Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászkutyát lehet kint tartani?

Vadászkutyát lehet kint tartani?

Figyelt kérdés
Rövidszőrű vadászkutyát lehet télen kint tartani?Persze rendes kutyaházzal,hőszigetelve.
2009. okt. 17. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, de úgyis mindenki azt fogja mondani hogy nem, mert fázik. Én meg a saját szememmel láttam ahogy bemutatták, hogyan apportíroznak a vizslák a jeges vízből, és rengeteg rövidszőrű kutyát ismerek aki kint lakik, soknak háza sincs és mégis egészséges, barátságos kutyus(az más, hogy olyan gazdának nem való kutya)... Szóval lehet kint tartani. Ők csak rövid szőrűek, nem betegesek és érzékenyek. Az pedig, hogy mennyit vagy vele, milyen jó gazda vagy (amit sokan a benti léttel kötnek össze) az csak tőleg függ, nem attól, hogy bent van-e a kutya.
2009. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kinti-benti vizsla,csak télen nem szeretném hogy állandóan bent legyen,de azt sem hogy ki be járkáljon(remélem megértetek).Köszönöm a választ! :)
2009. okt. 17. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Így nehezebb, nem csak a megszokás miatt, hanem azért mert a benti kutyáknak télen is hullik a szőre, és mert nem tesz jót a melegről hirtelen kimenés. Ilyenkor szokták ajánlani, hogy kivitel előtt vidd egy hűvösebb helyiségbe, pl előszobába.
2009. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

simán lehet, de nekem nem lenne szívem nem beengedni legalább a gárázsba/előszobába. Vagy ha mégis, olyan kutyaházat rittyentenék neki, hogy oda én is szívesen bebújjak!


Volt vizslám, de kertem nem. :)

2009. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
kutyaházzal-hőszigetelve lehet =) és soksokSOK figyelemmel és szeretettel =)
2009. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a mieink is kinn vannak. És jól érzik magukat.
2009. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!