Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai (vagy bármilyen fehér)...

Máltai (vagy bármilyen fehér) kutyusok gazdijai?

Figyelt kérdés

Még régebbről van tapasztalatom fehér színű kutyusokkal, de most megint szeretnék egyet. Arra emlékszem, hogy a szájuk körül, szemük körül, meg azokon a helyeken, ahol rágják magukat (tappancs főleg), eléggé elszíneződik, besárgul a szőrük. Hiába fürdettem rendesen, szóval tiszta kutyus volt, de akkor még pl. nem tudtam arról a folyadékról, amitől állítólag nem színeződik el a szőr, meg ezeket a fehér samponokat se ismertem.

Szóval, fehér kutyusok gazdijai, Ti hogy éritek el, hogy hófehér legyen a szőrük? Csak ezekkel a löttyökkel lehet ezt csinálni?



2013. júl. 4. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem piszkálom feleslegesen szegény kutyát, nem kell hogy hófehér legyen. Nem zavar, hogy elszíneződik a szája körül.

Mivel a szeme amúgy is beteg, ezért azt napi szinten bórvízzel tisztítom, így ott nincs elszíneződés. De ha nem lenne beteg, hagynám, hagy színeződjön el. Mindk feleslegesen nyúzni azt az állatot, úgy sem kiállításra megy. :)

2013. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem kuvaszom van. Elég nehéz lenne bármivel is megfürdetni. Meg gondolom jó drága is akkora kutyára. Szerencsénk van mert a kuvasz szőre öntisztuló. 1 napnál tovább szerencsére nem sok kosz marad meg rajta.
2013. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha jó helyről veszel kutyát, nem fog folyni a könnye és nem lesz erős elszíneződése.A szemfehérítőnek nevezett szerek pedig segítenek fehéren tartani a problémás helyeket. Mindegyiken rajta van a használati kezelés.
2013. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan fehér színű kutyát, melynek nem színeződött volna el pl a szakálla. Az én kutyám fekete de a kajától neki is veres kicsit. :D
2013. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

túl sok vas van a kutya szervezetébe..

ami a nyálban és a könnyben mutatkozik ki,ezért a szájuknál és a szemüknél is barna..


kaja váltással könnyen segíthetsz dolgon és nem kell hülye folyadékokat venni ami mellesleg nem ér semmit!


sokáig pediggreevel etettem,mert fogalmam sem volt hogy rossz táp..aztán jobban utána olvastam a dolgoknak..


Acanára váltottam 2 hónap alatt teljesen eltűnt ez a barnaság a kutya testéről..


most már BARF étrend szerint etetek,vissza nem váltanék semmilyen tápra,ettől jobb nincs,mióta ezt kapja a bichonom sokkal szebb a szőre is és a barnaság sem tért vissza :)


Ha eleve jó minőségű kaját kap akkor vagy próbáld ki a BARF étrendet.

Vagy te magad kutatsz utána a dolgoknak,az egy biztos,hogy a túl sok vas okozza ezeket!!

2013. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

23:24-es vagyok


a környéken az én bichonom hófehér egy barnaság sincs benne :D mindenki csodálja is,milyen fehér..

2013. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Az enyém is evett régebben Acanát, ugyan úgy elszíneződött.

2013. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

23:24-es vagyok

a kutyusom :)

nem hófehér hanem már egy kicsit koszos szegény, a képek 2 hete készültek azóta már megfürdettem :D


[link]


[link]

2013. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem csak az étel miatt lehet a könnyfolt. Sajnos, sok kutya sokkal jobban könnyezik, mint az elfogadható volna. Ezért kell odafigyelni, milyen szülőktől van a kölyök.
2013. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Óóó de drága a kutyusod 23.24-es:)

Hát igen, ismeretlen eredetű volt a kutyusom, de erre már figyelni fogok, még gyűjtök is 1-2 hónapig rá. És komolyan a bichonod is BARF-ozik? Úgy tudtam azt a nagyobb kutyáknál szokták!

2013. júl. 5. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!