Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lesz néha reggelente...

Miért lesz néha reggelente fékezhetetlen a kiskutyám?

Figyelt kérdés

4 hónapos kiskutyám van, alapvetően jól viselkedik.

Nem rágott még szét semmit a lakásban, hallgat ránk, jól kezelhető, szelíd - többnyire.

Olykor azonban, valahogy bekattan, elkezd csak a saját feje után menni, senkire és semmire nem figyel. Ilyenkor fékezhetetlenné válik - felugrál, harapdál - amit máskor nem szokott. Levadászik mindent. Valahogy úgy néz ki, mint valami mániákus nyugtalanság. Látom, hogy neki sem jó ez az állapot, de ha nyugtatnánk, csak még jobban benyűgösödik, ha meg játszanánk vele, még jobban elveszti a fejét. Ilyenkor jön utánam a lakásban, és kihegyezve figyeli, hogy mit csinálok, ha pl arrébb rakok egy poharat, már csahol.

Igyekszem neki megadni mindent, amire egy ilyen kiskutyának szüksége van: séta, játék, jó kaja, pihenés, odafigyelés. Nincs elkényeztetve... Egyébként, többnyire a délelőtti órákban fordul elő ez a viselkedés, reggel. A nap további részében nem őrül így meg.

Egyébként, itthonról dolgozom, kb 4 óránként kis sétát teszünk,előtte labdázom vele, kis feladatokat kap, tehát nem mondhatnám, hogy nincs vele foglalkozva, és nincs rendszeresség az életében.

Az estéket is szépen átalussza, ha magára hagyom egy két órára, csendben van.


Nem tudom, a ti kiskutyátok is becsavarodik e néha?

Rossz látni, hogy az amúgy nyugodt ártatlan kiskutyám így elveszti a fejét, és nem tudok vele mit csinálni.

Remélem idővel kinövi, de nyugtassatok meg légyszi, hogy a kölykök néha maguktól ilyenek, és nem én teszek neki rosszat. :d



2013. júl. 12. 11:03
 1/5 A kérdező kommentje:

Kimaradt, hogy amikor jön nála ez az állapot, természetesen nem figyelek rá. Valamint nem ugrok minden nyüsszentésére, tehát nem tanult olyat, hogy minél jobban hisztizik, annál több figyelmet kap...

Attól függetlenül addig csinálja ezt az eszevesztett műsort, amíg ki nem dől.

2013. júl. 12. 11:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiskutya elsőnek, ők még ilyen kis bolondosok.Második pedig nincs lemozgatva eléggé szerintem.Kis séta, kis játék nem elég úgy látszik.Az enyém most 8 hónapos és 5-6 hós korában megvolt őrülve akkor jöttünk rá, hogy több mozgás kell neki.Azóta séta után mindíg nyugodt, fekszik elvan, nem idegbajoskodik, nem ugat állandóan stb.Votl már hogy csak keveset sétáltunk vele, akkor is megvolt utánna őrülve.Rohangált, ugatott, ugrál.
2013. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Óvatosan sétáltam vele eddig, és kicsit nyugtalan is voltam, mert menet közben mindenkire felugrált volna, és gyakran megesett, hogy random felkapták emberek, lehajoltak hozzá, és felidegesítették. Így a séta kb katasztrófa volt, ideges is volt, és jönni sem akart.

Most viszont apróra vágott jutalomfalatokkal feltankoltam, és úgy segítettem át a "rázós helyzeteken", és nagyon élveztük a sétát mindketten. Én sem éreztem úgy, hogy elveszteném az irányítást. :D

2013. júl. 12. 14:53
 4/5 gas72 ***** válasza:
Nekem border collie-m van, de sosem őrült még meg, most 8 hónapos. Ha nem viszem sétálni, pedig híresen nagy a mozgásigénye, sima futkározással lefárasztja magát. Ha nálad az ignorálás nem jön be, akkor figyeld meg, hogy mikor tör ez rá, és előtte foglald el valamivel. Mutasd ki neki a nemtetszésedet. Lehet csak unja magát. Lehet nálatok ő a falkavezér. Ha tenni akarsz ellene valamit, ajánlom jan fenneltől a kutyapszichológia című könyvet. Google-n online elolvashatod. Sok szerencsét, írj a fejleményekről :)
2013. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Ez normális, reggel örül, hogy megint ráirányul a figyelem, nem kell már aludni, és rengeteg energiája van:) Mi négy hónaposan ilyenkor voltunk kinn vele egy órát reggel, játszottunk, labdáztunk stb, és a végén befigyelt egy séta. Ugye őket még nem lehet hosszan túráztatni, de játékkal előtte elég jól le lehet fárasztani, és akkor kevésbé neveletlen a séta alatt is:)
2013. júl. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!