Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két HD-B kutya kölyke?

Két HD-B kutya kölyke?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Agilityre szeretnék kutyát venni, kinéztem egy munkavonalú párosítást, nagyon ígéretesnek tűnik. A problémám, hogy mind a 2 szülőnek HD-B a szűrési eredménye. Ebből adódhat probléma? Nekem fontos, hogy tudjak komolyan sportolni a leendő kutyával.
2013. júl. 7. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mijük rossz. Szerintem jobb lenne egy HD-A és HD-B páros...
2013. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni az eredményt. Tulajdonképpen két A-ból is kijöhet bármi. Milyen fajta kutya? És milyenek a távolabbi felmenők eredményei?

A B az majdnem menteset jelent. Előfordul, hogy a kutyának még jobb a csípője, de a felvétel nem sikerül tökéletesre és azért kap B-t.

2013. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Majdnem mentes (vagy átmeneti forma) ! Nyugodtan vehetsz két HD-B párosításból kölyköt!
2013. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen legalább 6 hónaposan egy elő röntgen nem ártana.De ez igaz minden tökéletes csípőjű kutya kölykére is.Aki valamilyen sportban az átlagosnál nagyobb terhelést akar a kutyájának, ajánlatos egy általános állapot felmérést csinálni .
2013. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt sem mindegy milyen fajta kutyáról beszélünk. Mudinál például egy C-s csípővel sem mutat semmi tünetet a kutya. A dp amúgy sem úgy öröklődik, hogy két A-s kutyának csak A-s kölyke lehet ésatöbbi. Szerintem ha minden más stimmel a szülőknél, akkor ezen nem kell fennakadni.
2013. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne csak a két szülőt nézd hanem a felmenőket, leszármazottakat is. Ez a két adat önmagában nem elég és nem mérvadó.
2013. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem B-B simán belefér. Nem egyszer láttam már olyat, amikor A-A párosításos alomból több E-s kölyök is született, pedig a felmenők több generációra visszamenőleg A-k voltak. A B meg majdnem mentes, egy ügyetlenebb állatorvos egy A-s kutyáról is tud egy szerencsétlen beállítással B-s felvételt készíteni. Ráadásul a diszplázia nem csak öröklött lehet, hanem szerzett is, tehát ha kicsit túlerőltették vagy nem optimális összetételű táplálékot kapott, attól is lehet B-s. Ami biztos, hogy a legtöb fajtaklub B-C-t nem enged, de B-B lehet.
2013. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 11. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!