Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakaki szedés ellen vagy...

Kutyakaki szedés ellen vagy mellett?

Figyelt kérdés

Ti melyiket tàmogatjàtok? A kaka szedést? Vagy inkabb otthagyjatok?

En a kutyakaka szedés ellen vagyok, mert mi értelme van bezacskózni, aztàn mégegy műanyag zacsiba tenni? Környezetszennyezés... Viszont a natur kakit a környezet fel tudja hasznàlni, nem? Mit mondtok?



2013. júl. 6. 15:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nem tudom támogatni, pedig természetvédő hallgató vagyok egy egyetemen. A kutyák az összes házikedvenc közül a leginkább hajlamosak a baktériumok, endo(,-és ekto)paraziták terjesztésére, csak egy teljesen általános példa a vakságot is okozható Toxocara canis nevezetű férgecske, amely féreggel a kölyökkutyák 95%-a fertőzött. (Az adat nem tudom, mennyire friss, de nem hiszem, hogy fél évtiezesnél "idősebb".) Ráadásul ezt a férget a kutya még a szőrével is tudja terjeszteni, az ürülékkel pedig mellé még kismillió mást is. Nos, ha ezek egy, az adott parazitával ritkábban találkozó vadon élő pl. kisemlősbe kerülnek, nyilván a kis állat sem fogja meghálálni. A természetvédelemről első körben ennyit. Egyébként, a növényzetnek sem tesz kifejezetten jót a kutya ürüléke.


Akkor pedig még meg sem jegyeztem, hogy évente nem elenyésző számú (pontos adatot most nem tudok) gyermek fertőződik meg a kutyák által terjesztett férgekkel, és a baktériumokról még szót sem ejtettem igazán. (Persze, minek kurkászik a gyerek a kakiban; de ettől függetlenül a kutya gazdája is felelős azért a gyerekért, nem csak az anyja, aki hagyja neki.)


Egyébként, fel KELL szedni a kutyakakit a városokban, így tehát nem hiszem, hogy ez a kérdés további kifejtést igényel. A kutyatartó kötelessége, és innentől már arról van szó, hogy a törvényszegést preferáljuk-e, vagy a zacsit.

2013. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ovis koromban én voltam gilisztás, nem is nagyon mertem elmondani senkinek. De aztán megkérdeztem anyukámat, hogy mi lenne akkor, ha nagyon, de nagyon hosszú giliszták másznának ki a fenekemből... Közölte, hogy elvinne az orvoshoz és kapnék féreghajtót. Én meg megkérdeztem, hogy hol lakik az orvos... Szóval a kutyakakit fel kell szedni... Nekünk volt kutyánk, utólag megtudtam, hogy rendszeresen féreg hajtva voltak, szóval valószínűleg a játszótéren szedtem össze a homokozóból. És komolyan elgondolkoztam azon, hogy bennem nem lakhatnak giliszták, de amikor már a nem tudom hányadik jött elő... Ráadásul mindig az oviban, az óvónőnek nem mertem megmutatni, anyukámnak meg otthon nem tudtam, hogy higgyen nekem. De szerencsére ő tudta, hogy van ilyen, engem ez megnyugtatott. Utána nem kellett kétszer mondani, hogy játék után mossak kezet...
2013. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Én mellette vagyok. Régen sokan jártunk egy helyre kifuttatni a kutyáinkat, nem lettem volna boldog, ha nyakig szarosan megyünk haza. Viszont ami miatt én nem értem ezt a felszedős dolgot pont az, amit valaki írt, hogy veszélyes hulladék, és a veszélyes hulladékot köztéri kukába tilos kidobni, erre kihelyezett gyűjtőbe dobhatod csak be, ami lássuk be, nem mindenhol van, sőt. Akkor most melyik törvényt szegjem meg?:))))


Szóval ha tényleg olyan helyen kakilnak a kutyáim ahol sok a gyerek, vagy simán bele lehet lépni felszedem és kidobom. De ha bokor alá vagy tök elérhetetlen helyre akkor az szépen ottmarad.

2013. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
lakott területen belül felszedni, a bokros, elhanyagolt területeken persze nem , de a lényeg ,hogy a lakókörnyezetünk közelében mindenképpen fontos felszedni!! bezacskózni, és egy kukába dobni!
2013. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp felszedem még itt falun belül is.Kint a pusztákon nem.

Városban pedig mindenképp,még kutyafuttatón vagy parkban is.

De megkérdezném,hogy a városokban a humán végtermékkel mi van?Odacsinál a parkba egy hajléktalan,neki miért nem kötelező felszednie?

2013. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen már én is gondolkodtam.

Ki kéne tenni csöves szarózacsit is. :)

2013. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Engem nagyon nem érint ez a dolog mert mi tanulásból és szórakozásból megyünk sétálni. Az ilyen dolgait itthon végzi az udvaron. De ha útközben pottyantana felszedném. Elég érdekes dolog hogy csak addig kell a kutya amíg oda nem csinál. Az is hozzátartozik. A kutyafuttatókban meg elég érdekes lenne ha nem szednék össze. Durva belegondolni hogy egy idő után már csak azt gyurnák. Aztán futna oda hozzád és ugrana az öledbe.
2013. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten jogos a felvetésed, hogy lebomlik és nem akarod szacsival szedegetni, hogy károsítsd a környezetet, de ha kicsit bele gondolsz nem olyan egyszerű ez. Adott egy lakótelep tegyük fel van 20 kutya egy nap 2x üritenek az 40 db. kis "csomag" azt még beszorzod héttel az 280 kaka és ez csak egy hét... na most ez így mind mikor bomlik le?! :D

Ezeket a számokat meg csak úgy írtam nálunk itt a környéken jóval több kutya szóval.. Érdemes begyűjteni.

Viszont ha nem egy nagyvárosi lakótelepen élsz hanem egy olyan helyen ahol mondjuk öten sétáltatják a kutyájukat és nem szedik fel, az lehet nem problémás.

2013. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem tudom miért pontoztatok le, amikor mondtam, hogy mellette vagyok és szedem is, de mindegy..:D
2013. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!