Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a valószínűsége a...

Mennyi a valószínűsége a fajtatiszta kiskutyák születésének? Úgy tudom, ha egy kutya egyszer keveréket szül, többé nem lesz fajtatiszta kölyke.

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy véletlenül összeengedték a westie-met a bichonunkkal, az 'aktus' során össze is "ragadtak". Bár egyik sem törzskönyvezett, szerettem volna a későbbiek során fajtatiszta westie-ket. A kutyám most múlt egy éves, így vemhesség esetén azt hiszem maradna az abortusz (ha ez egyáltalán lehetséges kutyák esetében, nem tudom :S ) fiatal kora miatt. Ha ez lehetséges, a későbbiek során akkor sem lennének fajtatiszta kölykei???
2010. márc. 8. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha a hülyeség fájna... :/
2010. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Húúú, Édes Istenem, de nagy az Isten állatkertje!

Neked NE legyen kutyád, csak plüssből, szerintem!

Ekkora ökörséget én mostanában nemigen hallottam.

2010. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

áááááááááááááááá


Ez a kérdés nagyon vicces :))))))))

2010. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem azért nem lehetnek fajatiszta kölykei, mert most befedezte egy másik fajta, ettől még lehetnének. Az alapvető baj, hogy nincs törzskönyve a kutyádnak, tehát nem tudod igazolni, hogy fajtatiszta. Az meg még nagyobb baj, hogy egy évesen vemhesült. Sajnos ez azt eredményezi egy ilyen fiatal, fejlődésben lévő kutyusnál, hogy meg fog állni a fejlődésben és nem lesz olyan, mint amilyen lehetett volna, ha vigyáztok rá. Szerintem ivartalaníttasd most, mielőtt a kicsik jobban kifejlődnének, így nem terheli meg ez a baleset a kutyus szervezetét sem. Te meg ha később kiskutyát szeretnél, azt ne "házilag" próbáld legyártani, hanem inkább vegyél jó helyről, tenyésztőtől, szűrt, egészséges, hozzáértően és tudatosan párosított szülőktől!
2010. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
86%

Ha egy nő néger gyereket szül, aztán fehér emberrel jön össze, akkor sem csupa néger fog születni :)

Van abortusz kutyáknál is, "72 órás tabletta" szerű dolog is van, jó drágán persze(20 ezer körül v több) és csak az "aktus" után rövid ideig használható.

2010. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Egyet értek 22:18-assal.

És még hozzátenném, hogy mielőtt kutyát (vagy bármilyen állatot) tenyészteni akarsz ásd bele magad alaposan a szaporodásbiológiába és a genetikába. Enélkül élőlények egészségével és életével játszol felelőtlenül!

2010. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Ne csesszétek már ennyire le a kérdezőt, nálunk is rettentő sok embertől hallottam már ezt, hogy ha a kutya egyszer keverékkel van utána nem lehet már fajtiszta kutyusa soha. Én sem értettem és nem is hittem el, de rengetegen vannak ezen a véleményen. Főleg falun. Szóval nem a kérdező kezdte ezt el, nem az ő hibája.
2010. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem igenis jogos lecseszni, mert aki már szaporitással akar foglalkozni az azért olyan alap dolgokat tudhatna, hogy mi az a megtermékenyülés, petesejt, hímivarsejt stb. Biológiából tanítják. Az alapvető dolgok ismerete után pedig bárki rájön józan paraszti ésszel hogy marhaság.
2010. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező.A te kutyádnak nem azért nem lehet fajtatiszta kölyke, mert most befedezte egy másik fajtájú, hanem mert törzskönyv hiányában a te kutyád sem westie, csak egy westie jellegű kutya, ami lehet hogy sok fajtajelleget mutat, de nem tudod bizonyítani, hogy westie e. A törzskönyv ugyanis erre hivatott. Aki ezt sem tudja, ne tenyésszen.
2010. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Azért mert egyszer keverékeket szül, a következő fajtatiszta kutyával való fedeztetésnél, csak fajtatiszta egyedek születnek. Nem lesz benne, sem a következőnél, sem az azt követő időszakokban sem. mert a spermiumok csak 24 óráig életképesek. ha nem termékenyülnek meg, akkor elpusztulnak.


De csak felelősséggel tenyéssz kérlek.

2010. márc. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!