Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Németjuhász kutyám,...

Van egy Németjuhász kutyám, és most szeretnék egy Yorki kutyust is. Próbáltak lebeszélni róla, h a nagy kutya mellé nem érdemes egy kicsit, meg h a Németjuhász megöli a Yorkit. Ez lehetséges? Ha vkinek van vmi tapasztalata, lécci ossza meg velem!

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos azt kell mondanom, hogy igen. Nekem is 2 német juhászom van. A kistestű kutyákat szét tudná tépni, még akkor is ha ismeri. Az igazság az, hogy mi macskával próbálkoztunk, de nekünk megölték, pedig mindent megtettünk. Előttünk nem bántotta, de ha nem voltunk otthon, akkor baj lett. Nagyon féltékenyek. Tökéletesen illik erre a fajtára az irigy kutya kifejezés.
2009. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem... Hát Köszi Szépen :) És nemtudod, hogyha a Yorki a házban van, akkor történhet valami baj? Ha csak akkor megy ki az udvarra, ha itthon vagyunk. Akkor nem tudja bántani a németjuhász. Vagy Mégis?:S:D
2009. okt. 15. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy borzalmasan féltékenyek. Mihelyst megérzi, hogy a falka másik tagja, aki ráadásul csak most érkezett felette van, hiszen többet van veletek, meg fogja találni az alkalmat, hogy valamit tegyen vele. Ne feledd el, hogy ez egy nagyon okos kutyafajta. Tudja, mit kell tenni, hogy úgyis eléri amit, akar.

De állítólag vannak olyan kiképzők, akik házhoz mennek és megtanítják ilyenekre a kutyát. Itt neked kell eldönteni, hogy van-e annyi pénzed, hogy veszel egy kutyád, hívsz egy kiképzőt és lehet, hogy így sem sikerül. Egy nagyobb testű kutyát,ami megnő, biztos, hogy könnyebben elfogad.

De ezek is talányok mind. Nekünk az egy német juhász 7 éves a másik 1.5. Hiába az idősebb a nőstény, ő hordja a nadrágot.

2009. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Remélem tudtam valamit segíteni. Én a második macska után döntöttem el, hogy nem lesz addig macska, míg a 7 éves él. Mert szeretem őt is.
2009. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha a kutyád normális idegrendszerű akkor nem öl meg senkit. Ha pedig tudja, hogy ki a főnök, akkor féltékeny sem lesz. Amit ti féltékenységnek hívtok az akkor van, amikor a kutya eleve nem bzitos, hogyan is álltok a főnökséggel és erre odahozol még egy kutyát, akivel ráadásul többet foglalkozol, mert kicsi, esetleg, és cuki. Viszont a kutyának ez nem logikus, hiszen elvileg ő van följebb a rangsorban, mert előbb itt volt, idősebb, nagyobb. És mindig annak kell többet kapnia aki feljebb van, erre azt látja, hogy aki legalul van azt ajnározod. És akkor ő megpróbál érvényt szerezni az igazának. Ezt hívjátok ti féltékenységnek. Szóval ha normális és nem idegbeteg kutyád van, akkor vihetsz hozzá nyugodtan kiskutyát, csak arra figyelj, hogy a nagy megkapja ami neki jár, és ne a kicsit tüntesd ki.
2009. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen, Sokat Segítettél!:)
2009. okt. 15. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

13:59-essel abszolút egyetértek. Viszont én még azt sem tartom fairnek, hogy egyik kutya kinn, másik meg benn. Amikor elviselhetetlen genya időjárás van, mint pl. most, nem szép dolog, hogy az egyik kutya kinn ücsörög a házában, várva, hogy elálljon az eső, a másik meg benn fekszik a gazdik ölében a házban.

Nem a fázásról van szó, mert egy németjuhász nem fázik kinn, hanem a foglalkozásról, az együtt eltöltött időről.

Ha a yorkie benn van, a másiknak legyen szabad ki-be járása. Szerintem így a fair.

2009. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ölné meg? Én az 5éves ivartalanított német-belga juhász mixem mellé vittem haza egy 2hónapos sheltie babát. Mellesleg egyneműek! És soha nem bántotta a nagy a kicsit. Még akkor sem, amikor együtt hagytuk őket felügyelet nélkül. Az első két hétben féltékeny volt rá, nem értette,h mit keres itt ez a kis szőrgombóc, de utána szépen elfogadta, most már nagy barátnők. Az első kb fél évben mindenkitől védte is a pöttömöt. Idegen kutyákat nem engedett oda hozzá, és ha valaki jött,h megsimogassa akkor először ő ment oda megnézni,h milyen emmber is az illető, nem fogja-e bántani a törpét.

Ha meg nálatok az egyik kinn, a másik benn lesz szinte állandóan, akkor biztos nem lesz baj. Azonban meg kell neki mutatni az új jövevényt, felügyelet alatt össze kell azért szoktatni őket. És az első időkben érdemes egy kicsit többet foglalkozni majd a németjuhásszal.

2009. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 nagytestű kutya van, az egyik német juhász. Nagyon jól elvannak a kicsi kutyámmal és a macskákkal is. Sokszor játszik együtt a 3 kutya és mondhatom, nagyon vigyáznak a kicsire. Nem mondom, hogy néha nem mancsolják meg, vagy nem lökik fel, de annyira rettenetes nem lehet, hisz a kicsi felpattan és játszik tovább.
2009. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 17:29-es vagyok. Még csak annyit, hogy ami a miénk az a falkához tartozik a macskákat is beleértve, de idegen macska nem jöhet be a kertünkbe, azzal biztos nem lennének kedvesek. De ha holnap hoznék egy új cicát, vagy kutyát, pár nap múlva, amint megértették, hogy hozzánk tartozik, eszükbe se jutna bántani.
2009. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!