Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kiskutyát szeretnék...

Yorki kiskutyát szeretnék ingyen vagy nagyon olcsón?

Figyelt kérdés

Mikor lesz vége az ilyen kérdéseknek?????

Ha felmegyek bármelyik hirdetéses oldalra ilyenekkel van tele! Mindenki yorki, csivavát, sicut akar ingyen, tényleg ennyire buták az emberek vagy miért gondolják hogy az ilyen "megdolgozott" kutyákat bárki ingyen odaadja?


2009. okt. 17. 15:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
ugyanezt gondolom én is..ezeket a kutyákat se olcsón se ingyen nem lehet beszerezni..
2009. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Azé' me' most ez a divat. És az a baj,hogy a nagyon alját odaadják nagyon olcsón. Aztán előszőr boldog mindenki,utána meg szenvednek egy beteges,ideggynege kis szőrcsomóval... és majd jönnek azok a kérdések: " de az enyém miért nem néz ki úgy mint az xy kennelben lévő champion kiskutya? "

Egyébként meg valóban...aki nem bír megvenni egy kiskutyát/nagykutyát hogy akarja fenntartani?

Borzalmas...nekem meg jó lenne egy Q7-es vagy T5 Caravelle :D :D Ingyéé...

2009. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%

Sziasztok!

Nekem most volt egy Yorkim akit ingyen adtam oda jó helyre. Babám született ezért nem maradhatott a házban, udvarra meg nem volt szívem kitenni, főleg így, hogy jön a hideg... Nagyon szép, fajta tiszta, törzskönyves, fiatal kutya volt. Sajnálom, mert tényleg szerettük, de azért a gyerekem fontosabb. Nem kértem érte pénzt, mert az volt a fontos, hogy jó helyre kerüljön.

2009. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kivételek mindég akadhatnak,sőt vannak is.

De legtöbbször az ilyen kutyákat nem osztogatják ingyen,akár felnőtt akár nem.

2009. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Kedves harmadik, a gyerek mellett is lehet kutyát tartani. Persze ha valami baj, van mondjuk allergiás vagy ilyesmi akkor nem, de ezt születéskor nem lehet tudni! Nem szép dolog a gyerek miatt elpasszolni a kutyát! A gyereket nem búrában kell nevelni. Szerinted aki modnjuk tenyészt azt mit csinál amikor gyereke szüketik? Eladja az összes kutyáját vagy a gyerekének lesz valami baja? Szerintem egyik sem. A kutya csak használ a gyereknek. Szintén nem helyes azért elpasszolni a kutyát mert mondjuk elkényeztettétek és most féltek, hogy a gyerek mellett baj lesz vele. Lelkiismeretes ember ilyenkor megnevelni. :(:( Bocsi, mindig kiborulok, amikor valaki a gyerek miatt eldobja a kutyát akit eddig ajnározott, aki ugyanolyan tehetetlen, aki a légynek sem árt, ha normálisan bánnak vele. :,(

Azért akarnak ilyen kutyákat, mert ez a divat, de tudatlanok hogy ingyen akarják vagy pedig nem érdekli őket hogy nincs pénzük akkor is a divatot akarjáj majmolni! Van aki "kuytára nem ad ki pénzt" de azért kell neki a divateb. Modnjuk én pénzért sem vennék ilyen kutyát, mert nem az esetem... Na ezek a sznobok, és még ők mondják rám hogy sznob, azért mert az én kutyám egészséges, és lehet hogy ebben szerepet játszik a törzskönyve is és mert pl jó kaját eszik! -.-"

2009. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legtöbbször pont azoknak az embereknek nem való kutya, akik ilyen fajtákat akarnak. :D

Elfelejtik, hogy attól, mert picike és selymes a szőre, lelkileg ugyanúgy működik, mint a nagyobb testű társai. (Tisztelet a kevés kivételnek!) És tipikusan ezek azok az emberek, akik fölkapják a kutyát, ha egy 5 centivel nagyobb kutya közeledik feléjük stb. És ezeknek a kutyáik élik le az életüket úgy, hogy a lakáson kívül sosem volt az állat elengedve pórázról... Mindannyian láttunk már ölben tartott forgó szemű, hörgő yorkit, westie-t...

Akinek ingyen kell kutya, menjen menhelyre (ritkaság, de előfordulnak ilyen fajták ott is), bár nekem is az a véleményem, hogy aki megvenni sajnálja, az majd az első betegségnél le is passzolja, ha megmondja a doki a kezelés költségét. Szaporítótól vett olcsó kiskutyával ennek pedig hatványozott az esélye.

Egészséges kutyát profi tenyésztőtől meg amúgy sem adják olcsón, de hát pont az ilyen gyengeelméjűek tartják életben a szaporítókat ugye... :-(

2009. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

Ezt magam sem értem. Nekünk törpe pincser babáink voltak többször is, de törzskönyv nélkül. Majdnem mindet csak az oltások árában adtuk, mert nem nyerészkedni akartunk.

