Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám? Mit tegyek?

Miért ilyen a kutyám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban egy nyaralás során került hozzánk a most 1,5 éves labrador retrieverem. Mindent megadok/dunk neki, van aranyos ki házikója, nagy kert, naponta megyünk sétálni...stb. Azonban kezelhetetlen, mindnet tönkretesz, az egész keret kipakoltuk, hogy ne tudjun semmit szétrágni, de a kuka bennt maradt, azt minden este feldöntötte, a szemetet széthordta..stbstb. Aztán már a kuka sem volt bennt, elkezdte a kerítést rágni...szóval feltalálja mindig magát hogyan csináljon rosszat. Amikor vendég jön állandóan meg kell fogni, mert mindenkire ráugrál. És persze nem csak a vendégekre, hanem ránk, a családjára is. Talán engem már elfogadott, mert velem van a legtöbbet, én vagyok a gazdája, de anyát például már meg is harapta, vagyis nem megharapta hanem csak bekapta a kezét, aztán elengedte, szóval nem szorított rá. Meg van amikor "rájön az 5 perc", teljesen megvadul, morog meg 20x körbefutja az udvart, én is félek tőle. Ilyenkor mindig felugrik és szét akarja szakítani a pólóm, nadrágom, a zoknimat is le akarta szedni a lábamról.

Amikor sétálni megyünk és meglát ey másik kutyát akkor megőrül, mindenáron oda akar menni hozzá. Mostmár mondjuk javult a helyzet és a séta során viszonylag normális, de régebben szörnyű volt a helyzet olyankor is.

Én türelmes vagyok vele szemben, járunk kutyaiskolába is, látok rajta fejlődést, de lassan 1 éve járunk suliba és oké, hogy tud ülni, feküdni, akadályt ugrani..stb. de ezzel napközben nem megyek sajnos semmire.

Anyáéknak már nagyon elegük van belőle. Félek, hogy egyszer megint csinál valami rosszat és amíg én suliban vagyok a szüleim beadják egy menhelyre vagy kirakják az utcára.

Mi tévő legyek? Segítsetek!


2009. okt. 18. 16:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, remélem azért érthető! :D
2009. okt. 18. 16:09
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Két lehetőség van: az egyik, hogy nem te vagy a falkavezér, elkényezteted. Erre vannak módszerek:

[link]

A másik lehetőség, hogy a kutya szaporítótól van, azért kezelhetetlen, mert túltenyésztett, rossz idegrendszerű kutya. Ha így van, akkor sajnos nem sok esélye van, hogy megváltozik.

2009. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A kiképzés és a nevelés két külön dolog.

2. "Talán engem már elfogadott, mert velem van a legtöbbet, én vagyok a gazdája, " : ez nem jelenti azt, hogy elismer falkavezérnek.


Abból amiket írsz, egyértelmű, hogy a kutya falkavezérnek képzeli magát. Amiket tesz, mind ebből fakad.

Újra kellene rendeznetek vele a rangsort, lehetőleg az egész család bevonásával. Ám az is sokat jelent, ha Te megtanulod a lenti módszert és következetesen alkalmazod.

Tehát. Olvasd el ezt a könyvet:

Jan Fennell - Hallgassunk a kutyánkra (kutyapszichológia)

Innen letöltheted:

*****


Sok sikert, remélem boldogultok!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, épp ezért kérlek ne bántásnak vedd amit írok. Valószínüleg egy erősebbkezű gazdira lenne szüksége, több fegyelemre és még több jutalomra, dicséretre,ha jót csinál. Van egy olyan érzésem, hogy falkavezérnek képzeli magát, ezért először azt kéne megértetni vele, hogy ő legalul van a sorban. Sajnos a gyerekeket ritkán fogadják el alfának. A kukaborogatás, kerítésrágás adódhat abból, hogy unatkozik. Adj neki valami játékot.
2009. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Konkrét módszereket kaphatsz A pórát két végén című sorozatból. A Spektrumon megy vasárnaponként, ill. a következő szombaton ismétlik. Ezen kívül hétköznap a régebbi adásokat ismétlik. Minél többet nézz meg belőle, és szerintem rengeteg ötletet fogsz kapni a kutyaneveléssel, ill. a falkavezésrség kialakításával kapcsolatban. A Fennel könyv nekem is nagyon tetszett, jó alap, főleg az ideológia kialakításához, de sok esetben konkrét megoldásokat nekem az előbb említett sorozat adott.
2009. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!