Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orzo-vedesnel az ero vagy a...

Orzo-vedesnel az ero vagy a gyorsasag szamit? (kau, kangal, kaj) - (malinois, nemetjuhasz. )

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 21:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
16%
Legfőképpen az ékezet számít.
2013. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
kossz a valaszt.na huzzal el!!
2013. júl. 3. 21:27
 3/32 anonim ***** válasza:
csakis az ösztön számit!
2013. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Kau, kangal, káj nem őrző-védő kutya.
2013. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
15%
Azért kell melléd a kutya gondolom hogy legyen 1 értelmes lény is közeledben. Na huzzal el te is. Bocs a huzal az csak 1 "z".
2013. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
A zsákmányszerző ösztön számít a sportnál, élesnél az agressziószint is. Gyorsaság meg az erő mindegy, mindegyik gyorsabb, mint egy ember és mindegyik harap akkorát, hogy becsússzon valami a gatyeszbe (persze védőszerelés nélkül).
2013. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire szeretnéd képezni, illetve, hogy sportból őv-zteted, vagy céllal. Az én kutyám testőr lesz, tehát direkt olyan fajtát választottam, amelyik helyből is nagy erőt tud kifejteni, nem kell hozzá lendület, mint pl. egy malinak.
2013. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
elég érdekese dolgot irtál utolsó. A mali helyből is olyat fog, hogy összecsinálod magad, nem kell neki ahhoz először nekifutni. ha jó a kutya, erős az ösztön, akkor szinte mindkét fajta megfelelő. a Kau, kangal és a többi ilyen fajtát nem ismerem, de ugy tudom náluk tilos az örző-védő képzés. nyilván más a sport, és más a szolgálati célu képzés, de civil nélkül nincs jó örző-védő munka, még a sportkutyáknál sem.
2013. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a mali sz.ar, csak azt, hogy nekem testőr kutyának nem kellene, mert én úgy gondolom, hogy testőr kutyának az jó, amelyik alapból nagytestű és erős a fogása. Ezen vitatkozhatunk, ha szeretnél, de szerintem egy roti százszor alkalmasabb testőrnek, mint egy mali.


Egyébként meg a kérdező nem fejtette ki, hogy konkrétan mire gondol. Plusz a kutyák nagyon is meg tudják különböztetni, hogy most játékból őv-znek, vagy "élesben". Mert akár tetszik, akár nem, nem minden fajta és nem mindegy egyed képen arra, hogy élesben is megállja a helyét. Szóval nagyon nem mindegy, hogy milyen céllal állok neki őv-zni és ehhez milyen kutyát, fajtát választok. És mondom még egyszer: nincs bajom se a malival, se a német juhásszal ilyen téren, de nekem erre a célra nem kellene. Ha sport őv-t szeretnék, akkor talán.


A kaukázusit, KÁJ-t és társait pedig nem szokták őv-ztetni, felesleges, mert nem erre valók. Ők telep/házőrző kutyák, nem testőrnek valók (persze ettől függetlenül biztosan el tudnák látni ezt a feladatot is).

2013. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
* nem minden egyed képes arra... ezt akartam írni
2013. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!