Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnatok olyan kutyakat...

Kutyajobbmintamacska kérdése:

Tudnatok olyan kutyakat mondani ami felelemerzetet kelt masokban? Ilyen orzo-vedore gondolok.

Figyelt kérdés

2013. jún. 29. 23:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

kanári szigeteki,

cane corso,

rottweiler,

ban dog (bár ez utóbbi nem elismert fajta)

dobermann,

amstaff,

argentin dog

2013. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A kanári szigeteki, cane corso és az argentin dog félelmet kelthet, de vajon tényleg tesz is valamit??
2013. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Dogo canario tenyèsztö ismerösöm (nem szaporítò). Nekem is volt egy ilyen típusù kèrdèsem hozzà, azt mondta utcàn semlegesek, közömbösek az emberekkel viszont ha ùgy adòdik bàrmikor megvèdenèk. Területüket nagyon kemènyen örzik, senkit nem engednek be. Gondolom fajtàn belül ez nem az összes egyedre igaz, hiszen biztos vannak baràtsàgosabb, kevèsbè dominànsok is.
2013. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már, hogy az argentin dog nem alkalmas öv-re...

Láttam már olyan rotit, aki felé meglengették a botot, és behúzott farokkal, nem akart újra a karra menni. Ez erősen egyedfüggő.

Múltkor séta során egy cigó három méterre megállt tőlünk, pedig nem is felé mentünk. Látszott rajta, hogy be volt szarva, meg valamit akart. A dogonk szimatolgatott, le se tojta. Egyszercsak a cigó megkérdezte tőlem az időt. A kutyának sem kellett több. Egyből hörögve kitámadt rá, rászóltam, abbahagyta. Mikor továbbmentünk, azért még figyelte az illetőt. Azóta mindig előre köszön, ha összetalálkozunk.

Másik alkalommal egy ismerős kutyája miután mentek volna haza, a kutyusa visszaszaladt hozzánk. A gazdi mérgesen, nagy lobbal jött felénk (mert a kutyája kb a lábamnál volt), hogy megfogja a kutyust. Akkor lepődtem, mert a dogonk, durván megmorogta és állt a hátán a szőr. Pedig előtte birkózott a sráccal, csak szimplán az nem tetszett neki, ahogy közelített felénk.

Ha kint tombol a vihar és ha ugatni való van, ő akkor is a kapunál van, és hörögve ugat. Nem fél. Nem hinném, hogy lesz még egy ilyen kutyám.

Viszont boldog-boldogtalannak nem való ez fajta kutya. Könnyen el lehet rontani. Így is van egy rakás agyatlan barom, aki miatt már elég rossz híre van a fajtának... Na az ilyet fejen is lőném. Na meg hála a sok szaporítónak, sorozatban gyártják a süket, kb a napfényre is allergiás kölyköket...


http://www.youtube.com/watch?v=rOyqCA4qq6M

http://www.youtube.com/watch?v=MM-MVwXDREw

http://www.youtube.com/watch?v=VGuYvC46M68

2013. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!