Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolsz a befelé szöges...

Mit gondolsz a befelé szöges nyakörvről? Nem tudok eligazodni a sok válaszban

Figyelt kérdés

Van egy 35 kilós 11 hónapos amstaffom.

Fojtója van, azzal szépen közlekedik, de még lenne mit korrigálni a viselkedésén.

Mit gondolsz a befelé szöges nyakörvről?


2010. jún. 1. 20:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy baromság.Elég sok és különböző fajtájú ésméretűkutyűvalfoglalkoztam, de senkinek nem kellett szöges. Az használja a szögest aki sajnálja az időt a kutyávalvaló foglalkozásra és a neveletlen kutyáját másképp nem tudja megfogni.

Még felnőtt, teljesen neveletlen kutyánál is elég a fojtó, esetlag halti a legelején, de tényleg csak pár napig.

2010. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én nekem sem tetszene, csak megkérdeztem már.
2010. jún. 1. 20:34
 3/28 anonim ***** válasza:
11%

a tesóm 50kg-s angol staffjával (ha úgy tetszik staff. bullterrier) csak így lehet normálisan közlekedni. különben elránt a francba, hiába a nevelés...meglát egy kutyát és repülnék utána.

Bár szerintem neki nem fáj... valaki jóakarónk egyszer kinyitotta a kapunkat, elszökött a kutya...elütötte egy autó telibe, felállt és hazajött... azóta is köszöni jól van :D

amstaffos ismerőseim is használják. ha nem húz, nem bök... megtanulja.

2010. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%
Én állatkínzásnak tartom! A lényeg, többet kell a kutya viselkedésével foglalkozni ha akaratosabb típus. Szocializálás kérdése az egész.
2010. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
78%
Kedves második. A kutyád azért rohanna a többi kutya után mert nulla a szocializálása, gondolom nem játszhat a fajtársaival eleget, mert egy kiegyensúlyozott kutya így nem viselkedik. Se amstaff, se rotti, se egy tacskó.
2010. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%

egy csau csauval van együtt a kertben, tehát szocializált, játszanak, nem bántják egymást. :)

nem az én kutyám, csak néha elviszem sétálni. de köszi az oktatást, majd felírom valahova :D

2010. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
21%

amúgy miért nem a kérdésre válaszoltál?

erről szól ez a gyak.hu ... egymást osztani. szubjektív véleményre volt kiváncsi a kérdező... nem az okoskodásra.

2010. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
50 kg-os staff bull???? Egy fajtatiszta staffi 17-18kg! Ez a súly még egy amstaffnak is sok, nemhogy egy staffinak.
2010. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy kutyával van együtt az nem jelent szocializálást. Őt minden más kutya érdekli. Mindegyiket megszagolná, mindegyikkel játszana. Meg kell tanulnia, hogy ezt néha lehet (ez a más kutyákkal való játék ideje) és néha nem (ez a póráz, vagy munka ideje)

De ezt csak akkor fogadja el a kutya, ha megvan neki mindkettő, tehát rendszeresen játszhat SOK kutyával.

2010. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

messze nincs 17 18 kiló

az enyém fajtiszta és 35 kiló körül mozog

2010. jún. 1. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!