Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg neki?

Hogyan taníthatnám meg neki?

Figyelt kérdés
Van egy csökönyös,lustácska tacskóm,és próbálom megtanítani a fekszik parancsra (az ül,marad,gyere már megy,de ez nem sikerül valahogy),hiába próbálom finoman nyomni a föld felé,vagy az orra előtt a földre vezetni a falatot,fogja feláll,és értemegy.Hogy taníthatnám meg neki?
2013. júl. 11. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A fekszik egy tök felesleges parancs csupán a gazdik szórakoztatására. Ha ennek nincs különösebb célja, akkor én békén hagynám vele.

Én is anno megtanítottam a tacsi-keverékemnek, és azóta sem veszem hasznát.

A másik kutyámnak pedig már nem is próbáltam, ha szólok jönnek-mennek-maradnak, nekem ennyi elég is.

2013. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg azt, hogy a kutyust felülteted egy magasabb helyre, valami dobozra vagy székre. megfogod a nyakörvét, hogy ne tudjon leugorni, és tegyél egy jutalom falatot a földre. ha nem engeded, hogy érte menjen, előbb utóbb le fog feküdni. ha mégsem, próbáld meg a kutya felé tolni, így ha eltűnik a szeme elől, egyből keresni fogja, amit csak úgy tud megtenni, ha lefekszik. ezt megcsinálod párszor, ha lefekszik nagyon megdícséred, kaphat egy falatot is. nekem ez bejött nagytestű kutyusnál. :) sok sikert :)
2013. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1es!


Miért lenne tök felesleges parancs?? Pl. őv kutyáknál a segéd őrzésénél nincs rá szükség??


Nem beszélve arról, hogy helyben maradásnál is kényelmesebb a kutyának, stb...


Kérdező! Miért megy érte? Mármint mi az, amiért érte megy?? Nem értem! Én úgy tanítottam, hogy falattal megvezettem, viszont amikor fel akart állni, mikor én felálltam, akkor finoman visszanyomtam. Azóta szépen fekszik.

2013. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3-as: Egy tacskónak felesleges, helyben maradásnál pedig ha úgy tetszik, lefekszik. Az enyémek ha megunják az állást, akkor lefekszenek, nem kell nekem parancsolni nekik.
2013. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!