Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalatnak mit? És...

Jutalomfalatnak mit? És mennyivel adjak kevesebb kaját az előírtnál (a jutalomfalat miatt)?

Figyelt kérdés

Jutalomfalatnak jó a virsli, sajt, párizsi, ugye?

És klikkerezni fogunk a kiskutyával, elég sok el fog fogyni ezekből, mikor tanulunk, szóval a tápadagját értelemszerűen csökkentenem kell, de mennyivel? Tudom, hogy ezt így pontosan nem lehet megmondani, csak kb... Gondoltam arra is, hogy a kajáját osztogatom el neki jutifalatként, hogy egyszerűebb legyen, és ne kelljen számolgatni, hogy mennyivel adjak neki kevesebbet, két virsli mennyi tápot tesz ki stb., de a száraztáp az nem csúszik le könnyen, azt rágni kell, ezért könnyebben kizökken a kutyus. Ez akkor nem lenne jó ötlet szerintetek sem?

Egyébként Brit Care Puppy All Breed-et fog kapni.



2013. júl. 8. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem, akkor még kicsi a kutya. Így eleve nem szabad vele túl sokat gyakorolni, nem tud sokáig figyelni, plusz fiatal korban fontosabb lenne a megfelelő táplálás, ami ugye nem jutalomfalatot jelent. Szóval én csak keveset gyakorolnék vele, így nem is csökkenteném az adagját...


Én virslit, sajtot, főtt csirke szívet, májat, lecsókolbászt használok.

2013. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát még annyira pici a kutya, hogy nincs is nálam:)

Csak majd nemsokára jön.

Nem is tervezek vele egyszerre sokat gyakorolni, naponta többször, pár percet, de ezalatt is sok jutalomfalat elfogy.

Egyébként köszi a választ!

2013. júl. 8. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én virslit használok leginkább.

Jó apróra vágd fel, én összességében napi kb. fél órát szoktam klikkerezni a kutyámmal (bullmasztiff), de így kb. 2 nap alatt fogy el 2 pár virsli. Félbe szoktam vágni 1-1 virslit és úgy szelem fel, te nyugodtan vágd 4 fele.

Amíg kölyök volt, addig nem különösebben foglalkoztam vele, h leszámoljam a táp adagjából, arra figyeltem, h ne hízzon el, java része úgyis csak víz.

2013. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A jutit szotyi nagyságúra vágjad. Ez nálunk virsli, párizsi vagy sajt. Ezt azért írtam, mert azt írod, hogy elég sok el fog fogyni ....

Ne görcsölj rá ennyire, majd látni fogod a testalkatán, hogy mennyit tápot adj neki, ez függ a testmozgástól ...

2013. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell leszámolni a kaja adagjából, ezt butaságnak tartom. Nem tudom ugyan hogy mit fogsz vele gyakorolni, de azt a mennyiséget amit jutalomként odaadsz neki, a tanulás alatt majdhogynem lemozogja. Ne görcsölj ilyeneken, kizárt dolognak tartom hogy a jutalomfalattól elhízna a kutyád.

Sajt,virsli mehet neki jutalomként, és tényleg picikére vagdosd neki össze, nem az a cél, hogy jóllakjon vele, csak éppen érezze az ízét, hogy legyen motiváció.

Sok sikert nektek! :)

2013. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasznosak voltak:)

Zöld pacsi;)

2013. júl. 8. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen! örülünk, hogy tudtunk segíteni. :)
2013. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!