Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehet vállalni egy kis...

Belehet vállalni egy kis kutyát négy nagy mellé?

Figyelt kérdés

Van 4 felnőtt bullmasztiff kutyánk. 1 kan és 3 szuka. A lányunk már régóta szeretne valami kis pici "szeretgetni való" kiskutyát.

Szerintetek összelehetne szoktatni egy picit a nagyokkal? A fiú néha elég dominánsan tud viselkedni idegen állatokkal.

Ha megoldható az összeszoktatás akkor milyen fajta lenne ideális melléjük? Pl Havanese?


2013. júl. 7. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit irigykedem :)

Nekem is bullmacim van, de nekünk csak egy.

Én bármilyen kutyát hazahozhatok mellé, nincs belőle gond (eddig csak vendégségben voltak).

Az én kutyám is domináns, ez alapból nem is baj, ha nem társul mellé agresszív viselkedés.

Egyébként, ha te viszel haza egy új családtagot, nem hinném, h gond lenne, egy kölyköt amúgy sem bántanak, ritka rossz szocializáció kell ahhoz, h ilyen történjen. Idővel pedig kialakul köztük a sorrend.

2013. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Négy kutyátok van, és nem tudod, hogy nem a méret számít? Hordod őket más kutyák közé egyáltalán?
2013. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első!

Köszi, hasznos!:)


Második!

Képzeld nem tudom! És képzeld nem hordom őket más kutyák közé!

2013. júl. 7. 11:43
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor egy ilyen kistestűvel meg se próbálkozzatok, mert nagyon undok hörcsög lesz rendes szocializálás nélkül. Mondjuk nagyobbal se. Meg egyáltalán, mi az, hogy szeretgetnivaló kutya? A nagyok nem azok? Csinálna vele mást is a gyerek azon kívül, hogy néha megölelgeti? Mert ha nem, akkor egy plüsskutya pont ugyanúgy megteszi, mint egy élő, csak azzal nem kicseszés, ha magatokhoz veszitek.
2013. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

oké-oké-oké-oké:)

Lapozhatsz nyugodtan!

2013. júl. 7. 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha a 4 bullmasztiff nem jár kutyák közé, akkor én nem tanácsolnám.
2013. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szoktak kutyák közé menni. Hatalmas kertünk van, jól elvannak benne. Ritkán visszük őket sétálni és akkor sem városba emberek meg kutyák közé hanem kisétálunk az erdőkbe, rétekre (faluban lakunk) aztán ott futkoshatnak nyugodtan:)
2013. júl. 7. 20:14
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
F..sznak nektek még kutya, mikor azokkal sem törődtök normálisan. Te is legyél egész életedben a nagy szobában, hiszen olyan nagy, meg még futkározhatsz is benne.
2013. júl. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Minek egy ötödik kutya, ha azzal a néggyel sem foglalkoztok? A gyerek kb 3 napig gyömöszölné az újat, aztán annyi, annak meg mi értelme van hogy az is majd kerti díszként végezze? Felnőtt fejjel tudhatnád, hogy a gyerekek ilyenek, ne várj tőle csodát, hogy majd 13-15 évig ő gondját fogja viselni annak a kiskutyának, mert nem így lesz, erre mérget vehetsz.


Egyáltalán minek kellett a meglévő négy is? Nem lett volna elég 1 is élő-riasztóberendezésnek? Ilyen körülmények között én semmiképp se vinnék haza kistestű kutyát, mert abból nem fog semmi jó kisülni ha összeengeded a nagyokkal. Még ha szerencséd is van és nem kapják egyből szét, hanem neadjisten játszanának vele, már egy enyhébb kis csipkedés is nagy kárt tehet egy olyan kicsi kutyában (feltételezem kölyköt szeretnétek).


Szóval én is azt mondom hogy ne vegyetek új kutyát, mert majd jönni fog a sírás meg a bosszankodás. Ha esetleg a négy kutyából hármat odaajándékoznátok szerető gazdiknak, akik foglalkoznának velük normálisan és csak a legnyugodtabb kutyát tartanátok meg, úgy már jobb lenne a helyzet, de így semmiképp.

2013. júl. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bizony sanyarú sorsa van ennek a négynek is:)

Égésznap szabadon rohangálhatnak egy 12 hektáros zöld területen. Pancsolhatnak az 1 hektáros tóban. A legjobb kutyatápokat ehetik. Napi minimum 2 óra aktív foglalkozás mellet.


Biztos ti is ilyen idióta panel prolik vagytok akiknek a napi egy óra séta és a szombati kutyaiskola kombó jelenti a "felelős állattartást"!

2013. júl. 18. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!