Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki kicsi tanácsot/pontosab...

Valaki kicsi tanácsot/pontosabb infót tudna adni? Pontosabb árak?

Figyelt kérdés

Helló Mindenkinek.

Mai napon "találkoztunk" egy helyen egy kutyussal. Aki egy telephelyen van, akik ott vannak, annyit mondtak hogy kitették a kutyát ott és odacsapódott.

Haza nem viszik, de enni és inni és fedél van a feje felett. De sok törődést nem kap ezen kívül. Tele van a szőre bogánccsal.

De ez a telephely egy út mellett van, 5 sávos. Mondták hogy a kutyát ütötte el már autó (de nem most), de szerintem még fáj neki...

Nagyon barátságos kutyus, igazi naaaagy boci szemekkel, hosszú szempillákkal elbűvölő. :)

Puszit osztott, de bizonytalan amit meg lehet érteni.

Persze egyből sikerült beleszeretni...

Itthon feszegettem anyunak a témát, hogy mi lenne ha mi befogadnánk. Kicsit tart tőle, mert jelenleg is van 2 kutyánk. Kettő kan és nem kérdeztük meg milyen nemű a kutyus.

Ez mellett mivel csak kirakták, senki nem tud semmit, anyu a kiadások miatt sem szeretné ha ide jönne. Felajánlottam hogy fizetek mindent (oltások, chip, ivartalanítás és persze a rengeteg bogáncs miatt kozmetikushoz is vinném mivel hosszabb szőrű).

Mivel Győrben van állatorvos, ezért valaki tudna árat írni nagyjából ha esetleg nekünk sikerül elhozni, hogy kb mennyi kiadásra kell számítanom?


Mielőtt még valaki lehurrogna, ha anyu nem egyezik bele, próbálunk neki más gazdit keresni.


A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.



2013. júl. 11. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

oltásosok 3500-6000 ft/ db orvostól függ ( a veszettség elleni és kombi oltás kell neki)

chip 3500-5000 ft ez is orvostól függ

ivartalanítás ha kan akkor az olcsóbb ha szuka drágább 10-30 ezer ft között van..

2013. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És az ivartalanításnál a kutya mérete számít valamit?

Vagy csak az, hogy szuka vagy kan?

2013. júl. 11. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen a testsúly is számít,meg esetleg jó lenne tudni milyen idős,mert akkor a doki elővigyázatosabb stb.
2013. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ma "haverkodtunk" össze, próbált megnézni a fogait, de elhúzta a fejét, nem erőltettem. De a hátsó felét félti.

Esetleg ha van valami olyan baja ami megmaradt abból hogy elütötték abból lehet még valamit kihozni? Tud vele valamit kezdeni egy orvos?

Tacsi méretű, de max 1-2 évesre saccolnám.

2013. júl. 11. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:

A doki egy általános eü felméréssel kezd.Ekkor általában minden kiderül,mivel ilyen pici sztem 15e-nél nem nagyon lehet több a műtét.


Esetleg ha valamilyen fájdalma van,a sérülésből kifolyólag,akkor előbb azt fogja kezelni,később lesz ivartalanítás.Sok sikert :)

2013. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Gondoltam megvizsgálná, csak hát nem tudom azzal tud-e valamit kezdeni ha esetleg eltört valamije és rosszul forrt össze, ezért talán érdekesen tarthatja a lábát. De akkor majd ha odakerül sor. :)


Esetleg a kutya lehet az én "nevemen" ha még 18 alatt vagyok? Mármint mikor írják a kis könyvét, meg a chip-et regisztrálják.. :)

2013. júl. 11. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:

A chipnek,ha jól tudom felnőtt (18+) nevén kell lennie,viszont a kiskönyv minden probléma nélkül lehet a te neveden.


A rosszul összeforrt csonttal sokat nem lehet kezdeni.Durvább (nagyon indokolt) esetben újból eltörik és műtéttel helyre rakják.

De az is lehet,hogy csak egy ficam,vagy valami gyulladás.

2013. júl. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 2 kutyánkat külön chippelte az állatorvos.

Mert a csivava később jött, mikor a doki chippelte, kérdezte kinek a nevét írja, de nem enyémre lett mert mondtam én nevemre ne írják (előtte halt meg a másik csivava, az új kutyust meg ismerőstől "kaptuk", és nekem az előző kutyus volt a mindenem...).

Majd megkérdezem. :)

2013. júl. 11. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!