Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyám fülével?

Mit csináljak a kutyám fülével?

Figyelt kérdés

Tacskó kutyám van és mindkét füle be volt gyulladva, ilyen fekete váladék szerű anyag jött ki mindkét füléből ami később koloncokba összeragadt.Állatorvoshoz vittem, elaltatták, kitisztították a fülét.Pár hónap és újra állatorvos, megint altatták, kitisztították, és adtak egy cseppentőt, amit minden este bele kellett csepegtetnem.Az egyik füle kitisztult a másik újra begennyesedett, vissza a dokihoz, megint altatták és megint takarítottak.

Újabb pár hónap, mindkét füle begennyesedett, ismét altatták.

Aztán ötödszörre is, azóta az egyik füle (több mint 1 éve) tiszta, ami rekord idő, de a másik továbbra is csúnya.Már nem viszem ehhez az állatorvoshoz mert eredménytelen, de többféle fülcseppet is kipróbáltam, már van egy ami elkezdte kitisztítani a fülét, folyamatosan javult, de az elmúlt időben nem javul(de nem is romlik)

És fáj neki az a füle, mindig próbálja elérni a lábával, de az is fáj neki ha megvakarja, meg a fejét szokta a földbe dörzsölni,hogy kiessenek a koloncok, de azt nem engedi,hogy én kivegyem neki mert az is fáj.(az állatorvosnak sem engedte,ezért altatták ötször)


Tud valaki valami fülcseppet javasolni, vagy valami hatásos módszert, esetleg egy jó állatorvost?Nem szeretném ha újra leromlana a fülinek az állapota mikor már az egyik teljesen megjavult a másik pedig javulásnak indult.

(10 éves kutya így nem szeretném ha altatnák és ő sem szeretné)


2013. júl. 8. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Kövirózsa csepp?
2013. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fülből kell venni mintát és laborban megállapítják, milyen fertőzés van benne. Onnantól a kezelés már nem találgatás, hanem célzott. A bűzmirigyet nézték a kutyádnak?
2013. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen probléma a kutyám fülével, kb. 3-4 évig mindig előjött neki. Először is kenetet kellene belőle venni a dokinak, azt megvizsgáltatni, hogy egyáltalán mi okozza a fertőzést. Aztán annak megfelelően fülcsepp, illetve antibiotikumos kezelés (utóbbi, csak ha szükséges).


Én voltam vele 6 orvosnál, mire a mostani meggyógyította (legalábbis reméljük).


Szóval ezt így nem lehet, hogy ezt és ezt a cseppet használd és majd jó lesz. Lehet, hogy ami nekünk jó volt, az a te kutyádnak tovább fogja rontani az állapotát. Szóval el kellene vinni egy normális orvoshoz, mert ez így csak szenvedés a kutyának, nem beszélve arról, hogy meg is süketülhet. Ha Debrecen, Nyíregyháza környéki vagy, akkor tudok ajánlani orvost.

2013. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előbb tudni kéne, hogy mi okozza. Bakteriális fertőzés, vagy netán allergia ....

A miénknek is állandóan baj van a fülével, de nekünk az allergiától vakarja, aztán begyullad(na) neki, ha nem kezelném. Én betadinos fülpucolóval tisztítom neki minden nap és van egy Cortizeme emulzió, ez viszketés csillapító is, de vényköteles.


[link]

2013. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!