Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fél éves kutyám akit...

Van egy fél éves kutyám akit nem tudok pórázon vezetni mert húz. Mit csináljak? ( többi lent)

Figyelt kérdés

tehát elindulok vele ki az utcából jön szépen mellettem majd kiérek az útra húz a kocsik fele pedig már rengetegszer megtanítottam neki hogy nem bántjuk az autósokat , ha embert lát menni akar neki támadóan ha biciklis jö le akarja szedni a bicikliről ha egy háznál a kutya ugat minket oda húz hozzá, hiába bököm meg hogy rám figyeljen vagy hogy kizökkentsem a kutyám rám, sem hederít

akkor hiába fordulgatok meg a kutyával hogy ne húzón nem ér semmit. mit tegyek ? köszi a segítséget


2013. júl. 4. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
akkor tud normálisan viselkedni ha a séta előtt borzalmasan lefárasztom vagy ha már lefáradt. ez érhet valamit hogy úgy megyek el vele sétálni hogy már fáradt és nincs teli energiával? vagy esetleg azt még nem próbáltam hogy klikkerel tantanám pl ha szépen jön melletem klikk juti
2013. júl. 4. 13:58
 2/4 A kérdező kommentje:
ja sajnos kutyasuliba nem mehetek mivel nincs a környékemen a legközelebbi 40kmre van tőlem
2013. júl. 4. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:

A pórázfegyelem sokat segít, illetve az, ha megtanítod, hogy rád figyeljen. Ez nem megy egyik napról a másikra, hosszadalmas folyamat, de még nagyon fiatal a kutya.


Hogy érted azt, hogy támadóan lép fel? Egyébként a kutyáknál a kerítésnél, ne ott vidd, hanem az úton, minél távolabb az ingertől és próbáld meg kajával elcsalni, illetve otthon is, vagy bárhol ha rád néz, azonnal jutalmazni, ezáltal megtanulja, hogy rád figyelni jó.


Egyébként én felkeresnék egy kutyasulit, vannak kiképzők, tükör sulis oktatók, akik házhoz is mennek, mert így nagyon nehéz és hosszú leírni,hogy mit csinálj, plusz ugye nem is látjuk a kutya viselkedését.

2013. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most röhögni fogsz, de az enyém is hasonlóan kezdte. Húzott oda, minden kerítésen belüli kutyához. Egyszer csak nem bírtam megtartani és megharapta egy másik kutya az orrát. Azóta normálisan sétál.

Ne mondom, hogy te is engedd oda..

Én azt ajánlom, hogy amikor meglát valamit és beindul akkor te állj meg egy helybe és ültesd le a lábad mellé (még ez nem sikerül addig ne menjetek tovább) dicsérd meg, induljatok el és ha megint elkezd húzni akkor csináljátok meg ugyan ezt. Meg kell csinálnod egy párszor, de megéri.

Ha végképp nem megy, akkor nem tudtok kiképzőt hívni házhoz?

2013. júl. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!