Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek a nagymam...

Milyen kutyát vegyek a nagymamámnak?

Figyelt kérdés

Nagymamám tacskóját a jövő héten el kell sajnos altatni, mert nagyon beteg szegény. Unokahúgommal és a férjemmel arra gondoltunk, hogy Karácsonyra meglepjük őt egy új kutyussal. Eddig mindig befogadott, innen-onnan jött kutyái voltak, de én még nem láttam hogy ember úgy szeretné a kutyáit, ahogy ő tette, persze a saját maga módján és nevelési módszereivel. Nekünk is van itthon kutyánk, német vizsla, munkavizsgás.

Mamika már 80 éves múlt, de nagyon aktív öreglány, aki minden nap elsétálna a kutyussal a temetőbe meg vissza. Amikor az idő meg a dereka engedi, kertészkedik, és a csirkékkel bajlódik. Olyan kutya kellene neki, amelyiknek nem túl nagy a mozgásigénye, és igazán nyugodt. Bent lakna a házban. Lehetőleg kistesűnek kellene lennie, a tacsinak minden át lett alakítva tacsiméretűre (a kutyaajtótól kezdve a lépcsőig), úgyhogy valami hasonló méretben kellene gondolkozni. Nem lenne jó ötlet valami fésülős fajta, mert nem az a típus, aki fésülgetné a kutyát, ellenben egész nap mellette lehetne. A legfőbb szempont az, hogy minnél nagyobb szeretettel halmozza el.

Bocsi a hosszú magyarázatért. Szerintetek?


2009. okt. 18. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebbi gyepi vagy menhely,van bőven mindenhol választék.

Tlán meg kéne kérdezni a hölgyet,akar-e a kutyája elvesztése után másikat,főleg ilyen hamar.

Felelőtlenség csak úgy kutyát odavinni.

2009. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%

Én egy tacskókeverékre szavazok! Azok a legkedvesebbek, nyugodtak is, és idős ember mellé kiváló választás.

Igaz részrehajló vagyok,mert nemrég fogadtunk be egy bájos tacskókeverék kutyust (ő a világ legnyugodtabb kutyája),akinek nemrég megszülettek a kicsinyei! Mindegyik tüneményesen szép,rövidlábú tacsikeverék! Ha érdekel, adj elérhetőséget, még 4 lány és egy fiú vár gazdira, jelenleg 2,5 hetesek!

2009. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

ha ragaszkodó, szerető, hálás kutyit szeretnétek neki, először körbenézhetsz szerintem menhelyen, ott vannak kölyökkutyusok is. :) ha fajtisztát szeretnétek, akkor sztem a már "bevált" tacsi esetleg drótszőrű tacsi, talán westie (kicsit makacs, fésülés nélkül is elvan és nagyon tud szeretni), esetleg mondjuk törpe uszkár. hirtelen ennyi jutott eszembe.

persze sztem puhatolózzatok hogy szeretne-e újabb kutyust, hogy ne "kényszer" legyen.

remélem segítettem.

2009. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

OFF

14:26 vagyok. elsőtől bocsi, még nem láttam a válaszod, mikor én írtam az enyémet. szval nem koppintani szerettelek volna! :)

2009. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menhelyről idősebb felnőtt kutyát kéne hozni.
2009. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Hát, kis testű és kis mozgásigényű meg szerettel is elhalmozza... Ráadásul nem lehet egygazdás sem, mert ha a nagymamád meghal (ami azért az elkövetkező 10-15 évben megtörténhet), akkor át kell vegye valakinek... Nemtom, ilyen fajtát én nem tudok... Ha a kistestűt lespóroljuk, akkor esetleg egy magyar vizsla bejöhet neki. Ha egy kicsit engedékenyebbek vagyunk a mozgásigény terén, akkor a westit kellene megpróbálni (de vigyázz, nehogy cukorbeteg legyen). A westi rohangálós, de extra sok séta nem kell neki. Mondjuk mind1, milyen kutyát kap, a kiskutya rohangálni fog... :)
2009. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
14:30 vagyok. Bocs, a westi nem jó, mert azt néha meg kell nyírni és nagyon koszolódik a szőre. Szerintem is menhelyre kellene NEKI kimennie és NEKI kellene választani egy idősebb felnőtt kutyát. Azok nyugisak és szerintem elég hálásak is lesznek.
2009. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
labrador? nagyon nyugodt kutyus, bar tobbet eszik, mint a tacsi.
2009. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már egy 80 éves néninek nem vinnék kutyust.Csak akkor ha akarja.
2009. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Mopsz ami kicsi is aranyos is és szeret lustálkodni is de ilyen még a basset hound vagy francia bulldog ha fajtisztát szeretnél de én is ajánlom h először nézz körbe menhelyen:) meg persze kicsit puhatolózz ahogy az előttem szólók írták hogy szeretne e új kutyust.. nem kell konkrétan rákérdezni ha ajándékba szeretnétek de valahogy szedd ki belőle:)és ha úgy látod h készen áll egy új kutyusra akkor jöhet a meglepi:) Sok sikert hozzá! ;)
2009. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!