Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhesen vennél kutyát?

Terhesen vennél kutyát?

Figyelt kérdés
Most nyárra terveztük és közben kismama lettem. kistermetű kutyát szeretnénk egyébként és kertbe. és januárba jön a baba, addig tudok kutyázni is.
2013. júl. 4. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

a baba mellett nem lesz időd kutyázni, és nem elég csak januárig kutyázni, hanem folyamatosan kell vele foglalkozni

a baba mellett csak púp lesz a hátadon.

én nem javasolnám

2013. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem, elég lesz neked a gyerekkel foglalkozni, ebből szegény kutya jönne ki rosszul az biztos!
2013. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kis termetű kutyák tapasztalatom szerint nehezebb természetűek, mint a nagy macik. Erre számíts. Nem mondom, hogy ne vegyél, bár inkább árvát fogadnék be, ragaszkodóbb lehet. De a párod is tud majd kutyázni, ha te babázol majd.

A legjobb, ha hazaérkezéskor szülés után megmutatjátok a kutyusnak a babát, hogy megismerkedjen az új családtaggal.

2013. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy le leszek pontozva, de én nem feltétlen értek egyet az előttem szólóakkal. Neked kell tudnod eldönteni, hogy mennyit bírsz vállalni, illetve, hogy a párod mennyire felelősségteljesen tudna foglalkozni a kutyával, ha már ott a baba.

Kb. fél évetek van kialakítani az élhető kapcsolatot a kutyával a baba érkezéséig, ami az alapokhoz elég. Persze utána is igényel foglalkozást a kutya; nem is keveset, de én nem találom ennyire lehetetlen dolognak a baba mellett a kutyát.

Ha egy jól szocializált 3 hónap - fél év körüli kutya kerül hozzátok jó idegrendszerrel, szerintem lazán vállalható a baba mellett.


Mindig lehet kifogást találni, miért ne legyen kutyátok, elvégre később az lesz, hogy totyog a baba, aztán inkább jársz a gyerek különóráit nézni, mint hogy kutyázz vagy megcsappan a rászánt pénz, mert több megy el gyerekruhára meg játékokra... Szóval, ha nem nyugdíjasan akartok belevágni, szerintem ne a baba érkezése legyen az akadály.

Véleményem szerint amúgyis jót tesz az embereknek, ha kutya mellett nőnek fel.

2013. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. Olyan nagy dilemma ez nekünk igazából nagyon szeretnénk és az igen mellé hajlunk.
2013. júl. 4. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ha kinn is tartjátok a kertben, úgy az első fél évben fontos, hogy benn legyek veletek. Mire megszületik a gyereked, a kutya pont addigra lesz kamaszkorban (kb. fél évtől másfél éves korig), valószínűleg engedetlenkedni fog, nehéz lesz vele. Kisebb gondod is nagyobb lesz, mint a kutyanevelés, meg hogy minden nap lefáraszd megfelelően. Le leszel te fáradva anélkül is. Nem vennék, inkább megvárnám, hogy a gyerek 2-3 éves legyen. Esetleg ami jó ötlet lehet: egy felnőttet örökbefogadni menhelyről, ahol tudnak a kutyákról jellemzést adni. Neki már kialakult természete van, kevesebb vele a gond (persze foglalkozni, sétáltatni ugyanúgy kell!).
2013. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy vagy a kutya legyen előbb, vagy a baba de egyszerre a kettő necces lehet. Persze te tudod, hogy mennyire vagy elszánt és mennyire vagy energikus, hogy mindkettő beleférjen. Ha a párod dolgozik és te otthon leszel a gyerekkel és a kutyával, akkor akár még bele is férhet mindkettő az idődbe, de ha te is dolgozol, a gyerek bölcsibe jár, amellett még naponta babázni, kutyát nevelni, sétáltatni, háztartást vezetni húzós. Ha még most beszereznétek azt a kutyát, akkor van rá esély, hogy mire a baba jön, addigra az alap dolgokat a kutya már tudná és a babakocsit tolva nem a sétáltatási pórázfegyelemmel kellene kínlódnod. :)


Mi is most tervezzük a babát két óriás kutya mellé, de ők már nem kölykök és tisztában vagyunk vele, hogy mennyi foglalkozást igényelnek.

2013. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
semmiképpen. A kutya pont addigra ér a legenergikusabb kamaszkorban, amikor a legtöbb foglalkozást, nevelést igényelné. Hidd el sem a terhesség utolsó hónapjában, sem a gyerek első hónapjaiban sem fogsz a kutya nevelésével foglalkozni.
2013. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ne felejtsük el, hogy a kérdező nem egyedül vállalja a kutyát, hanem a párjával. Így ha igazán komolya gondoljátok, és úgy érzitek, hogy a baba mellett is rá tudtok szánni legalább napi 3-4 órát, akkor rajta. Plusz a babának is jót tesz a kutyus, már bizonyították, hogy akinek kiskorában van háziállata sokkal kisebb esélyjel lesz allergiás és erősebb lesz az immunrendszere.

Viszont kistermetű kutya egyáltalán nem való kertbe. Sőt, csak kertbe egyik kutyának sem jó, főleg télen... :(

2013. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elobb a babázásba kezdj aztán meglátod hogy mennyit és milyen.minőségű törődésre futja.


-mikor alszik a gyerek elviszed sétálni,kint hancuroztok a.kertben,megtanitod neki az alap parancsokat


vagy


-kivagy nyulva a kanapén arra a 2 ora erejéig amig a gyerekalszik és a kanapén lelogo bal kezeddel vakargatod a fule tovét....



Nem mindegy.

2013. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!