Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlás külföldről?

Kutyavásárlás külföldről?

Figyelt kérdés

Több hirdetést is láttam a napokban, amiben Németországból származó kutyusokat árulnak. Az áruk kb annyi mint itthon, azt leszámítva, hogy majdnem minden papírt adnak (tk-t nem, de egészségügyi gari 1 évre például igen).

Ebből a szempontból kedvezőbbnek érzem, mert itthon ez nem nagyon divat, kivéve ha 100ezerért veszek kutyát (van határ).

Szóval mik a tapasztalatok? Átverés? nekem elég gyanús....

Van aki vett már kintről? Mi a garancia a papírok valódiságára?



2013. júl. 1. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb annyira mint 1 németnek 1 magyar kutyaárus..
2013. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És mi az egészségügyi garancia? Ha megbetegszik visszaveszik és visszatérítik az árat? Azok a kutyák ugyanúgy csak fajta jellegű keverékek. Ez egy nagy átverés, az meg jó nagy marha aki ezt be is veszi. Ha én szeretnék egy FAJTATISZTA kutyát azt inkább megfizetem, mivel 12-14 évre "veszek" társat, és nem pár hónapra, hogy utána visszaadjam, mert még él a garancia. LoL. Amúgy nem értem miért sokalltok 100 ezret egy kutyáért. Ha mondjuk 10 évig él, akkor nézd úgy, hogy évi 10 ezer Ft-odba került a kutya. Máris nem tűnik soknak.
2013. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb annyira lehet német mint én.... linkelnél ilyet én még nem láttam... Ráadásul gondolj már bele kinek érné meg 100-200 euróért árulni, oltani, eü garanciát vállalni és behozni egy kutyát? Ez bármi is, de tuti átverés.
2013. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébiránt vettem már kutyát külföldről: tenyésztőtől, tk-vel, oltásokkal, eü. garanciával genetikai betegségekre, és hasonló feltételekkel adtam is el. De egyik esetben sem más jött vagy ment a kutyáért, nem volt közvetítő...ez nagyon gyanús.
2013. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez tutibiztos átverés, úgy szokták csinálni, hogy kifizettetnek veled egy adott összeget útiköltség nevén, aztán persze sosem érkezik meg a kutya. Németországban egy keverék kutyáért 2-400 eurot elkérnek, egy fajta jellegű keverékért alaphangot 5-600 euro. Mégis miért érné meg nekik elhozni Magyarországra és 20-30 ezerért árusítani?
2013. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!