Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pollenallergiás kutyus gazdik...

Pollenallergiás kutyus gazdik ti mit adtok a kutyátoknak, hogy ne vakarózzon annyira és ne szenvedjen szegény?

Figyelt kérdés

Az én kutyám 4 éves és minden tavasszal ( most a második éve) elkezd rettentően vakarózni, pirosak a szemei, csöpög az óra. Főleg az oldalát és a végtagjai felső részét vakarja, nyaldossa. Tavaly azt mondta a doki, hogy 99%, hogy táplálékallergiás, de nem az! Tápot váltottunk, kisérleteztünk, most meg barfozunk. Akkor adott 5.000-ért egy injekciót ami ugyan enyhítette a tüneteket, de ez nem megoldás.


Mielőtt még valaki azt írná, hogy "másik doki", az nem fáradjon! Ez nem tanács!


Csak reménykedem, hogy jár valaki erre, akinek szintén ilyen gondja van.



2013. júl. 5. 20:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Úristen ezt én írtam . . . . . csöpög az orra. Bocs telefonról írok kapkodva.
2013. júl. 5. 20:20
 2/15 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam ilyennel, soha nem tapasztaltam egy állatunkon sem.

Szerintem beszélj a dokival, ,mond el neki is hogy váltottatok, és keressétek tovább a megoldást. Embernél is ez van, ha egyik nem használ akkor keresnek más gyógyszert, vizsgálatot stb. Szerintem állatoknál is így kell.

2013. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
talán egy allergia tesztet kellene csinálni. Tavasztól idáig nagyon sokféle pollen van a levegőben.Mindig más. A kutyád meg azóta folyamatosan vakaródzik.
2013. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de jelenleg nincsen 80.000 forintom rá.
2013. júl. 5. 21:44
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

vannak dolgok földön -égen " Horáció " AMIT ÉP ÉSSZEL FELFOGNI,GYARLÓ ELMÉNK KÉPTELEN :)

"" Pollenallergiás kutyus ""

noormáális Margitt ?? noormáális ???

most komolyan ,ilyen nagy az isten állatkertje ?? tényleg elhiszed amit írsz ??

javaslom ,konzultálj olyan emberekkel,akik értenek is a kutyák egészségügyi problémáinak kiértékeléséhez:)

ilyen az állatorvos, a sok-sok éves tapasztalattal rendelkező asszisztens, a kutyatenyésztők,és még sok más .

pollenalergia !!??:):)

2013. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, marha okosnak hiszed magad, de képzeld a kutyák is lehetnek allergiások a pollenre.

A mi kutyánk is május végétől egészen a hétvégéig vakarózott, ki volt pattogzva. Először mi is úgy tudtuk, hogy a csirkére allergiás, így csodálkoztunk is, mikor egyre jobban vakarózott. Ő a hónalját, meg a szeme környékét vakarta, de szerencsére nem véresre. Most is vakarózgat, de már nem durván. De ha a fűben hempereg, akkor a hasán ugyanúgy előjönnek a piros foltok.

Ezt olvasd át, hogy milyen kezelések lehetnek:

[link]

2013. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ma 09:59 Hát te teljesen megzakkantál! Minek írsz ha halvány fogalmad nincs ezekről?? Igen képzeld, az! és sajnos egyre több kutya allergiás valamilyen virágporra, fűre, stb. És képzeld, konzultáltam orvossal, ekkor javasolta a tesztet!
2013. júl. 8. 10:16
 8/15 A kérdező kommentje:

ma 10:10 Igen, olvastam már régebben.

A miénk se vakarózik vészesen, ezért is nem "lép" az állatorvos. Múltor voltunk az éves kombinált oltáson és akkor is megnézte és azt mondta ez semmi, nem vészes, de ő könnyelmű, mert nem a saját kutyája én meg aggódok/tulaggódom (?). Pedig ha belegondolok, tényleg nem vészes és nem vakarja magát véresre, de azért a szőr kissé kiritkult.

2013. júl. 8. 10:19
 9/15 anonim ***** válasza:

nekem nem tudom milyen allergiája van.


de szimpla Kálcium tablettát kap, és kecsketejet. Egész szépen kezdi helyre hozzni a kutyát. Persze az is lehet hogy csak csökkent a pollentartalom..

2013. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha ilyened van otthon, próbáld rá. Annyi, hogy ez vényköteles. Mi is tippként kaptuk, és szerencsére pont előtte egy hónappal írta fel nekem az orvos.

Mi éjszakánként kentük ott, ahol már kissé sebes volt. Reggelre szépen bevarrasodott, enyhült a pirossága. Ugyanúgy viszketett neki utána, de már nem volt olyan csúnya. Annyi, hogy ne engedd, hogy nyalogassa, szóval ha tudod a kutyádról, hogy nyalogatja magát, akkor inkább nappal kend rá, és figyeld. És nem szabad bekötözni, meg nagyon a hajlatba se kend neki.

[link]

2013. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!