Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon büdi a yorkim szája....

Nagyon büdi a yorkim szája. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
mivel mossam vagy mit csináljak?...sokszor mikor nem szereti hogy felveszem ásít. Ez úgy jön ki mindha azzal védekezne vagy nem tudom. Hozzáteszem, hogy Romániában lakom és nincs annyi kutya dolog mind Magyarországon. Köszönöm a válaszokat. hozzáteszem, hogy egészséges fogai vannak mert nem konzervel etetem hanem száraz étellel. (1 éves a kutyus)
2009. okt. 18. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet a bűzmirigy tele van, lehet emésztési gondjai vannak. Esetleg fogkő?

Vagy lehet nem megfelelő kaját kap.

Vidd el dokihoz, ő ki tudja vizsgálni és tud tanácsot adni.

2009. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egészséges fogat hogy érted? Mert a fogköves fog is egészségesnek számít.

Vegyél neki a hentespultban csülökcsontot, marha/disznó lábszárcsontot. Jó alaposan főzd meg, hetente 1x adj neki egyet. Szépen lepucolja a fogait és az ínyét, ezenkívül le is köti.

Vagy pl. ott a Dentastix, ilyesmik (én a természetes dolgokat jobban preferálom).

Ha ezután sem múlik el, akkor az emésztő szervrendszerével lehet a baj, meg kéne nézetni majd dokival.

2009. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a dentastix inkább nasinak jó, egy ilyen vajpuha valami elég gyenge a fogtisztításhoz. Akkor már inkább préselt bőr műcsont.

De a legjobb az igazi csont, ami nem törik szilánkosra.

Én azért megmutatnám a kutyát az állatorvosnak.

2009. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
vettem neki kemény fincsi csontféleséget olcsóbbat mind a dentastix.
2009. okt. 19. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok helyről hallottam és kutyakönyvben is benne van-vegyél neki egy sima fogkefét ne rakj rá fogkrémet mert ált nem szeretik (bár próbáld ki h tűri-e a fogkrémet)

és mosd meg a fogát meg nyelvét. Nekem is yorkim van és mosom a fogát. És jól tűri. sok sikert!!

2009. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!