Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának jutalomfalat?

Papa777 kérdése:

Kutyának jutalomfalat?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék neki virslit adni jutalomfalatnak. 2hónapos kölyök kutyám van, tanítgatom, és roya caninnal, és flatazorral etetem. De jutalomfalatnak nem szeretném ezt adni, ezért arra gondoltam, hogy olcsóbb táp megfelelő jutalomfalatnak? pl friskies., természetesen nem ezzel etetem a kutyám, mert szerintem semmi tápértéke nincs, demost kaptam egy zacskóval, gondoltam jutifalatra jólesz. Vagy mi mást ajánlotok?

2013. jún. 24. 21:55
 1/7 anonim válasza:
Szerintem a virslit 4-5 hónaposan lehet neki adni inkább. Most még nagyon kicsi rágcsálni valót adj neki.
2013. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne neki, ha szereti. De ne adj sokat, néha-néha egykét szemet :) Bár a royal canin után a friskiest nem biztos hogy a legfinomabbnak érzi :D
2013. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A royal canin önmagában nem egy nagyon jó táp.Én a helyedben csak flatazorral etetném.Az sokkal jobb.


A friskies és hasonló butaságok,pedig ízfokozóval vannak dúsítva,ezért a kutya jobban meg fogja enni,mint a rendes tápot.Ezért esetleg besztrájkolhat a normál tápjára.

Én nem adnék neki friskiest,mert egyáltalán nem jó táp és sok a mesterséges anyag benne,ami még jutalomfalatként sem szükséges.

Illetve ha a dolog nevéből indulunk ki,mint "jutalom"(falat),akkor szerintem nem nagy jutalom józan paraszti ésszel gondolva,hogy sz@rt tömök a kutyába.Neki lehet,hogy jutalom,de az ember gondolkodni képes és én nem nevezném jutalomnak.

Ne vedd bántásnak amiket írtam,nem az volt a célom.

Ha nem akarsz virslit,akkor sajtkocka jobb lenne,de akár pár szem a rendes tápjából is.

2013. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,értem.
2013. jún. 26. 06:40
 5/7 csincsilla000 válasza:
lehet venni állatkereskedésben jutalomfalatokat.
2013. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a sok helyen kapható cuki csontocska formájú ropogtatnivaló "jutalomfalatok" kb. abszolút nem alkalmasak a kutya tanítás közbeni jutalmazására. Neked se buli, ha egy percre megáll elrágcsálni, amit kapott. Nem egy fél velőscsonttal jutalmazzuk, ha leül a kutya, na. Hanem valamivel, ami jó illatú, jó ízű, puha, kicsi és könnyen lecsúszik.

Ami azt illeti, én Royal Canin kistestű kutyáknak való táppal szoktam jutalmazni.... :) de az én kutyám olyan bélpoklos, hogy egy kavicsot is hálásan lenyelne, a kezemmel együtt, ha hagynám, és garantáltan nem érzi az ízét. (Egyszer egy evőkanál ErősPistát nyalt be, mielőtt gyanús lett neki, hogy nem finom...)

Mindazonáltal kiskutyáknak én fél-negyed centisre vagdosott főtt virslit, puha sajtot, esetleg pirított májat, főtt csirkehúst javaslok.

2013. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Teljesen egyetértek a 6-os válaszolóval, mivel a tanításnál az eléggé fontos, hogy ne álljatok meg másodpercenként 1 percre, hogy a kutya megegye a jutit, hanem az, hogy rögzüljön benne amit tanítani akarsz. Na már most, ha ő elkezd a rágcsálással foglalkozni, akkor kevésbé fog arra figyelni, hogy miért is kapta a jutalmat, és szerintem kb 2X annyi időbe fog telni egy trükk, amit megtanul. de persze, ha te ennyire türelmes vagy, akkor csináld így, te tudod, de hidd el, hogy tanításnál nem véletlenül mondják azt, nedves, csúszós kajával kell jutalmazni a kutyát.

Én is azzal jutalmaztam, meg azzal is szoktam, kivéve nyáron, mert darázs allergiám van, és arra jönnek azok a dögök is:S ezért a nyári jutalomfalat az a tescoban kapható, nagyon aprószemű macskatáp, amit nem rág mert, mert olyan apró, csak nyeli. De ezt egy két hónapos kutya csak rágni fogja:S

2013. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!