Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húgom miért ilyen ellenszeves...

Húgom miért ilyen ellenszeves amiért én közepes vagy nagytestű kutyát szeretnék panelba? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire a kutyás kategóriába tartozik,de leírom .

Van egy idős kistestű kutyusom,remélem sok sok évig fog még élni,de azért benne van a pakliban,hogy itt hagyhat bennünket :(

Én meg utána szeretnék (persze nem rögtön) egy másik kutyát ,közepeset vagy nagytestűt (menhelyről)

Neki is van egy kistestű kutyája aki fiatal.De annyira ellenzi,hogy az övétől nagyobb kutyát hozzak ide,pedig anyummal is beszéltem már erről. Nem örült annyira neki ,hogy nagyobb kutya jöjjön ide,de azt mondta,ha eltudom vinni a munkába akkor lehet.Eltudom,mert kutyakozmetikusnak fogok tanulni szeptembertől és oda vihetem magammal.

Persze lehet addigra rég elköltözök,mire lesz még egy kutyám.De lehet nem. Én meg kistestű kutyát nem szeretnék!

Igy se én választottam a jelenlegi kutyámat.Ettől függetlenül szeretem és a legjobb barátom,nem adnám oda semmi pénzért.


Már annyiszor kérdeztem tőle,hogy miért nem akarja,de nem mond semmit.

Én úgy gondolom,hogy félti a saját kutyáját.De természetesen nem egy agresszív szocializálatlan pit bullt fogok ide hozni.

Hanem vagy egy kölyök kutyát vagy egy 1-2 év körülit és előtte elvinném húgom kutyáját,hogy jönnének ki egymással.

Természetesen én sem szeretném ha húgom kutyájának baja esne az én hibámból,ezért is mondtam le egy fajtáról amit fajtamentőktől hoztam volna ki.


Szerintetek mivel tudnám még meggyőzni?

bár hogy anyum beleegyezett,tesómnak ebbe nincs beleszólása,de még meggyőzheti anyumat :/ :/


2013. júl. 2. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, de a pitbull nem nagytestű kutya :)Nagytestű egy 60 kilós roti, egy németjuci, komondor, kuvasz stb.
2013. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
KÖZEPES vagy nagytestűt írtam!
2013. júl. 2. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy félti a kiskutyáját, de erre már találtál megoldást.

Ami viszont eszembe jutott, nem lehet hogy féltékeny? Csak találgatok, de elehet ő is nagyobb testű kutyát akart, csak neki akkor nem lehetett, és igazságtalannak érzi, hogy te meg kaphatsz...

2013. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Panelban állatkínzás nagytestű kutyát tartani, még akkor is, ha sétáltatod. Sokkal több mozgásszabadságra van szükségük, még akkor is, ha menhelyről jönnek.
2013. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem tudom,igazából ő sem olyan kutyát akart amilyen van neki,csak szüleimnek nem tetszenek a nyomott orrú kutyák így csak a havanese-t engedték meg,de ő bostoni terriert akart az nem sokkal nagyobb a havanese-nél.


na húgom kezébe nagyobb kutyát nem adnék, a mostani sincs megnevelve normálisan!


bár lehet vmennyire féltékeny,hogy olyan kutyám lehet amilyet szeretnék..

2013. júl. 2. 13:18
 6/11 A kérdező kommentje:

állatkínzás?? -.-


a környéken a rotitól kezdve a német juhászig mind panelba lakik és köszönik szépen jól elvannak, a gazdikkal sokat beszélek..több mozgás kell nekik mint egy kistestűnek nyilván,de megoldható!

mindegyik kutya csak alszik otthon..

nem mindegy,hogy a kertbe vagy a lakásban alszik?

2013. júl. 2. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, jogos :) Annyira a "nagytestű" és "pitbullra" fókuszáltam, hogy már írtam is. Bocs, benéztem :)
2013. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

semmi gond :D


am nem én pontoztalak le

2013. júl. 2. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is a sajátját félti. Esetleg nem tetszik neki, hogy így nagyobb lesz a felelősség rajta is, hiszen a saját kutyájának a biztonsága nagyban múlik azon is, hogy mennyire van megnevelve és ugye azt írtad, hogy nem nagyon.

Eleinte féltették a szüleim a nagytestű kutyámtól a saját kicsi kutyájukat, most meg már borzasztóan örülnek, hogy órákat eljátszanak egymással nyugiban, pedig mindkettő ivaros kan. Egyébként ha a kistestű idősebb lesz addigra, a nagyobb pedig kölyökként/fiatalon kerül oda, még egyszerűbb a helyzet, mert megszokják egymást, mire a nagyobb kutya felnőttes ambíciókat kezdene dédelgetni:)


(Hagyjuk már ezt a lakásban nagyobb kutyát tartani kínzás-dolgot:S A családtól és gazdáktól elzárni egy szociális lényt, ki a kertbe, na az kínzás.)

2013. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Húgod valószínűleg félti a kiskutyáját, és tisztában van vele, hogy meg kéne nevelnie ha jön a nagy.

Viszont a megoldás egyszerű, hogy ne legyen gond: A kicsi kutyát kell előrébb helyezni a falkában. Tehát ő kap először enni, ha együtt mentek sétálni, ő megy először ki az ajtón... Pont mint ahogy hozzád képest kell viszonyulni a te kutyádnak. Így nem lehet gond. Beszéld ezt meg a húgoddal. Ha egy kicsit is ért a kutyákhoz, akkor ez elegendő. Ha meg nem, akkor feleslegesen mondasz neki bármit is.

2013. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!