Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A harapás hiba a kölykök hány...

Cicvarek kérdése:

A harapás hiba a kölykök hány %-ban öröklődhet? Mennyire hat ki az ők fogazatára?

Figyelt kérdés
Van egy szukám most vettem nem rég alig észrevehető harapáshibával a doki is csak akkor vette észre mikor a szájába kotorászott, hogy az alsó pár mm-rel nagyobb mint az alsó valami olló harapásosnak mondta,ha kis kutyát szeretnék nem mint kutya tenyésztő és tenyésztésre szánt kölykökre gondolok,csak hobby kutyára gondolok, ez mennyire hathat ki a kölykök genetikájára?

2013. júl. 4. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen okosan megváltoztattad a kérdésedet :))

Szaporítani sem illik foghibás egyeddel.

Tenyészszemle és tökéletes leírást fogsz kapni a kutyád fogazatára.

Ha hobby kutyában gondolkodol, akkor nincs szó kölyökről.

És a tenyész szuka, meg a hobby szuka is örökíti a foghibát.

2013. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Foghibás kutyát nem vonunk tenyésztésbe, ez alapvető etikai kérdés! Meg az is, hogy nem szaporítunk feleslegesen!
2013. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A pár mm eltérés az nem gyenge foghiba hanem, nagyon erős genetikai rendellenesség. Ilyen kutyát nem vonunk be tenyészetbe nagy valószínűséggel az összes kutya örökli majd, bár 1-2 kivétel akadhat.
2013. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A hobby célra szánt kutyát a tenyészto ivartalanitva adja oda...tehát ez paradox amit a hobby kutyarol vakerálsz.


Szaporito vagy ha sokszorositod, ennyi. Egy tenyeszto nem tenyészt hibás kutyát, egy szaporito igen.

2013. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én ezt a kutyát egy tenyésztőtől vettem állította semmi baja tökéletes tenyéssz szuka lesz majd belőle majd pár nap után vittem dokihoz az oltásaiért akkor vette észre a kis hibát, tenyésztőt kérdeztem ez akkor végül is mi áhh semmi majd kinövi ezért kérdeztem meg mi lehet ennek a következményei de ha valaki nem tud normális elfogadható választ adni az inkább ne is írjon semmit, és úgy védik a tenyésztőket, tök feleslegesen mert ha egy normális tenyésztő elad egy selejtes kutyát tökéletes tenyéssz szukának akkor most már meg is van a véleményem erről, már annyi panasz van a tenyésztőkre és nem tenyészteni akartam csak családon belül ajándékozni mert tetszik neki ez a fajta és nem vakerálok csak kérdezek mert nem vállok tenyésztővé 2 kutyával úgy, hogy ennyit erről.

Szimpla egyszerű kérdés volt nem kell fejt vétetni csak ha elajándékozom ismerősnek no pénzért akkor mennyire hat a kölyök genetikájára majd ki, ennyi volt a kérdés pl erre válasz nagyon és kész ennyi elég lett volna

2013. júl. 4. 21:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Na, ácsi....mennyi idős a kutya?

Ha tenyésztőtől vetted tenyésztésre, akkor kell lennie szerződésnek, amiben le van írva, mi a következménye, ha nem felel meg a kutya a tenyésztési szabályzatnak. A fog ebbe beletartozik .

Ráadásul te a "kölyök genetikájával" szépen megzavartad az egészet. Ha azt akarod tudni, milyen lesz egészségileg egy netán pontyharapásos kutya, hát nem lesz baja. A harapásától nem lesz sem beteg, sem életképtelen.

2013. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

8 hetes még csak még most kezdi lassan váltani a fogazatát,

És köszönöm szépen ez egy normális válasz volt, igen tenyésztőtől van és váltig állítja, hogy a szülőknek nincs ilyen hibája és ezt a hibát a pici ki is növi majd, most akkor lehet bízni a tenyésztő szavában vagy átvágtak

2013. júl. 4. 21:58
 8/13 A kérdező kommentje:

Tenyésztésből kizáró hibák: Zápfog-hiányok, nem teljes fogazat.

Ezt egy internetes oldalról másoltam ki akkor ez most mi ha ez van akkor zárjak ki a tenyésztésből a többi miatt nem, a másik meg minden ki s hiba miatt kizárja akkor most melyik a jó?

2013. júl. 4. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tudjuk a fajtát akkor nehéz megmondani, mert ez fajtánként eltér. Ott a szerződés nálad miszerint tenyész szuka ként lett vásárolva, egy év múlva elviszed tenyész szemlére és ha kivonják a tenyésztésből hivatalosan is akkor, elmész a tenyésztőhöz reklamálni.
2013. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8 hetes kiskutyánál még ne nézz ennyire előre. A fogváltás után is alakul még az állkapcsuk. Nyilván egy helyes harapású kölyöknek nagyobb valószínűséggel nem lesznek gondjai. De láttam már kölyökként jó harapást , ami fogváltás után elment rossz irányba.Adjál lehetőséget a kiskutyádnak a mérete és a kora szerinti rágásra lehetőséget. Aztán fogváltás után, olyan 7-8 hónaposan ismét ellenőrizd a záródást.

A tenyésztő pedig nem becsapós, meg hazug. Sajnos, a genetika annyira megmondhatatlan, hogy még 4 soron jó harapású kutyapárnál is előfordulhat egy-egy rossz záródású.Ezért vállalnak a tenyésztők az ilyesmire garanciát, ha tenyésztésre, kiállításra vesz valaki kimondottan kutyát.

2013. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!