Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti magatok spóroltátok össze...

Ti magatok spóroltátok össze a kutyátokra a pénzt? Mennyit gyűjtöttetek össze?

Figyelt kérdés
Ez leginkább azokra vonatkozik akik a szüleikkel laknak. Bár menhelyről szeretném a kutyust, de azért arra is kell költeni (póráz, nyakörv, tálak, kullancs elleni nyakörv, kaja). Én összesen 40 ezret számoltam össze ennyi elég lesz?
2013. júl. 7. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdésnek igen.
2013. júl. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyenlore eleg, kesobb meg kell majd:)
2013. júl. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég, de mindig legyen egy dugi húszezresed állatorvosra. Megszakad a szivem, amikor itt olvasom a sok "mi baja lehet a kutyámnak, fájdalmai vannak, nem eszik, vérzik stb. de most nem tudom orvoshoz vinni, nincs rá pénz, segítsetek"-jellegű kérdést.
2013. júl. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is magamnak gyűjtöttem a pénzt bár nem kellet volna mert a szüleim megvettek a kutyusomnak mindent(Amerikai staffordshire terrier)bár nem én kértem hogy vegyék meg a dolgait de ők azt mondták hogy amit én gyűjtöttem tegyem félre állatorvosra ha szükség van rá.15/L
2013. júl. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bernáthegyinket kivéve én gyűjtöttem össze a pénzt. A bernáthegyit meg keresztanyáméktól kaptuk, akkor még tenyésztették. Kb.6 éves voltam amikor kaptuk tk es kutya volt, szerettem, de ennek már 25 éve. Utánba óriás schnauzerem lett, szintén tenyészetből. Azt már én fizettem, igaz baráti áron kaptam meg. :)
2013. júl. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek elég lesz. Viszont fontos kérdés (szerintem), hogy a szüleidre mennyire számíthatsz a későbbiekben, ha netalán valami hirtelen nagyobb költség becsúszna?

Gyerekkormomban édesanyám vette az első kutyám és minden költséget ő állt. A mostani, import kutyámba is besegített, de visszafizettem neki. Bár ma már én fizetek szinte minden költséget,tudom, hogy bármikor számíthatok rá.

2013. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kutya kajája a legdrágább. Én havi 20.000 forintot költök kajára.
2013. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én magam dolgoztam érte...mi nem menhelyit hoztunk, hanem vidékről, egy szaporítótól hoztuk el a mamakutyát....20e ft volt ő, 20 az utazás, chip volt benne, de a veszettség oltás nem volt meg (+5ezer ft, ha chip kellett volna az is ennyi még pluszba). Kaja kb havi 10e ft (konzervet keverünk táppal), orvos, ha ügyesen választasz, akkor olyat keresel, aki szokott menhelyi kutyusokkal foglalkozni, ők normálisabbak, olcsóbbak is és mindent látta már...nálunk volt egy ivartalanítás (akciósan 10e ft a környékünkön, a doki biatorbágyi), két sérvműtét (kb 5-5000 ft)...ezenkívül hám (1500 ft), póráz (2000 ft), kullancs elleni nyakörv (1000 ft,nálunk soha nem volt kullancsos-bolhás egy állat sem, szerencsések vagyunk...ha nálatok veszélyeztetettebb a helyzet akkor inkább a 3000-4000 ftban kell gondolkodni), vitamin (500-1000 ft/hó nem tudom mekkora a kutyusotok), tálak kb 1000 ft a kettő, de mi az otthoni tálakat használjuk, amiket mi már nem, vagy 100ft-os boltban vannak még olcsóbban. A kutya menhelyről való elhozatala 0-12000 ft között lehet, attól függően hogy honnan és mivel (oltás, chip, ivartalanítás) hozzátok el.
2013. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!