Az egyiknek így is nehéz volt gazdit szerezni. Ajánlottam egy ismerősömnek, de neki nem kellett, mert yorkit akar... Persze azok nagyon drágák, így nem lesz kutyája... Talán jobb így mindenkinek :)

Különben megértem, ha valaki kifejezetten egy fajta kutyát szeretne, mondjuk a jelleme miatt. De hogy yorki, pincser, bichon, vagy westie, teljesen mindegy...

2009. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
16:37 ez a kiskutya felkapás azért nem ilyen egyszerű. Nekem volt egy kistermetű kutyusom, kertes házban, szocializált, póráz nélkül vittük kirándulni, sétálni "igazi" kutya volt. Aztán nemrég, szokásos módon, póráz nélkül vittem és elkapta egy nagykutya, 1 hónapot küzdöttünk de végül meghalt. Most örökbefogadtunk egy másik kisméretű kutyát, és valóban ha meglátok szabadon egy nagyobb kutyát rögtön felkapom, ettől most rossz ember vagyok? Nem hinném, eddig bíztam a kutyatulajdonosokba hogy figyelnek a nagykutyákra, de még egyszer nem bírnám ki ezt a tragédiát, lehet hogy 100ból 99kutya nem támad de én pont azzal az egyel találkoztam és többet nem kockáztatok, arra a kutyára is azt mondták még nem csinált ilyet, ott értetlenkedett a tulajdonos mikor végre meglett de ez rajtunk már nem segített, ha a kutya pórázon van és figyel a gazdi hagyom ismerkedni de ha szabadon van egy nagyobb kutya, még ha pár métere is ott van a gazdi, felveszem mert félek, mert én végignéztem amint elkapták a kiskutyámat, a nagykutyások ezt nem igazán érthetik mert ha az ő kutyájukat megtámadják nem lesz akkora bajuk mintha egy 5kg-ost elkap egy 20kg-os.
2009. okt. 19. 16:47
 9/26 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy én a szerencsés kivtelek közé tartozom, de én a fajtatiszta! yorkimat 30ezerért vettem, és kicsattan az egészségtől, a füle már 7 hetesen állt. Csak sürgősen kellett nekik a pénz, és 70ért nem tudták volnaeladni ilyen rövid idő alatt.
2009. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mint írtam, tisztelet a kivételnek és én is ismerek olyan yorkit, akit igazi kutyaként kezelnek. A Te esetedben teljesen érthető, hogy miért kapod fel a kutyát (én mondjuk inkább gyorsan eliszkolnék, de nem kapnám föl, de persze ez helyzettől is függ és megértelek, szörnyű lehet egy ilyen tragédia).

De szerintem mindannyian tudjuk, hogy a legtöbb ilyen tulaj nem csak félelmében kapja föl a kutyáját és nem csak akkor, ha nagyobb kutya jön. Sokszor látom, hogy ha a szálkás tacsi-yorki keverékemmel sétálok, az ilyen "kutyások" már az én kis töpörödöttem miatt is felkapják a kutyájukat, ha ugat, ha nem. Szóval én ezekre gondoltam igazából, de ezek szerint nem jól fogalmaztam. :)

Ha mini yorkim lenne, valószínűleg én sem vinném oda a labradorok közé, hisz nem tudnak játszani, mert nem egy súlycsoport és a mini yorkimnak lehet traumát okozna, ha pl. egy labi leteperné, bár én nem kapnám fel, csak nagy ívben elkerülném vele a nagy kutyákat.

Aki meg szaporítótól vesz olcsón kutyát, legtöbbször csak szerencséje van, ha nem beteg a kutya vagy nem ideggyenge... Az meg a másik, hogy amúgy legtöbbször nem felel meg a fajtastandardnak. :(

De igazából evvel leginkább tényleg az a gond, hogy aki a kutya vételárára sajnálja a pénzt, az vajon a tartására nem fogja?

Meg mindegy is, hogy milyen fajtáról beszélünk, az ilyen jellegű kérdések, hogy olcsón akar valaki kutyát, mindig éppen a divatos fajtára vonatkoznak. Pár éve, mikor a golden volt hihetetlenül felkapott, mindenki goldent akart olcsón, vagy ingyen. Most ez a hullám már nagyjából lecsengett és tele van velük a menhely meg a retriever rescue... Ja és egy egészséges fajtát sikerült tönkretenni, nagyon sok köztük most már a diszpláziás és a gyenge idegrendszerű egyed, pedig pont egy nagyon jó természetű fajta ugye. Hála a szaporítóknak. De igazából ez is egy olyan dolog, hogy szaporítók voltak, vannak és lesznek, MERT van rengeteg ember, aki "életben tartja" őket, mégpedig azzal, hogy nem tenyésztőtől vásárol kutyát, hanem tőlük, a szaporítóktól... :(


Csak zárójelben: a border colliem alomtestvérét három és fél hónaposan, néhány héttel ezelőtt tépte szét két termetes felnőtt kutya. Nyugodjon békében a Kicsike :( Istenem, mit élhetett át közben... Iszonyatosan megrázott a hír. Tehát maximális együtt tudok veled érezni, ezt hiszem és sokkot kaptam volna, ha ezt végig kellett volna néznem.

2009. okt. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!