Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász egy vagy többgaz...

A németjuhász egy vagy többgazdás kutya?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhászunk, anyukám élettársáé, 3 éves. Most ideköltöztünk hozzá. Én sétáltatom, foglalkozok vele, tanítom, etetni mindig az szokta aki épp ráér este, szóval nem mindig én etetem, de mégsem törődik velem annyira, csak anyukám élettársával, mert ugye ő a gazdája. Mindenhova követi, látszik mennyire szereti és vigyáz rá. Én még csak 1 hónapja vagyok itt, hozzám annyira nem kötődik még. De fog ez változni, vagy sosem leszek én a gazdája, mert már van neki egy?
2013. júl. 1. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy többgazdás. Az ilyen rendőrségi kutyákat se maguk a rendőrök képzik ki hanem kiképzők és kiképezve adják át a kutyákat, akik ugyanúgy hallgatnak rájuk, mint a kiképzőikre.
2013. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Előzőnek:

Miért gondolod?

A Rotikat és a Snacikat is előképzés után adják le. Azokat is más képezte előtte.

A kérdezőnek meg egygazdás és megvesztegethetetlen mások által. Úgymint a másik kettő.

2013. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a többgazdás dologban. Minden kutya egygazdás, fajtától függetlenül mindegyik egy emberhez ragaszkodik jobban.
2013. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Észreveszi, sőt meg is érti, mi zajlik a környezetében, s természetes feladatának tekinti a családtagok, az otthon és a család tulajdonának védelmét. a család minden tagjával – a gyerekekkel is – jó viszonyban van. A tenyésztés során az olyan egyedek kiválogatására törekedtek, melyek nagyon hűségesek családjukhoz, de szükség esetén tudnak gazdát váltani. Mindenképpen tudni kell róla, hogy ha a barátokkal folytatott játék eldurvul, ez a kutya a családhoz tartozó gyermekek védelmére kel. "

Szerintem többgazdás.

2013. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a kutya 3 éve azzal az emberrel él. Még szép, hogy hozzá ragaszkodik jobban. Ez valószínűleg így is fog maradni. Ettől függetlenül téged is meg fog szeretni a kutya biztosan.
2013. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, persze, eddig nem is ismert a kutya, és nem is azt várom, hogy azért, mert én elkezdtem törődni vele, hagyja ott a gazdáját és csak engem szeressen. Csak pl. ha kint vagyok én és anyukám élettársa az udvarban, és ő, a gazdája kimegy az utcára mondjuk 1 órára kocsit mosni, én pedig az udvarban maradok a kutyával, nem érdeklem, mert a közelben van a gazdája, és csak vele törődik. Ott ül a kapu előtt mozdulatlanul, várja hogy visszajöjjön, nem megy sehová, még enni sem eszik, ameddig be nem jön a gazdája. Én ilyenkor hiába hívom, hiába csinálok bármit, le se szar. Max rámnéz 3 másodpercre. Látszik, hogy más nem nagyon érdekli, mindig a gazdája mozdulatát lesi. Ez meg fog változni idővel?
2013. júl. 1. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megváltozik, ha ennyire kötődik a gazdájához. De neki 3 év előnye van a te 1 hónapoddal szemben. Amúgy meg ne akard kisajátítani azt a kutyát magadnak.
2013. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem akarom kisajátítani, hogy nem azt akarom, hogy ő most csak engem szeressen, csak azt szeretném, hogy figyeljen rám is. Mert jelenleg egyáltalán nem érdeklem őt, pedig kb. csak én foglalkozok vele.
2013. júl. 1. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!