Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért más a netező kutyás...

Miért más a netező kutyás gazda, mint a nem netezős? .

Figyelt kérdés
Sokat beszélgetek a gazdákkal a kutyafuttatón, vagy séta közben. Nem hülyék, nem tudatlanok. De feltűnt, hogy teljesen máshogy viselkednek, gondolkodnak, mint általában a netezősök... gondolok itt arra, hogy a neten van egyfajta "divat"vélemény a legjobb tápokról, az ivartalanítás idejéről, a jó állatorvosról, a jó kennelekről... és megfigyeltem, hogy aki nem netezik, az sokszor teljesen máshogy gondolkodik, más a véleménye. És közben szép, törzskönyves kutyáik vannak, szóval nem elhanyagoltak... szóval azon gondolkodom, hogy mivel ez itt egy szűk közösség, és van egyfajta hangadó vélemény, nem lehet, hogy mindenki ezt veszi át?... Pl. tápok... itt mindenki Acana meg Orijnen rajongó, közben van csomó egyéb táp, ami jó, pl. Taste of the Wild, Innova, Chicken Soup, Happy Dog - de mivel ezeket a márkákat a gyakran netezők nem ismerik, ezért nem is ajánlgatják... szóval más a netes kutyás, mint a nem netes?...
2009. okt. 15. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak tájékozottabbak a netes kutyások ... itt tényleg megtudja ez ember a többiek véleményét, tapasztalatát és azért az okos ember tanul abból amit más már tud.

Mondjuk néha nekem is sok az állandó Acana szajkozás, én akkor sem fogok azzal etetni, mert nem vált be ...

2009. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Ezen én is gondolkoztam, régen mikor nem volt se internet , se kutyás tvműsorok se kutyás könyvek az ember akkor is meg tudta nevelni a kutyáját józan paraszti ésszel, most a túl sok információ összezavar , főleg mikor egyik könyvbe teljesen ellentétes dolgot ír mint a neten egy cikk vagy egy másik könyv.
2009. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

Általában tényleg igaz amit mondasz de nem feltétlenül. Én vagyok rá az élő példa, aki nem követi ezeket a "divatvonalakat". Nem Acanával etetek, mert nem vállt be. Nem tartom helyesnek az ivartalanítást csak bizonyos esetekben, pl. ha felelőtlen a gazda, beteg a kutya (ivarszervi) vagy vemhesült. Nekem nem számít a törzskönyv, csak maga a kutya, milyen az idegrendszere, láthatólag egészségesek-e a szülők. Nem ítélem el az egyszeri almot lehozókat, csak azokat akik kizsákmányolják az állatokat, rosszul tartják őket.

Mindenkinek megvan a saját véleménye és elve a kutyatartás terén, ha ezeket valaki másoktól lesi, akkor a leginkább hangadóktól fogja akik mostanában az Acanával etető ivartalanításpártiak:) És ezt most nem piszkálódásból írtam.

2009. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
amit a neten olvasol, az egy irányadás csak, érdemes követni, de minden kutya más, tudni kell változtatni, a kutyához alkalmazkodni.. saját példám: mindenhol azt írják, h soha ne bántsuk a kutyust, pozitív megerősítést(vagy mit) használjunk. Na most, tudom, egy szemét állatkínzó vagyok, biztos le leszek pontozva, de ez az én kutyámnál sajnos nem működik. Nem működik, pedig a neten azt írják, h igen, de hát akkor meg kell változtatnom a módszereimet, hiába írják ezt, nem? Bizony mostanában a kutyám, ha rossz dolgot csinál, kap egy kis cibálást, és olyan lett, mintha kicserélték volna, nagyon jól viselkedik. A tápokat nem véletlen, h sokan ajánlják, valami igazság biztos van benne. Nagyon jó dolog, h lehet tájékozódni a neten, érdemes is hallgatni ezekre a dolgokra, de tudni kell alkalmazni is, változtatni, ha kell.
2009. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy neten sok olyan is osztja az észt, akinek nem kéne, mert nem is ért hozzá, és ezt neten nem tudod ellenőrizni, de élő beszédben azért rögtön kijön(pl a gesztusaiból látszik), hogy valaki intelligensen, átgondoltan mondja a dogot, vagy össze-vissza beszél, mert teszem azt visszakérdezel, és meg se tud szólalni...

Meg ugye aki nem netről tanul, az kizárásos alapon, vagy szakkönyvből, vagy józan paraszti ésszel csinálja. És kicsit nem mind1, hogy szakembertől vesszük az infót, aki korrektül el is magyarázza a dolgokat, vagy mari nénitől a "nyaljukkiakutyaseggétés" fórumból.

