Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadna - e falkavezérnek?

Elfogadna - e falkavezérnek?

Figyelt kérdés
170 cm és 60 kg -os lány vagyok és szeretnék egy argentin dogot. Hallottam, h elég makacs jószág de ha kutya iskolába járnék vele akkor elfogadna falkavezérnek? Hallgatna rám? Voltak már kutyáim, de sajnos egyiket sem én neveltem, hanem idősebb korában kaptam. A dogot meg tudnám egyedül itthon nevelni? Hallottam már azt is, h meg kell törni (szóval megverni), h elfogadjon, de én nem akarom bántani!
2009. okt. 17. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Járjatok kutyasuliba.Első kutyának viszont nem ajánlom.
2009. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nagy ostobaságon mindig mérhetetlenül felháborodok!!

Nem miattad, hanem aki azt "tanácsolta" , hogy meg kell verni, hogy tiszteljen.

Aki veréssel akar tiszteletet kiérdemelni magának, az nem való se szülőnek, se gazdának!!!

A kutya meg, akár kis, akár nagytestű tisztelni fog, ha következetesen neveled és mindig érezteted vele, hogy te vagy a "főgazdi". Ezt viszont neked kell tudni, hogy mennyire vagy erőskezű ember és ezt most elsősorban lélektanilag értem.

2009. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy kis testű keverék kutyusunk most van. Közös a családban(dogot majd később szeretnék)és végül is őt én nevelem és hallgat is rám!
2009. okt. 17. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg időt kell rá szánni,finom falatokkal szoktatni a helyes viselkedésre.Nem kell megverni,ha helytelenül viselkedik jelezd neki zajjal,fújással,tapsal.Lényeg hogy hallgasson rá.viszont te vagy a gazdi és te döntöd el mikor akarod azt a kutyát.Viszont a saját viselkedésedre is figyelj.Az is nevel egy kutyát.
2009. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A falkavezérség nem méret kérdése, hanem erős egyéniség kell hozzá. Ismerek egy pici lányt, (méretileg pici, nem korra) egy kaukázusija van, akikről köztudott, hogy elég makacs, önfejű fajta. Az hogy imádja a kutya a gazdáját az egy dolog, de a lánynak egy mozdulatára ugrik, bármit megtehet vele, pedig soha nem bántotta.
2009. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hello!A kerdes inkabb,h alkamas vagy-e ra,hogy legyen egy.Nekunk volt 2 szuka,akik kiskoruktol kezdve nalunk voltak.Az emberekkel,foleg a csaladon belul nagyon aranyosak voltak.Mindig nyalogattak a.. kezem =).De bennuk van egy vadasz oszton,amit jobb ha tudsz kezelni. Egyszer egymasnak verekedtek (fiu vagyok,es akkor 16 voltam).Szep szoval nem tudod szetvalasztani oket. Megfogni meg nem biztos,hogy merni fogod tudni.Szoval be kellett vetni kemenyen a fizikai eromet,hogy szetszedjem oket,es utana orultem,h nem forditva tortent.De igazabol az emberrel olyan jamborak voltak,hogy alig tudtam elhinni.A legjobb kutyak egyike.De ez a kutyafajta(a tobbi is,de ez foleg) megerdemel annyit,hogy eljarj kutyaiskolaba vele.Minden szempontbol megeri.Mi allandoan futtatuk oket.Kocsival kmereken keresztul tartok a 20,30-as tempot.Eleg nagy a mozgas igenyuk.Ha masik allatok lesznek a kozelukben akkor szoktasd hozzajuk oket.Sajnos nalunk tobbet is sikerult kivegezniuk (ami a figyelmetlenseg miatt tortent,nem az en reszemrol):( De amelyik kutyakkal ossze volt szokva,jol kijottek.A kutyaiskolaban rakerdezhetsz az apro trukkokre,hogy mikent kell csinalni,de ha bevallalod,es ugy erzed menni fog,akkor lesz egy nagyon jo kutyad.Imadtam a oket,amikor kiadtak azokat a "hulye" hangokat.... =)
2009. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
rosszul fogalmaztam az elejen.nem akartam bunko lenii
2009. okt. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nem voltál bunkó :)


Köszönöm a válaszokat!!!

2009. okt. 18. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:
kezdjél gyurni
2010. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!