Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire volt jó a kutyák chippelt...

Mire volt jó a kutyák chippeltetése?

Figyelt kérdés

igaz, hogy már régebben meghozták ezt a törvényt, de ez engem újra és újra felháborít... ugyanis én egy kis faluban lakom, és nap mint nap egyre több kóborkutyát látok, akiket a gazdájuk kilökött, mert nem tudta\akarta kifizetni a 3-5.000 forintot a chippeltetésért (kutyánként!). Ebbe nem gondoltak bele a kedves urak, hogy magyarország NEM ér véget Budapest határával, és hogy léteznek ebben az országban ugynevezett FALVAK is (ahol minden fán egy kutya terem)és hogy ez a törvény egy FALUBAN hogyan valósulna meg????

Meg amugy is, ez a törvény nem működik a valóságban (eredeti "szándék": ha elkóborol 1 kutya, akkor meg tudják találni), ugyanis 1: 100 főből ki venné a fáradtságot arra, hogy ha lát egy kóborkutyát, akkor azt bejelentse, 2: ha valaki látná, hogy a birtokán egy kóborkutya épp kárt okoz neki (pl megeszi a haszonállatait, feltúrja a vetést, stb) vagy csak szimplán ott van, akkor előbb ütné agyon\zavarná el a kutyát minthogy hívná az illetékeseket, hogy "halló itt egy kóborkutya, jöjjenek érte!". (az már csak ráadás, hogy vagy 2 hónapja volt a híradóban, hogy az autópályán szaladgált pár (asszem 2) kóborkutya, akiket szemrebbenés nélkül lelőttek, akkor így mi értelme van a chippeltetésnek, ha egyből lelövik őket??? (U.i. ha a kutyák esetleg veszettek vagy betegek voltak, vagy embert támadtak meg akk megértem, hogy lelőtték őket)

Szerintem ez az egész chippeltetés csak arra volt jó, hogy újabb milliókat\milliárdokat húzzanak ki a nép zsebéből....


2013. júl. 1. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem ez az egész chippeltetés csak arra volt jó, hogy újabb milliókat\milliárdokat húzzanak ki a nép zsebéből...."

Így van! Ezt meg is válaszoltad!

Számlát kell adni az állatorvosnak a chipről, aminek van adótartalma, ami az államnak bevételi forrás. Számolj.. ennyi.

2013. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki kutyát tart, akkor tisztában van vele, hogy vannak költségek.

Tudtommal sok faluban lehetett kérni kedvezményesen, vagy ingyen a chipet, ha valaki nem tudta volna kifizetni.

Én örülök, hogy van chip a kutyákban, mert ha pl megtámadja egy idegen kutya a gyerekemet, akkor meg lehet találni a gazdáját, aki felelős érte!!!!

2013. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
89%

Normális, felelős gazda a törvény előtt is chippeltette a kutyáit (sőt, nem egy embert ismerek, akinek a lakásban élő cicájában is van transzponder).

Augusztustól januárig a chip ára 3500 forintban volt maximalizálva, regisztrációval együtt 3700 forintból meg lehetett csináltatni. Ha egy kicsit utánaszámolsz, 152 napig lehetett ennyiért chippeltetni az állatokat, így azt a bizonyos 3700 forintot bőven volt idő összeszedni - akinek meg nincs napi kb. 20 forintja a kutyára, annak bizony ne is legyen.

Hogy a falvakban minden fán kutya terem, arról nem az állam tehet, hanem a "falusi" kutyatartási "kultúra", az ivaros, önsétáltató/kertbe láncra kidobott kutyák százainak, ezreinek hibája - pontosabban a gazdáiké.

Az, hogy az általad ismert emberek hozzáállása olyan, ahogy leírtad, szerintem megint nem az állam hibája - egy nemzet (vagy épp egy ember) arról ismerszik meg, ahogyan az állatokkal bánik (kicsit továbbhaladva ezen gondolatmenet mentén rögtön arra is választ kaphatsz, miért uralkodnak olyan állapotok - tk. közbiztonságilag - "falun", amilyenek).


Ez a chippeltetés két dologra volt jó: sok kóbor kutya nagyobb biztonsággal kerül haza szerető gazdájához, és messziről felismerni a sz@r, felelőtlen állattartókat a chip elleni visítozásról.

2013. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Utolsóval értek egyet. Szerintem jó dolog, hogy ha elveszik egy kiskutya, a csip segítségével könnyedén visszakerülhet a gazdájához. Azok, akiknek meg mindegy, hogy megvan e a kutyájuk, vagy nincs, ezért sajnálják rá azt a pár ezer forintot, hát nemtudom, de szerintem ez nem az állam hibája.

Azt pedig nem hinném, hogy emiatt bárki kilökné a kutyáját az utcára. Nekünk 3 kutyánk van vidéken (csip nélkül) kiszökni nem szoktak, de nem is "hajítottuk ki őket)

Egyébként vidéken, illetve falvakban mindenért az állam a hibás. Már elnézést.

2013. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Ezelött is ugyanugy tele voltak a falvak kóborkutyával .. egy dekával nem lett több a chipelés miatt.

Az autópályás kutyákat ezért lötték le mert ölték a őzeket ...

Így legalább valami esélye van a kutyának hazajutni ...


Felháborító, hogy emberek 3700 ft-on hónapok óta képesek tépni a szájukat, hogy ennyi pénzt nem hajlandóak egy állatra szánni.

A hónapban csak arra hagytam 14 000 Ft-t az állatorvosnál mert az egyiknek megbökte a toklász a lábát ...

2013. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, egy kutya élet kb. 15 év. Akinek ennyi időre nincs 3500Ft-ja a kutyájára, annak minek van kutyája?

Ideje lenne megérteni, hogy kutyát tartani egy költséges hobbi, és egyáltalán nem kötelező.

Hosszútávon mindenki jobban fog járni, ha az ilyen embereknek nem lesz kutyája.


" ha valaki látná, hogy a birtokán egy kóborkutya épp kárt okoz neki (pl megeszi a haszonállatait, feltúrja a vetést, stb) vagy csak szimplán ott van, akkor előbb ütné agyon\zavarná el a kutyát minthogy hívná az illetékeseket, hogy "halló itt egy kóborkutya, jöjjenek érte!""


Pedig jobban járna, ugyanis a kötelező chipezés egyik előnye az is, hogy ilyen esetben a kutya gazdáját felelősségre lehet vonni, és fizetheti a kártérítést.


Egyébként pont a múlt héten találtam egy kutyát, hálistennek volt chipje, fél órát vártam a dokinál a gazdira, aki meg is érkezett, adott egy tábla csokit és boldogan hazavitte a kutyáját.

2013. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!