Szeintem jól mutatja a tudatlnaságot, hogy gond van az álattal, pl ezen a fórumon az ember azt a választ kapja, hogy vidd orvoshoz. Értelmes tanácsot nagyon ritkán hallani, olyan esetekben, ahol amúgy nem lenne indokolt az orvos.

A másik, hogy itt van egy rendkívül szubjektív "vallás", és annak nem lehet ellentmondani. Pl itt az oldalon is -akármiylen jószándékkal írja az ember a választ- rögtön lepontoznak. Így nem lehet tanulni...

2009. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen, én is így látom, hogy megrögzött irányok vannak, és csak néha téved ide valaki, aki esetleg más módszert vagy tápot vagy akármit alkalmaz... meg persze a lepontozottakon sem könnyű kiigazodni, hogy kit miért pontoznak le.. csak annyira nehéz megtalálni azt a helyet, fórumot, ahol bízni lehet az emberek véleményében... mégis, honnan lehet biztonságosan tájékozódni?...
2009. okt. 15. 12:23
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az utolsóval, egyszer úgy lepontoztak, holott tapasztalatból írtam egy véleményt. Nem leszóltam mást, csak véleményt írtam, amit én sikeresen alkalmazok. Minden kutya más, és mindegyikhez más út vezet.

Aki azt írta, hogy le lesz pontozva mert állatkínzó, mert grabancot rángat:) nos vele is egyetértek, annak ellenére, hogy nálunk pont a rángatás, meg a fenyítés nem vált be... Figyelemelterelés, otthagyás, nálunk bevált, ja és jutalmazáááás:D:D Én a grabancrángatástól jutottam el ide. Viszont a másik kutyánk, meg pont fordítva működött.

Szerintem az egyén akkor jár jól, ha utánajár egy csomó mindennek, és higgadtan elkezdi alkalmaznia neki megfelelő módszert pl a nevelésnél, és ami bevállt, azt használja tovább, ami meg nem azt nem alkalmazza. Rugalmasnak kell lennünk, mert ahogy gyerekbe sincs egyforma, úgy a kutyák sem egyformák.

Ha figyelünk a kutyára, akkor teljesen rugalmassá válunk. Pl nem kell mindig megrángatni a kutyát, mert ha éppen "jókedvében" van, akkor lehet elég egy erősebb rászólás. Valamikor meg annyira hiperaktív, hogy elő kell vennem a papucsot, és volt, hogy a hátsójára sóztam.

Egyébként én tipitkus példája vagyok a netes nem netes csoportnak, mert volt egy kutyánk, ő net és egyéb plusz tudás nélkül lett nevelve, de nem is sikerült... Szerettem nagyon, de valahogy nem működött az egész... Aztán a másodiknál, hiperszuperül felkészültem, és én is hajtogattam a különböző "divat módokat". Aztán miután szét voltam esve, a kutya se értékelte a legjobb módszereket. Összeszedtem magam, és próbálom a sok módszert kicsit összemosni. ÉS MŰKÖDIK :D na nem mindig:) de általában:) (még kicsi a kutya) Csak a gazda tudja, hogy mivel lehet célt érni az embereknél.

Van egyébként, akik okoskodnak... Van aki csak véleméynt mond, van aki állítja hogy működik.

Ha a gazdában van elég önbizalom, és hagy időt magának, meg a kutyának, akkor ki tudja szelektálni a hülyeséget, meg az őszinte tanácsot...

A kajával meg úgy vagyok, hogy nem veszek neki egy nevenincs konzervet, ami messziről bűzlik, de nem is etetem prémium táppla, pedig vannak jó érvek is ám mellette. Az állatorovosunk azt mondta, hogy ez jó, teljesen megfelel, akkor inkább hallgatok rá.

2009. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nagyon örülök, hogy ilyen értelmes vélemények gyűlnek itt össze, épp megcáfoljátok a netes gazdikkal kapcsolatos előítéletemet :)
2009. okt. 15. 12:33
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Ennek örülök:) Vagyunk azért szép számmal akik tényleg keverik a hallott, olvasott módszereket és azt hozzuk ki belőle ami a kutyánknak a legjobb. És ne nevessetek ki de volt, hogy a legjobbakat olyan emberektől tanultam akik az életben nem ültek számítógép előtt! Kellemes csalódás volt egy egyébként buta kisebbségi fiútól hallani, hogy a pitbullokat erőszakmentesen kell nevelni. A legnagyobb hülyeségeket pedig olyanok tudják írni, akik állandóan a világhálót bújják. Pl. ne etessünk májat a kutyával mert túl sok benne a vitamin:)
2009. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
MErt most is a gép elött ülünk és nem a kutyáinkkal játszunk kint ebbe a jó hideg, szeles, esős időben:P
2009. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!