Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlás? Vegyek vagy ne...

Kutyavásárlás? Vegyek vagy ne vegyek?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hülye kérésért, de nem engedte máshogy feltenni!

:)

Nos a helyzet az hogy jelenleg nincsen kutyám, külföldön dolgozom (Ausztriában) És mivel mindig volt kutyám ,azt mondtam most amíg pár évig kint leszek nem lesz , mert dolgozom, de nem bírom kutya nélkül ... Egyszerűen bele őrülök! A párom elég "nehezen" érti meg,talán mert ő nem annyira kutyafüggő mint én. Úgy döntöttem veszek egy kutyust,mivel mindig is Amerikai bullom, és Staffordom volt , most is azt néztem, találtam is egy megfelelő kutyust, Törzskönyvvel , Chippel, adás-vételivel ... Megfelelő oltásokkal ... 12 hetesek a kicsik! De valahogy félek "nagy" kutyát venni ... Viszont a kistestűek valahogy nekem nem "jönnek be" .... És olyan kutyust szeretnék amilyenre vágyom! Szabad udvar van,igaz nem zárt, de egyedül nem lenne kint , Csak 9-től max 3 ig lenne egyedül .... Este 1-1 órára ha be kell ugranom melóba heti 2x ... Tehát a délutánt szinte mindig itthon töltöm, ha én nem akkor a párom itthon van 2-től 5ig. A Munkahely egy nagy hotel , ott dolgozunk és ott is lakunk ... Vélemény ? :/


2013. jan. 4. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan, a leírásodból ítélve jó helye lenne nálad a kutyusnak és fel is vagy készülve a tartására.
2013. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nyugodtan.

Ne félj a nagy kutyától, szinte olyanok mint a kicsik csak nagyobb kiadásban. Ha rendesen megneveled, szocializálod semmi gond nem lehet vele.

2013. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyát akarsz? Miért fész "nagy" kutyát venni?



Az idő beosztással,hogy mennyit vagy otthon azzal nincs gond szerintem. 9-től 3-ig igazán nem sok idő amit egyedül kéne tölteni, az teljesen oké.


A hotelben ahol laktok/dolgoztok ott lehet kutyát tartani?

2013. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a párod nem is akarja hogy legyen kutya? Vagy csak egyszerűen nem érti hogy neked miért olyan fontos, de azért ő is örülne ha lenne?
2013. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

* félsz


bocsi :D

2013. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A hotelba tarthatok kutyát ... Mert van is itt egy 16 éves Golden kan és 2 macska .... Még a konyhán is bent vannak , a Recepción alszik a Szultán,mert már nagyon öreg is! A párom szereti a kutyákat , és nagyon tetszik neki az Amstaff, ő csak úgy gondolja h most amíg kint vagyunk ne legyen, mert sose tudni mikor merre kell majd menni esetleg! Ez igaz is , de akkor annyiból sose tarthatnánk kutyát, hiszen sose tudni mi lesz holnap! Eddig mindig nagy udvar volt a házamhoz,és a kutyáim akkor jöttek be-ki amikor akartak , most pedig kint csak akkor lehetne ha én is megyek, szeretek sétálni , főleg a hegyekben , időm is van délutánonként .... Most is a gép előtt ülök fél 3 óta ... mert "más" dolgom nincsen ... 10 re mentem dolgozni és fél 3 kor itthon voltam ... Úgyhogy azt hiszem a kutyus csak jó hatással lenne rám. :)
2013. jan. 4. 19:38
 7/9 Maxitabi ***** válasza:
Arra figyelj azért, hogy Ausztriában némely önkormányzatnak (lehet, hogy tartománynak is) szigorú szabályai és előírásai vannak a staffik tartásához!!!Nézzetek utána!
2013. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért előtte beszéld meg a pároddal , ne az legyen,hogy csak úgy beállítasz egy kutyával. :)

Amúgy igaz, sose lehet tudni mi lesz holnap, gondolom ha vissza költöztök vagy máshova akkor a kutyát is viszitek.

Meg ha már van valakinek kutyája úgy alakít mindent,hogy már belekalkulálja,hogy ott a kutya és az ő érdekeit is figyelembe veszi és úgy hoz meg egy-egy döntést.

Azon kivül olyan kutyát válassz amitől nem félsz,mert ezt még mindig nem értem hogy gondoltad a kérdésben. :D

2013. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindig Staffom volt , tehát nem magától a fajtától félek ... Értek a fajtához, mindig nagy kutyás voltam :)

Arra értettem a "félek-et" hogy amíg kicsi minden képpen lakásban lenne, és míg dolgozom addig nem e lenne rossz neki egyedül ... A párom tudja h szeretnék kutyát, tisztában van vele , mikor megismerkedtünk én közöltem vele, hogy nem vagyok hajlandó közösen kutyát venni, és nem vagyok hajlandó kutya nélkül élni, ugyanis nem tudok! Sajnos 2x megjártam és 2 exem vitte el 1x a Staffim és az Amerikai bulldogom amikor szakítottunk, utána pedig a másik exem vitte el a Labradorom és a Staffom ... Tehát bele fáradtam kicsit, nem is volt kutyám 1 évig , most viszont szeretnék , de Chipp a nevemen reg. Olt.könyv is , és a tenyésztő az velem köt adásvételt ... ! Párom talán gondnak látja , nem tudom ,de minden délutánom egyedül töltöm ... mivel nem ismerem a várost, nincsen kedvem egyedül kimozdulni, sem sétálni ... De a kutyával más lenne, hiszen nem lenék egyedül :)

2013. jan. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!