Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik egy jól...

Hogyan viselkedik egy jól nevelt, és idegerős kutya ha a kerítéshez megy valaki? Mondjuk én.

Figyelt kérdés

Szóval az egyik szomszédomnak olyan a kutyája, hogy ismer engem, minden nap, ha 3x nem lát, akkor egyszer sem.

És mégis, ha a kerítéshez megyek, ugat, morog, hörög, szétszedné a kerítést(de láncon van).

A másik oldalt, meg olyan a kutya, hogy oda jön, még meg is simogattam párszor kerítésen át, és csóválja a farkát, meg kedves.


Most melyik a jó?

Gondolom az, hogy védi a területét, az normális, de az, hogy egy kutya morog, csorog a nyála, ugat, tiszta bolond, ha oda megyek a keríétshez, az nem jó ugye?

Hogy viselkedik egy igazi Örző-védő kutya? Az is szétszaggatná a kerítést, ha oda menne valaki?



2013. ápr. 26. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Egy stabil idegrendszerű kutya közönyös az utcán járkálókkal, amíg be nem akarnak lépni a kapun. Az ő őrző-védő munkája akkor kezdődik. Persze, hogy az ilyen szinten stabil és fegyelmezett kutyus ritka, de létezik.
2013. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látni és ismerni nem ugyanaz. Az én kutyám 12 éve látja a szomszédaim, mégsem ismeri őket és simán megharapná, ha bejönnének. Az ismeretség az egy mély kapcsolat nem az, hogy elsétafikálsz az orra előtt a kerítés másik oldalán. Az, hogy a másik oldali kutya barátságos, nem azt jelenti, hogy vele akkor semmi baj. Lehet, hogy nála máshogy jön ki. Igenis vannak olyan fajták akiknél az a normális, hogy barátságtalanok az idegenekkel. Nem kell nyálat csorgatni meg szétszendi a kerítést, de gondolom azt te is látod, hogy annak a kutyának biztos nem tökéletes az élete amelyiket folyton láncon tartják.
2013. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
88%
Láncon tartott kutya mindig agresszívebb.
2013. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Egy jól nevelt, erős idegzetű kutyában van egy egészséget területvédő ösztön.

Territoriális ugatással, fenyegető viselkedéssel fogadja a falkán kívüli tagokat.

Azért írom így, mert a kutya nem azt nézi, hogy mióta laksz a szomszédban, vagy hányszor lát egy nap.

Hanem azt, hogy tagja vagy e a falkájának (családnak) vagy nem.


Ha a kerítés közelében maradsz, és nem viselkedsz fenyegetően, nem provokálod, nem létesítesz szemkontaktust, nem nyúlkálsz be, csak semleges maradsz, a kutya is leáll a támadással. (mármint a szóban forgó jól nevelt erős idegzetű)

Megsimogatni nem hagyja magát, ha egy kutyának ilyen könnyen a bizalmába lehet férkőzni, az nem jó.

Nem is illik (a kutyák szemében) megsimogatni.

A természetes viselkedésük, hogy elkezdenek ismerkedni, először természetesen szagok alapján, tehát szaglászni fog.

Aztán ha kiszagolta magát, és még mindig nem lépsz fel támadólag, vagy rámenősen, akkor otthagy, vagy ha a közelben is marad, szintén semleges lesz veled szemben.



De ez nem az ŐV kutyák viselkedése, hanem egy simán csak jól nevelt, normális természetes viselkedésű kutya viselkedése.

Az ÖV-ket úgy tanítják, ahogy akarják. A legtöbb ugatással figyelmeztet, ha a kapu előtt van valaki.

A nagyobb különbség abban van, hogy amíg egy kiképzetlen kutya sok esetben meghátrál egy valós betolakodóval szemben, addig egy ÖV-nek természetesebb, hogy emberre támadjon, a kiképzés során levetkőzik az ilyen gátlásaikat.

2013. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Véleményem szerint egy kiegyensúlyozott kutya területvédő ösztöne csak akkor nyilvánul meg, ha a gazda nincs kinn vele a kertben, hiszen akkor a jelenlévők közül ő a legmagasabb rangú a falkából. Az én kutyám csak akkor "intézkedik" (megy ugatni a kerítéshez), ha én nem vagyok ott. Ha a vezéri szerepek tisztázottak, akkor mikor a gazda is ott tartózkodik a kertben, nem ugat a kutya.


Másfelől mikor ugat a kutya, ki nem haraphat a kerítésen, de ha bemegy valaki, folyamatosan jelez és ráharap-enged-ráharap-enged és ha jó fogást talál, azt érzi és ki is használja a betolakodó gyengítésére.


Az ugatás mértékéről és a lánc kapcsolatáról annyit, hogy a láncon lévő kutya azért "dilizik" be, mert ahhoz, hogy egy ember (vagy egy kutya) elmegy az utcában rossz élménye társul, ugyanis amikor oda akar menni a kerítéshez közelebb, a nyakörv visszatartja, esetenként, ha nagyon húzza fojtja a nyakát. Ezért ő azt társítja össze, hogy ha elmegy ott valaki, az neki rossz és csak mégjobban belehergeli magát.

2013. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!