Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves stafimat mikor sétáltatt...

1éves stafimat mikor sétáltattam egy korcs kutya meg támadta és nem védte meg magát szegény, valahogy szét szedtem őket és nagyon sajnálom a kutyám. Valaki tud segíteni hogy mit tanitsak meg vele hogy megvédje magát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 21:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%
Nem magát kell megvédenie, mert az egyenlő lenne a kutyaviadallal, amit nagyon remélem,hogy nem szeretnél!! Neked kell őt megvédened azzal,hogy nem engeded oda a kóbor kutyát, aki egyébként keverék, a korcs az a cigány.
2013. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
69%

Az első jól írta.Neked kellett volna felmérni a helyzetet,egyáltalán azt hogy odaengedheted-e a másik kutyához a tiedet.Amennyiben "rátok támadt" neked kellett volna megvédened a kutyát.


Ránk a jó múltkor egy combközépig érő kaukázusi támadt,mégsem történt semmi,mivel a kutyám és a kaukázusi közé álltam.Tehát abszolút nem lehetetlen a dolog.


És attól,hogy egy kutya keverék,még nem korcs.

Nagyon gyanítom a te kutyád sem törzskönyves,szóval akkor az is keverék (korcs),a te logikád alapján.Bocsánat,fajtajellegű keverék...:))

2013. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
és pontosan mi történt?
2013. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
kösz a sok aegitséget.
2013. jún. 21. 22:10
 5/41 anonim ***** válasza:
53%

Az első kettő nagyon okos válaszoló, még nem találkozott olyan kutyával aki komolyan gondolja a dolgot, csak szerencséjük volt, nehogy azt higyjék, hogy olyan okosak és, hogy ez mindig működik. Minket egy rottweiler támadott meg. Ha a kutyám elé állok, akkor nem a kutyám gerincét próbálja meg elroppantani hanem az én lábam vagy kezem. Igazából az sem hatotta meg amikor 2 másik kutya támadt rá plusz én ütöttem, csak harapott tovább. Erről ennyit. Arról nem is beszélve, hogy ez teljesen logikátlan, életképtelen elképzelés.

Kérdező, ha ilyen lelkületű a kutyád, akkor sajnos nem tudsz mit tenni. Ilyet seholsem tanítanak, hogy miként védje meg magát.

2013. jún. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az, ha a kutyádban nincs agresszió. Valószínűleg nem is egy nagyon domináns kutya, de szerintem ez sem baj.

Te vagy a gazdija, a falkavezér, Neked kell őt megvédened. Legyen Nálad mindig bors, vagy paprika spray, és azt tudod használni ilyen esetben.

2013. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%

5 válaszoló.


pedig ha odafigyelsz akkor meg tudod oldani a kutya számára érthető testbeszéddel hogy az idegen kutya ne jöjjön közel. az egyetlen ami már valóban nehezebb az a házakból kiszabadult antiszoc kutya. mellesleg mi találkoztunk már ilyennel, igaz nem volt roti. ott nem is az enyémet féltettem akkor még hanem a másikat. nagyon kis gyogyós volt de mégis sikerült annál is elérni hogy ne jöjjön közel. igaz követett minket egy darabig meg be nem állt a szája, de nem volt semmi.


a másik:

jó volna tudni pontosan mi is történt. egy egészséges kutya nem áll le azonnal verekedni. az enyém pl. az idegbajoskodást, csipkedést pl. őszintén szólva nem veszi figyelembe. maximum elkerülő magatartást vesz fel. viszont ha már konkrét fájdalmat okoznának neki akkor már felveszi/felvenné a harcot.


nem lehet hogy ennek a támadásnak is nagyobb volt a füstje mint a lángja? és esetleg a sztafit nem nagyon hatotta meg az erőlködése a másik kutyának? főleg hogy nekik azért jóval magasabb a fájdalomküszöbük.

vagy konkrétan megsebesítette a sztafit aki a nyüszítésen kívül mást sem csinált? pontosan mi történt?


mellesleg az első kettő válaszolónak nagyon is igaza van. lehetőleg a vezér kezében kel legyenek ezek a dolgok. lehetőleg ne közelítsen egyetlen hívatlan vendég se. nem csak azért mert a sajátunkat féltjük, hanem azért mert a verekedés senkinek sem jó. sokkal nehezebb szétszedni kettő kutyát főleg ha egyedül vagy mint idő előtt elzavarni az idegent. ugyanakkor ha valami balul sül el, akkor azért valóban jó tudni hogy a kutyánk nem áll szerencsétlenül miközben a másik agyba főbe tépi. mondjuk hogy őszinte legyek ezt pedig elképzelni sem tudom, mert végső esetben minden kutyában benne van az önvédelem. az már más tészta hogy esetleg nem ő az erősebb és kikap...

2013. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
sétáltattam és egy udvarból ki szaladt egy kutya ami hozzánk szaladt ugatva, rá szóltam menjen el és hiába álltam oda akkor is követett, az enyém egyet ugatott rá és a másik pedig el kezdte harapdálni de nem csinált sérülést. Azért jó lett volna ha nem hagyja magát az enyém! azért kértem itt segítséget, amit persze sok embertől nem lehet meg nem is értenek itt hozzá!
2013. jún. 22. 09:28
 9/41 anonim ***** válasza:
09:12 itt csak házból kiszabadult kutyák vannak. Megnézném mit csináltál volna a helyemben egy olyan kutyával aki semmire sem reagál, csak öl mint egy robot, még a tüzelő szuka sem érdekl, de majd persze a te tudományos módszereid fogják!
2013. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
oké. egy Rottweiler elé állnak :D nevetséges.....
2013. jún. 22. 10:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!