Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elpusztul egy bechipezett...

Ha elpusztul egy bechipezett kutya, és bejelentem, akkor kijön az állatorvos megnézni, hogy tényleg elpusztult és leolvassa a chipet, vagy telefonon simán el lehet intézni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És mit csinálsz a tetemmel? Mert nem áshatod el...
2013. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért, az állatorvos elviszi vagy mi? Azért megnézném, hogy az öregasszony hogy rakja be az 50 kg-os kutyát a kocsiba...
2013. júl. 2. 17:52
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

A helyi gyepmester feladata a tetemek elszállítása, nem az állatorvosé. Neki meg munkaköri kötelessége a 80 kilós kutyát is beemelni a kocsiba, ha kell, hiszen az elhullott állat közegészségügyi kockázatot jelent.

Mellesleg szólva elásni sem könnyebb, mint betenni egy autóba, sőt.

2013. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kis falvakban nem hiszem, hogy van erre kiképzett személy.
2013. júl. 2. 18:08
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Erre miért kéne képezni bárkit? Megkapja az alaővető információkat arról, hogy hogyan kell eljárnia a munkája során, és mehet isten hírével dolgozni.
2013. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Viccnek szántam, de itt szerintem nincs ilyen ember erre. Na mindegy, nem az volt a kérdés, hogy mit csinálok a tetemmel, hanem hogy ki kell-e jönnie az orvosnak.
2013. júl. 2. 18:40
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Gyepmester mindenhol kötelezően van. Vidéken van, hogy több települést lát el egy gyepmester, de akkor is van.

Szerintem nem kell amúgy a dokinak látnia az állatot, elég, ha bemondod a chipszámot. A gazdáján kívül valószínűleg úgysem tudja senki senki kutyájának a chipszámát, de ha tudná is, akkor sem jelentgetné be poénból, hogy elpusztult.

2013. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk azért érdekes, mert ha elpusztul a kutyám, azt ugye be kell jelentenem a chip miatt, viszont az tuti biztos, hogy a tetemét oda nem adnám senkinek!!!!!
2013. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor elhamvasztathatod, és megtarthatod.

De a kertedben nem áshatod el.

2013. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valaki linkelne nekem egy erre vonatkozó hivatalos szabályt vagy valamit, hogy a kertemben miért nem áshatok el egy halott állatot? Kerestem, de nem találtam ilyet. Most már kezd érdekelni a dolog, mert eddig nem hallottam ilyenről és egyértelmű, hogy itt mindenki kivétel nélkül a kertben ássa el a tetemeket a környéken.
2013. júl. 3. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!