Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kérhetek kutyát...

Szerintetek kérhetek kutyát szülinapomra?

Figyelt kérdés
Persze menhelyről.Mert voltam ott az LB-mel és nagyon megtetszett egy kutya.

2013. júl. 9. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Egész nyugodtan. De remélem tudod mi a kutyatartás feltételei. Én pénzt kaptam születés napomra és abból vettem meg a kutyámat/hobbi kutya/.
2013. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves vagy?

Sosem tartottam jó ötletnek állatot ünnepre ajándékozni...

De persze nincs akadálya, csak gondozd, neveld, tanítsd őt felelősségteljesen!

2013. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem az anyukád fogja etetni és sétálni vinni, akkor persze. És szerinted megkapod? Van rá anyagilag? (Azért kérdem, mert legtöbb szülőnek könyörögni kell, hogy legyen a csemetének kutyája vagy kisállata.
2013. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

És ez a kutya hányadik születésnapodra lenne?

A szüleid mit szólnának hozzá?

Amúgy kertes házban laksz, hogy mered vállalni a kutyát?

2013. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Mivel nem "csak úgy" ajándékoznának neked egy kutyát a tudtod nélkül, ezért szerintem semmi akadálya, hogy kérj, de fontos, hogy rendesen felkészülj az érkezésére és felelősségteljesen bánj vele.


Csak akkor kérj kutyust, ha tudod, hogy pár év múlva is ugyanolyan szeretettel és örömmel tudsz majd vele foglalkozni, mint az első időszakban és a családod is örömmel veszi az érkezését; nem teher a számukra.


Vedd figyelembe, hogy olyan kutyát válassz, akinek ki tudod elégíteni a szükségleteit mind mozgatás, mind etetés, mind szellemi fárasztás terén.


Menhelyi kutyusnál jó tudni, hogyan került a menhelyre a kutya, mert lehetnek berögződött rossz szokásai, amivel meg kell birkóznod és ha hányatott az előélete, az is lehet, hogy érdemes szocializációs foglalkozásra járni vele egy jobb-féle kutyaiskolába. Érdeklődj az előéletéről, hátha tudnak valamit.


Ha fiatal vagy, beszéld meg a szüleiddel, milyen kötelezettségeket vállalsz fel a kutyatartás érdekében és ne feledkezz meg róla akkor sem, ha épp nincs kedved hozzá (pl.: kutyakakiszedés, sétálás, fürdetés, etetés... stb.)

2013. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!