Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a szöges...

Mi a véleményetek a szöges nyakörvről?

Figyelt kérdés
én használom nem rég óta. Van egy 6 hónapos németjuhászom akit kb 3 hónapos kora óta rendszeresen vittem emberek közé sétálni napi 3 szor orákra elmentem vele , de mindig tiltás ellenére rettentően viselkedett. én határozottan tiltottam de nem segített. én ezt meguntam 1 hete szöges nyakörvet használok azóta a kutya úgy jön mellettem mint egy angyal füleit hátracsapva, és nem érdekli semmi sem. Pedig nem szorítja ez a nyakörv kicsit lóg is rajta de ha valami baj van kicsit meghúzom és már is normálisan viselkedik. igy nem kell emberek között nemeznem vele folyton hanem csak meghúzom kicsit és tudja is hogy nem szabad. Kérdésem hogy sztetek ez beválhat ? most még 2 hétig rajta hagyom és úgy sétáltatom utána váltok vissza a régire
2013. júl. 3. 13:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Szerintem nem jó mert bántja a kutya nyakát!néztem ilyen sorozatot ami be állat kínzásról volt szó és ez annak számít !
2013. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ahogy lekerül róla a szöges, a probléma ugyanugy vissza fog térni. nem oldja meg a gondotokat, csak kiküszöböli. A szöges amugy sem erre szolgál. ha nem boldogulsz egyedül, kérd szakértő segitségét.
2013. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem megoldás, inkább a probléma megkerülése. Bár ha másképp nem megy, akkor ideiglenesen még mindig jobb, mintha folyamatosan hülyét csinálna belőled a kutya. Viszont az biztos, hogy az ilyen séták semmit se érnek. Nem fárad el tőle a kutya se fizikailag, se ösztönszinten, cserébe viszont rengeteg frusztráció és energia gyűlik fel benne, ami vagy kitör egyszer, vagy megbetegíti. Tehát találnod kellene olyan közös elfoglaltságokat, ahol szöges nyakörv nélkül a te irányításoddal dolgozhat, lefáradhat mind agyilag mind fizikailag. Ezzel hozzászokna ahhoz is, hogy te irányítassz. Ha ez már jól működne és egy ilyen lefárasztás után vinnéd emberek közé, akkor valószínűleg nem lenne szükség a szöges nyakörvre se.
2013. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az elottem szolo leirta amit en is akartam:)
2013. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem és nem is szeretném használni. Szerintem régen rossz, ha valaki csak azzal tudja kezelni a kutyáját...
2013. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
A kutyaiskolában a hülye kutyákat megszelídíti de ez csak átmeneti dolog. Itt alapjaiban vannak gondok a kutyával. Ha használod akkor is szólj rá hogy később elég legyen a hangod. Én mindig oldalba böktem a kutyámat ha leállt veszekedni a kapuba egy másik kutyával. Hangot sosem adtam ki. Megböktem ès ha rámnézett megdicsértem. Most már rezzenéstelenül megy el a veszekedő kutyák mellett. 9 hónapos kuvaszom van és sima nyakörvvel sétàlunk laza pórázon.
2013. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-assal maximálisan egyetértek!

Valami nagyon félrement, ha fél éves korában már itt tartotok, hogy szöges nélkül nem tudod kontrollálni.

A németjuhász egy munkakutya, akinek alapvető igénye, hogy együtt működjön a gazdájával, tehát nagyon fontos lenne, hogy ezt az igényét valahogy ki tudd elégíteni, másképp sosem lesz kiegyensúlyozott.

Ezért is lenne jó elmenni egy kutyaiskolába, ahol segítenek neked elérni, hogy ne a fájdalomtól való félelmében, hanem örömmel működjön veled együtt!

2013. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
a barátnőmnek van egy nápolyi masztiff kutyája aki nagyon rakoncátlan volt meg széttépte a yorki kutyáját és elvitték kutyasuliba meg vettek neki ilyen szöges nyakörvet és azóta egy kisangyal lett szóval én szerintem használd nyugodtan mert egy idő múlva változik a helyzet !! :) HAJRÁÁ
2013. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ne már hogy egy hat hónapos kölyöknek szöges nyakörv kelljen mert komolyan mondom kihullik a hajam. én személy szerint a szöges nyakörvet abszolút nem támogatom. nagyon kellemetlen esetben tökéletes egy retriever póráz megfelelő használata. mellesleg látszik már a leírás alapján hogy abszolút nem megfelelően használod! szóval ezt már most borítékolom hogy éppen teszed tönkre a kutya nyakát vele.


ebben az esetben pedig ötmilliószor többet érsz el vele, ha a kutyát megneveled, ha a tekintélyedet megszerzed és rendbe teszed a kapcsolatotokat! őszintén szólva én nehezen hiszem el hogyha valami tényleg nagyon felkeltené a figyelmét akkor nem kezdene el húzni a saját nyakát is tönkretéve ezzel. főleg hogy még csak nem is megfelelően használod :(

mellesleg ha most ilyen apróság miatt ilyen kemény eszközhöz nyúlsz akkor mit csinálsz ha a kutya -nyilván vezér híján- még jobban kikel magából az utcán? és ha egyszer csak gondol egyet és hátra fele húzza magát akkor mit csinálsz?

2013. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
most elvittem sima nyakörvel , és nagyot javult a helyzet , de még nem az igazi , továbbra is használom egy jó 2 hétig utána jelentkezem :D de még az a király hogy elsőre szóra végre hajtja a parancsaimat amiket korábban meg tanítottam neki. remélhetőleg hozzá fog szokni ez a 2 hét alatt és lecserélhetem :D
2013. júl. 3. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!