Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyáknak a kerítésh...

Nagytestű kutyáknak a kerítéshez elég 5500V vagy kell a 10500Volt a villanypásztorba?

Figyelt kérdés
A láthatatlan kerítéses dolgok nem tudnak érdekelni, mert állatkínzás. Hadd menjen oda, ahova szeretne.. természetesen az utcára nem mehet ki nélkülem, ezért kell a villanypásztor.
2013. júl. 14. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Miért, a villanypásztor barátibb? Nem hiszem...
2013. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, barátibb. Mert bárhová mehet, csak a kerítésre nem.;)

Bocs, hogy megszabom a kutyámnak h nem mehet ki nélkülem az utcára.

2013. júl. 14. 11:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Minnél több, annál jobb:)
2013. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt értem, de mi az optimális egy nagyon nagy testű kutyának ?


5500V kevés ?

2013. júl. 14. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

A láthatalan kerítés is egy villanypásztor, csak ott a nagyfeszt viszi magával a kutya a nyakörvén. Amúgy meg nagyjából mindegy, hogy 5 vagy 10 ezer volt, inkább a tárolt energia és a kerítés hossza a fontos. Magyarul minél hosszabb a kerítés (nagyobb karámoknál több kilométer is lehet), annál nagyobb kondi kell a nagyfesz előállításához, hogy legyen elegendő energia benne. A te esetedben a feszültség abból a szempontból lehet érdekes, hogy mekkora a kutya bundája és át tud-e húzni rajta az ív. Én is most építettem egy villanypásztort, ez kb. 10 kV-ot tud, 10 mm-es szikraközzel állítottam be.

Én ezt építettem meg: [link]


Ha így akarod megakadályozni a szökést, akkor nagyon üzembiztosra kell csinálnod, mert könnyen rájön a kutya, hogy mikor nincs feszültség alatt a rendszer!

2013. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha beállítod nagyobbra akkor elég ha egyszer megrázza utána tisztelni fogja.
2013. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszöntem.:)
2013. júl. 14. 12:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy szép összegeket kérnek ezekért a gyári villanypásztorokért. A fenti kapcsolás nekem kb 3.000 forintban volt, bár trafó, nyák lemez meg néhány alkatrész is volt itthon hozzá.
2013. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hátigen.. de szerinted emberibb ez, mint a láthatatlan kerítéses nyakörv ?
2013. júl. 14. 13:21
 10/11 sippara ***** válasza:
53%
Elég szomorú, ha csak úgy tudod a kutyát a kertedben tartani, ha megb*szatod tízezer volttal......
2013. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!