Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
9 hetes kutyám néha elkezdi harapdálni, lehet csak játékból, de nekem nem igen tetszik mert akármit csinálok olyankor csak harapdál, azt szoktam,hogy bezárom kicsit a helyére fél óra kb és akkor amikor odamegyek mint ha más kutya lenne odabújik nyalogat. De idővel emgint mindent harapdál, ha idegenek jönnek megnézni akkor meg olyan mint aki produkálja magát nekik.

2013. júl. 2. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért harapdál, mert még kölyök és így tapasztalja meg a világot, másrészt a fogai is jönnek. Ne leszoktatni akard, hanem adj neki olyan játékot, rágókát, amit rághat. Ha pl. elkezdi rágni a kezedet, akkor cseréld el egy rágókával, vagy játékkal, esetleg húzz kesztyűt és úgy játssz vele!
2013. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Chimaira ***** válasza:
A rágásról ne akard leszoktatni... a játék lesz a legjobb, meg lehet kapni olyan jutalom dolgokat is, amiket tök sokáig rághat. Arra tanítsd, hogy a saját cuccait rághatja kedvére, de semmi mást nem.
2013. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Elkezd harapdálni-> sikkants egyet és hagyd ott.

Pár perc múlva visszamehetsz, lényeg, hogy ne kapjon figyelmet, ha harapdál.

Bezárni és elzárni szerintem nagyon túlzás, nálam csak nagyobb vétkekért jár(szerencsére kb háromszor kellett alkalmazni), ráadásul egy ilyen pici kutyát felesleges fél órákra, kb a fele is elég.

Harapdálást amúgy én se tiltom, ez csökken idővel, csak az erős harapást. És rengeteg különböző formájú, anyagú, textúrájú rágókája van, így általában azokon éli ki magát.

2013. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!