Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora azaz...

Szerintetek mekkora azaz összeg amitől már belehet vállalni egy babát?

Figyelt kérdés

Ha lesz nálunk baba, amit már tervezünk májustól, szerintetek 60ezer Ft elég ahhoz h havonta megéljünk hárman?

Sajnos csak gyest fogok kapni, kisvárosban élünk, csak pár hónapos munkahelyek vannak!a családival együtt kb 40ezer Ft, párom fizetéséből pedig 20ezer marad mindig, plusz 5000kajajegy, plusz a családi adókedvezmény, ami 10ezer Ft. Kezdő tőkénk van 300ezer Ft!És persze szüleim is segítenek mindig nekünk!Saját, másfél szobás lakásunk van. Szerintetek, merjük bevállalni?


2012. febr. 27. 14:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
A babavállaláshoz elég a 300ezer, sőt sok is, de inkább tartalékoljatok és vegyetek mindenből olcsóbbat, használtat, mert nem a kicsi baba drága, hanem ha már intézménybe jár a gyerek.
2012. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Igen, mi is így gondoljuk, rengeteget teszveszezek, vannak babás barátnőim, csak pár új cuccot kell majd vennünk!Csak egy kis megerősítésre vártam! :) Köszönöm!
2012. febr. 27. 14:29
 3/36 anonim ***** válasza:

Sokféle válsz fog jönni neked!


Mi bevállaltuk, bár nekünk a lányom érkezése előtt (2 éves koráig) ennyi maradt minden hónapra (a fundamenta kivéve, ami 86 ezer, de ez év közepétől lecsökken) 86 ezer. Most már 25 ezer mínusz, mert gyes-t kapok.

Ha elmennél dolgozni min. 2 évet, akkor már GYED-et kapnál. Mennyi idősek vagytok?


Mi nem vártunk, mert 30 éves korom előtt anya akartam lenni. Ebben az évben leszek 29, és remélem a kis tesó megszületik idén.


Jól megvoltunk és vagyunk, de mi sokat köszönhetünk a nagyszülőknek, az unokatesótól vannak a ruhái, szóval nekünk csak a piperéjét kellett megvenni, meg pár új ruhát. Sokat járok bababizományiba, ott vannak szinte új-alig használt dolgok, sokkal kevesebbért, mint a boltokban.


De hozzáteszem mi mezőgazdasággal is foglalkozunk, nekünk onnan is jön bevétel.


Sok sikert nektek bárhogyan döntötök!

2012. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Havonta 60 ezerből 3-an? Kizárt!

A 300 ezer nagyon jó, de abból ugye költötök az alap cuccokra is, ami meg marad, abból nem sokáig húzzátok ki!

2012. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
51%

Jaj, ha a 300 ezer a babára van félretéve, abból kijöttök sőt, marad is! Nem kell a legdrágább dolog, a használtak is szépek, sőt, képzeld a lányomnak a bababizományiból vannak a legszebb ruhái, mindenki kérdezi, hogy honnan vannak, mert annyira szépek!

Sok sikert, még egyszer!

2012. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Igen, a 300ezer a babára van félretéve, amit nászajándékba kaptunk az esküvőnkön!kicsit több marad, mint 60, mert ez a gyes plusz párom fizetése, mindennel együtt, 75ezer bevételünk lenne havonta, meg ugye első hónapban az anyasági!

Elhihetitek, ha lenne hová elmennék dolgozni, de folyamatosan azt kapom h fiatal vagyok és elfogok menni szülni, nem vesznek fel!Pedig sosem mondtam a jövőbeni terveimet!

És ami még fontos, nem szeretnék 30 évesen szülni!Most 24 éves vagyok, párom 33!3 babót tervezünk a jövőben, persze ha az anyagiak engedik!Ő szokott még maszek melót vállalni, azért kap olyan 7000Ftot naponta, ez nyáron sokszor van, h eltud menni!

2012. febr. 27. 14:55
 7/36 anonim ***** válasza:
Ha szeretnétek babát vágjatok bele. A mai világban sokkal könnyebb már nem lesz. Ha sok mindent tudtok kölcsön kapni az jó, sokat lehet úgy spórolni. Én szinte mindent kaptam a barátnőmtől babakocsin kívül, még kismama ruhát is. Rengeteget spóroltunk így. Arra vigyázz ha vissza kell adnod amit kaptál, csak olyantól fogadj el akivel tuti nem lesz veszekedés a végén hogy hogyan adod vissza. Még ha vigyázol is mindenre, balesetek vannak. Sok sikert.
2012. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
48%

Mindenki emlegeti ezt a "nem akarok 30 évesen szülni" dolgot.

Miért hiszik,hogy az annyira rossz? Vagy mondjuk 28 évesen!

Kérdező! Először járjatok utána,hogy mindent (váratlan kiadásokat is) összevéve mennyibe kerül egy baba, és,hogy ti háztartással együtt mennyibe tudtok kijönni!

Szerintem ehhez, kevés ennyi pénz!

2012. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Páromnak már van egy kislánya, ő tudja nagyjából h mi mennyi!csak én tartok ettől a dologtól, h nem lesz elég!DE!mi a biztosíték arra, h két év múlva jobb lesz?sajnos mi nem fővárosba lakunk, ahol bármikor akad munkahely!

És h mért nem akarok 30 évesen szülni?Nos 15 éves korom óta arra vágyok, h fiatal anyuka legyek, nem akarom h 30 évesen szüljem az elsőt, ami kitudja h összejön e elsőre v évek múltán esetleg!És persze látni szeretném ahogy felnőnek a gyermekeim, akár három lesz akár 2!már két éve elnyomom magamban ezt az anyai érzést, tovább nem szeretném!

2012. febr. 27. 15:15
 10/36 anonim ***** válasza:

Jó, vágjatok bele!

Én ebben a hónapban csak alap dolgokra a babámra kb. 25 ezret költöttem.

Ha mondjuk neked is ennyit kell, akkor kérdés,hogy a maradék mire lesz elég!

Egyébként a 24 és a 30 között van még pár év!

2012. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!