Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg muszáj elaltatni a...

Tényleg muszáj elaltatni a kiskutyát? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyánk, akinek a farka nem egyenesen fejlődött ki, hanem olyan, mint egy hullámvonal.

A doki azt mondta, hogy el kéne altatni, mert tilos levágni a kutyák farkát, és később az állatvédők fel is jelenthetnek emiatt minket akár 200.000-300.000 ft-ra...

És mivel gazdit keresünk neki (nem szaporításról, tenyésztésről van szó), nem is biztos, hogy fogunk neki találni, aki ilyen kockázattal elvállalja a kiskutyát, plusz ivartalanítással együtt, és így 30-35E ftra jön ki...


Komolyan ezért kell meghalnia egy amúgy teljesen egészséges kiskutyának? Ti mit tennétek?


2013. júl. 4. 17:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Farkat vágni szabad pár napos korig, orvosilag indokolt esetben meg utána is. Ezt a dokinak is tudnia kellene, szóval keress másik állatorvost!
2013. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Baromság. A kutyusok farkát 7 napos korukig nyugodtan lehet vágni. Feltételezem ő idősebb, ettől függetlenül műtéttel simán megoldható később is egészségügyi okok miatt.


Nem igazán tudom amúgy elképzelni h fejlődött ki neki. Tudsz róla fotót felrakni?

2013. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell elaltatni. Normális állatorvosnak ilyen eszébe se jut! Esztétikai szempontból tilos a farokvágás, nem egészségügyiből!

Mondjuk leginkább azon csodálkozom, hogy ha nem szaporításról, hanem tenyésztésről beszélgetünk, akkor ezt miért nem tudjátok és miért van egy ilyen sarlatán állatorvosotok???

2013. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban: 'Esztétikai szempontból tilos a farokvágás pár napos kor felett, nem egészségügyiből!'
2013. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor beszélek egy másik dokival is. :)

Amúgy ma négy napos, akkor még belefér.

Csak nekem a doki azt mondta, hogy akkor mondhatnánk eü. vágásnak, ha például 1 éves korában történt volna valami a farkával, és akkor vágnánk le. De én ezt nem értem, tényleg jobb lenne beszélnem egy másik orvossal is.



Csak videó van a piciről, ha tudom, azt átküldöm.

2013. júl. 4. 17:42
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kép nélkül nem tudom megmondani, de okoz ez az elváltozás a kutyusnak bármi problémát, nehézséget? Mert ha nem, alapból nem is kell levágni, ha ez csak esztétikai probléma. Ha meg igen, akkor egészségi okból még felnőtt kutyánál is vágnak farkat akár.

Keress egy normális állatorvost!

2013. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

és ez amúgy korlázozza a kutyát vagy csak esztétikailag nem szép?


a mi kutyánk farkába is van egy törés, a végébe,amikor elhoztuk rá pár hónapra vettük észre,nem tudjuk mitől lett olyan ,de nem fájt neki ha tapogattuk,hosszú szőrű és nem látszik,de nem korlátozza semmiben sem..érdekes hogy ott olyan..

2013. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
ja most néztem,hogy 4 napos
2013. júl. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

Egésségügyi okokbol engedett a csonkitás.

De ha csak esztétikai akkor nemengedélyezett.

2013. júl. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Baja lehet tőle nagyobb korában, igen. Könnyen eltörhet, stb. És olyan kemény, mint a kő, nehéz mozgatni. A mamakutya pedig alig tudja így kakiltatni őt. Nekem kell azt megoldani.
2013. júl. 4. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!