Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyám fülével?

Mit csináljak a kutyám fülével?

Figyelt kérdés
Van egy kölyök jagd terrierem és az egyik füle jobban"lóg" mint a másik.. Szoval a lényeg, hogy mit adjak neki hogy "felálljon" a FÜLE.. Amielött valaki elkezd szidni tudom hogy nem ugy kell neki állnia mint egy németjuhasznak csak hogy szépen ,ugyanuzgy álljon feltüzve a két füle
2010. jún. 19. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős most? Csak mert még lehet egyforma magától is. Ha meg már túl van egy bizonyos koron, hiába ragasztod.
2010. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
13 hetes.. Talán csonterősitő? amugy nem "hegyesen" kell neki állnia.. csak mint egy norma. jakinak
2010. jún. 19. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Hamár valami "erősítőt" (:D) akarsz neki adni, akkor inkább porcerősítőt, ne csonterősítőt. :D Bár szerintem fölösleges bármilyen gyógyszer is adni neki, de azért jobb, ha tudod, hogy a kutyák füle nagyrészt inkább bőr és a töve porc, de nem csont. :D
2010. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod, ilyenkor még alakul a fülük, jó esélyjel föl fog állni a másik is, majd utoléri. Ha nem kiállítási kutya, akkor meg semmi jelentősége nincs, ha ne adj Isten úgy is marad (bár nem hiszem), akkor meg tök cuki, hogy kajla. :)

És amúgy is, ilyen piciknek még nem áll rendesen a fülük. Még csak 13 hetes.

2010. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A mi kutyusunknak az állatorvos ragasztózta körbe a fülét hogy úgy álljon mint egy nyuszinak. Nem volt sokáig rajta de most már teljesen feláll a füle. És igen a porcerősítő is egy megoldás.
2010. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kalciumot ne adj neki, a fül porcos és nem csontos, ezenkívül kicsire nő, a plusz kalcium csak árt neki.

Porcerősítőt (zöldkagyló kivonatot) adhatsz neki mértékkel, azzal tuti nem ártasz.

Elvileg magától helyre áll a két füle. Ismertem csöpp kölyköt, akinek hetekig a nap folyamán változott a füle. Reggel mindkettő állt, aztán az egyik félig lekonyult, aztán a másik is teljesen, aztán mindkettő megint felállt, mindez egy nap alatt, irtó mókás volt :).

Ha nagyon zavar ragaszd neki a füle alját. Érdemes lenne ragasztásban jártas embertől segítséget kérni.

2010. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!