Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne pórázon vezetni?

Hogy lehetne pórázon vezetni?

Figyelt kérdés
A mamáméknál van egy 2-3 éves fajtiszta német juhász, az a baj vele h mikor rárakom a pórázt be szalad a házába és mikor nagy nehezen kicsalogatom meg se moccan. Hiába csalogatom bármivel is egy lépést jön és utána nem régebben már főtt húst meg ilyesmiket is bevetettem de nem nagyon használt. kiskorába is próbáltam vezetni de egyszerűen nem jön. Mit tudnék vele csinálni? a válaszokat előre is köszönöm.
2009. dec. 21. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kínzásnak hangzik, de én még kicsi voltam.. :O :/

Rátettem a kutyusomra a pórázt, és nem akart jönni, de én hátra se néztem, csak húztam-húztam.. Éreztem hogy nehéz, de nem érdekelt. Egy idő után már mellettem futkorászott. Már semmi bajom nincs a sétáltatással. (:

2009. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak veled viselkedik így vagy mással is?


Abban biztos vagyok, valamilyen régi rossz emlék miatt nem akar sétálni menni. Én a helyedben keresnék egy kiképző és a tanácsát kikérném. Lehet rehabilitácóra lenne szüksége.

2009. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a pórázzal kapcsolatban őriz valami rossz emléket. Nem volt bántva, esetleg pont pórázzal?

A nyakörvet megtűri magán?

2009. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd rá a pórázt aztán ne csinálj vele semmi, hagyd, had ismerkedjen az új helyzettel, később elkezdhetsz vele játszani, amikor már nincs megijedve, megfoghatod, de még mindig csak arra menjetek, amerre ő szeretne, aztán lassan elkezdheted irányítani is, amikor már ez is jól megy, kiviheted az utcára, eleinte csak pár percre, később egyre hosszabb időre.
2009. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyakörv már kiskora óta van neki, mással is így viselked. Egyszer a papám oltásra akarta vinni de már akkor semakart menni ezért húzta maga után :(
2009. dec. 22. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kiskorában nem lett hozzászoktatva. Az a kutya, amelyik felnőttként nem tud pórázon menni, nagyon fél tőle. Sokkal jobban, mint bármi mástól (orvos, autó, nagy, idegen tárgyak, hangos zajok). Ezenkívül a húzkodás sem egy túl jó dolog...

A póráz látványát össze kéne kötni kellemes dolgokkal. Pl., kimész, kezedben a póráz, odahívod, megsimogatod, adsz neki finomságot, kicsit közben meg is lóbálhatod a pórázt, vagy vesd át a hátadon, stb.

Mindenféle szituációba kerüljön póráz (játék, kaja, vagy csak ha kinn jössz-mész a kertben), és valahogy mindig kösd össze vagy jutifalival vagy dicsérettel.

Ha zavartalanul viselkedik már így, akkor kapcsold rá a nyakörvére egy óvatlan pillanatban, de ne fogd meg a póráz másik végét. Csak hagyd rajta, azzal közlekedjen.

Ha ez is megy, sok jutifalival guggolj le a kutyával szemben, és hívogasd folyamatosan úgy, hogy a póráz semmiképp se feszüljön meg. Ha bátortalanul is, de haladtok, lassan felállhatsz, hívjad, hívjad, dicsérd. Ne húzd semmiképp.

Ez most egy kicsit durva vázolás, persze, kutyára nézve finomítani kell rajta, de az a lényeg, hogy a póráz látványát kellemes, pozitív dolgokkal kapcsolja össze. Ha már nem fél tőle, már csak idő kérdése lesz, hogy meg is tanuljon rajta közlekedni.

2009. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

:)

2009. dec. 23. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!