Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a skót juhászom megfolytott...

Ha a skót juhászom megfolytotta a szomszéd palotapincsijét azért a pincsi gazdája felelőségre vonhat?

Figyelt kérdés

Igazából nagyon sokat nem tudok a történtekből. Tegnap előtt délután mikor jövök haza a munkából a szokásos módon most nem szaladt elém a 3 éves hím skót juhászom. Furcsáltam is ezért mikor bemegyek, látom a kutyámat nyugodtan áll mellette meg már a döglött pincsi aminek tisztán látszódott a harapás nyom a nyakán. Akkor jött ki a házól a szomszédom és torka szakadtából csak kiabál. Azt ordítozta hogy majd feljelent amiért a drága pincsijét széttépte a kutyám. Amúgy az a palotapincsi rendszeresen átszökött mióta a szomszédom megvette. Mindig ÉN foltoztam utána a lyukakat, de nem ért semmit mert kikapart, kiásott egy újat. Volt hogy be kellett zárnom a kutyámat mert sokszor rátámadott a pincsire. Múltkor például azért mert mikor jöttünk vissza a kutyaiskolából észrevette hogy az öleb a táljából eszik és nekirontott. Sokszor mondtam már a szomszédomnak hogy zárja be a kutyáját mert ez lesz. De láthatóan tojt a fejemre most meg azzal fenyegetőzik hogy feljelent?! Az én skótom soha nem ment át hozzá mindig csak az ő kiskutyája jött át.

Tényleg fel tud jelenteni?



2013. júl. 1. 10:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
13%

Mivel a te területeden volt a kutya pórázon, így nem.

De a kutyád életveszélyesnek állíthatják be és megfigyelés alatt lesz, ha embert támad meg akkor elaltatják..

2013. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Emberre még életében nem támadt. 1 hónapja kezdtünk el kutya iskolába járni és ott remekül kijön a többi kutyával.
2013. júl. 1. 11:07
 3/33 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idős volt a pincsi?
2013. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Közöld a szomszédoddal, hogy a kutya felügyelet nélkül kikerült a lakóhelyéről. Ez törvénysértő. Semmi keresni valója idegen kutyának más udvarán. Igazán sajnálom a kicsi kutyát amúgy.
2013. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Az ég világon semmit nem tehet a szomszéd, mivel az ő kutyája volt a te területeden, jogilag 'birtokháborítást' követett el, a te kutyád pedig 'jogszerűen' járt el. Azért a következő napokban, hetekben bevinnám a kutyát a lakásba, mert lehet, hogy a szomszéd bosszúból mérget dob át. A jó viszony megtartása érdekében, még ha nem is te vagy a hibás, fejezd ki neki sajnálatodat.
2013. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sem tehet semmit a szomszéd, ugyanis az ő kutyája ment át hozzátok, és ahogy leírtad, semmit nem tett az ellen hogy ez ne forduljon elő többet.

Azon viszont érdemes lenne elgondolkozni, hogy a kutyád miért viselkedik ennyire agresszívan más kutyákkal szemben.. Kutyaiskolát említettél. Nem tudom mit tanultok ott vele pontosan, de talán a szocializációra is figyelnetek kéne..

Sajnálom azért a kicsit...

2013. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta hogy a többi kutyával jól kijön... szerintem a szocializációval nincs probléma.
2013. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
Én ilyen esetben nem azt keresném, hogy ki a hibás, hanem hogy mégis hol csináltam a kutya életében azt az oltári nagy hibát, hogy képes megölni egy fajtársát! Ráadásul egy skót juhász, akinek nyugodtnak és barátságosnak kellene lennie! Jézusom, téged ez komolyan nem aggaszt?
2013. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom, valahogy én sem tudnék mérges lenni a kutyámra, mert védi a területét a behatolók (ez esetben a palotapincsi) ellen. Ez a feladata, nem? Ha amúgy, semleges területen illetve a gazda jelenlétében nem agresszív, akkor mi a gond?
2013. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
62%
Ráadásul sokszor egy ilyen kis kutyának elég egy csípés, már meg is hal, nem biztos, hogy a skót juhász a kiirtásra ment.
2013. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!