inkább, mert így mégjobban elhiszi, hogy ha ő azt akarja, arra megyünk. De csak nem húzhatom magam után 5 km-n át. Néha van, hogy egy idő után megunja, hogy húzom, és jön velem, de ez elég ritka. 10 perc után meg én unom meg és megyek utána. Mit csináljak vele?
2013. jún. 28. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát mert tudja,hogy te hamarabb feladod és végül arra mentek amerre ő akar.

Nem vagy falkavezér.Ne add fel!

Soha ne add fel!!


Ha leül,lefekszik,akkor maradj ott vele.Várd meg amíg óhajt felkelni és folytassátok az utat arra,amerre akartál eredetileg menni.Esetleg vigyél magaddal virsli darabokat,hátha a kajával inspirálni tudod.

És mondjuk először ne a sűrűn látogatott helyek felé menjetek,akkor ciki sem lesz,hogy nem jön a kutya.

2013. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itt mindenhol egy csomó ember van, a központban lakunk, nem tudok arra menni, hogy ne legyen sok ember. Úgyis megáll, és nem akarok az út közepén ülni vele fél órát, tiszta hülyének néznek, ma is mindenki rajtunk röhögött. Ráadásul nem fogja megunni, ma csak 10 percet vártam, de volt, hogy fél órát is. Akkor sem jött. A kaja nem rossz ötlet, de félek, ha nálam van a zsebemben, érezni fogja, és akkor meg azért nem fog jönni, vagy folyamatosan engem rágcsál majd.
2013. jún. 28. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáld úgy,hogy a kezedben van az elejétől kezdve a kaja,és ha leül,vagy lefekszik akkor kezded vele csalogatni,majd amint elindult odaadod neki.

Azért fontos,hogy pici darabokban legyen a kaja,hogy egybe be tudja kapni,ne álljon le külön azért,hogy egyen.


Nekem is volt egy hasonló kutyusom,mondjuk ő 25 kiló volt,könnyebb volt húzni.De kajával is nagyon jól lehetett motiválni.A végén megtanulta a dolgot.


Egy a lényeg,ne add fel,mert a kutya magától nem hódol be.


Más területen nincsenek problémák?

Etetésnél?

Behívható?

Ajtószabály?


Ezek működnek?

2013. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ajtón mindig előttünk megy be, nem nagyon tudom visszatartani, behívni sem lehet, a helyére is csak akkor megy be ha adunk kaját. Tudom, ez mind rossz, de van kiképzője is, bár még csak 1 hete. Majd remélem javulni fog. Mindennek a forrása, hogy ő a falkavezér, ez a baj, ezen próbálunk változtatni.
2013. jún. 28. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem a kutyának kell kiképző, hanem nektek! Komolyan mondom! Miért nem mentek inkább kutyaiskolába?
2013. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó jól mondja!

És nem bántásból.A kutya jól működik,átvette az irányítást,mert nálatok nem volt senki,aki vezér lenne.

Ha a kiképző megtanítja a kutyának a dolgokat,attól ő még felettetek fog állni.NEKTEK kell megtanulni irányítani a kutyát,persze ebben is segíthet a kiképző,de egy kutyaiskolában,ahol több kutya van sokkal többet tudtok tanulni.

2013. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is kutyaiskolába akartam menni, de nem tudok, nem az én döntésem.. Viszont ez a kiképző megtanít a kutyának pár dolgot és utána nekem fogja megtanítani, hogy tudjam kezelni a kutyát. Tudom, hogy nekem is kell tanulni. Igazából azt is tudom, mit kellene csinálni. Éveken át csak olvastam a kutyákról, a gondolkodásukról, tanításukról, falkavezérségről, de én az a fajta vagyok, aki nem tudja megállni, hogy mikor jön a kutya akkor babusgassam. De igyekszem jól csinálni..
2013. jún. 28. 23:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is "játszunk" ilyet néha. Viszont, én azt vettem észre, hogy a kutya az én "állapotomra" reflektál.

Tehát, el kell haladnom mások előtt, vagy nagyobb tömeg keresztezi az utunkat, esetleg más is jön a kutyájával, ami számomra új helyzet, netalántán elbizonytalanodom, vagy bestresszelek... olyankor a kutya egyből megáll.

Olyankor megállok én is, megnyugszom, igyekszem kiegyensúlyozottságot, határozottságot mutatni felé. Ha sikerül, jön tovább. Ha nem, akkor jutalomfalattal "csalok". Nekem am első kutyám, és sokat kell gyakorolnom még :*

De amikor sétálunk, én úgy fogom fel, hogy olyankor csak én vagyok és a kutya, akik együtt haladunk, és szemléljük a világot. Szóval álltalában nem érdekel, ha meg is állunk, hogy ki néz. Igazából, ha humorral fogod fel a dolgot, nem jelent ez olyan nagy gondot, inkább kihívást.

Remélem segítettem. :*

2013. jún. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És igen, furcsa néha meglátni, hogy én bénázom, és nem a kutyám. De számomra ez nagy segítség tőle, mert észreveteti velem a gyenge pontjaimat, így sokszor az alaptalan félelmeimen tudok felülemelkedni, amiket korábban észre sem vettem. :O

Amiatt pedig ne aggódj , hogy emiatt a kutyád hülyének néz, vagy nem tisztel majd... lehet nekem van nagy szerencsém, de az enyém egyébként jól viselkedik, és szívesen sétál még úgy is, hogy néha döcögősen megy. :D

2013. jún. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Válaszolva a kérdésre, hogy mit tegyél:

Nagyon figyelj magadra, amikor a kutya megáll. Abban a pillanatban, amint stresszelsz, vagy valamit parásnak érzel, akkor megváltozik a tudatállapotod - a kutya folyamatosan "veszi" hogy te hogy érzed magad. Lehet, hogy a test tartásod is megváltozik olyankor, pl befeszülsz, vagy máshogy veszed a levegőt. A kutya pedig megáll. Miért menne tovább arra, amerre a vezetője igazából nem akar menni. :* Úgyhogy, az általad leírt kép alapján, nekem az jött le, hogy a kutyád nagyon figyel rád, és amit csinál, helyes reakció tőle, adott esetben.

Sokan nem veszik észre, hogy mennyire érzékeny műszer a kutya,és hogy nem lehet becsapni. Ha te úgy teszel, mintha határozott lennél, de belül mégsem vagy biztos magadban, a kutyád ezt megérzi. Nem lehet őket úgy megvezetni, mint az embereket.

2013. jún. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!