Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne kutyám?

Hogyan lehetne kutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kiskutyát, de sajnos a nap nagy részében nem tudok otthon lenni.. A kutya pedig mint tudjuk társaságkedvelő. Van erre valami megoldást? Vagy van olyan kutyafajta amelyik kibírná a magányt napközben? (panelban lakom, szóval benti kutyáról lenne szó)

2013. júl. 14. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mások is dolgoznak és van kutyájuk. Válassz egy korosabb kutyát, amelyik gazdát keres és idáig is lakásban élt. Ha az otthon töltött időben vele vagy, a nap többi részét átalussza.
2013. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha 9-10 óránál többet kellene egyedül lennie, akkor inkább ne, mert csak kínlódás lenne. És semelyik fajta nem szereti a magányt:(
2013. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
legyél otthon többet, vagy ne legyen kutyád...
2013. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Én nem tudom elképzelni, hogy 8-10 órát egyedül tud lenni egy kutya. (persze ha már valaki tapasztalta...)

Teljesen mindegy hogy panel vagy kertes házról van szó.

Régen mikor gyerek voltam mi is tartottunk házban (nem panel, hanem az a másik tégla) kutyát, de szinte mindig otthon volt valaki. Vagy valamelyik szülőm, vagy a tesóim közül valaki vagy én.

Bár az igaz, hogy napközben inkább alszanak a kutyák, de szerintem azért így is jó a gazdi közelsége.

Ma pl. egész nap itthon voltam/vagyok, és azon kívül hogy reggel megetettem a kuty-ot, nem nagyon volt közös programunk.

Én teszek-veszek (locsoltam, meg teregetek, meg a kertet tettem rendbe, stb.) és a kutya mindig ott van ahol vagyok csak fekszik. Nem akar futkosni vagy labdázni, de a közelembe akar lenni.

Aztán ha eljön az este, akkor addigra "feltöltődik", és jön a játék, a hülyéskedés, a csavargás meg hasonlók.

2013. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
De irigylem az olyan embereket, akiknek terem a pénz:D Sajnos azért a legtöbben nem így vagyunk, és el kell menjünk dolgozni, ahhoz hogy legyen, és ennek szomorú következményeként nem lehetünk a szeretett kutyával. Na most ezt egy kutya olyan fél éves korára tökéletesen megszokja.
2013. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az emberek nagy többsége dolgozik, vagy suliba jár.

Mi is, mégis tartunk kutyát, 3. emeleten. Reggel egy kiadós séta, lemozgatás, és délután 4-ig tökéletesen el van egyedül. Alszik. Ha otthon vagyunk akkor is. Nyugodtan vállalj be kutyust, nem lesz semmi bajuk, ha otthon vannak....

2013. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyél 2 kutyát :)
2013. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem jo otlet, amit szonja2001 irt. Ket kutya egy darabig jol elvan egymassal, de egy ido utan megszokjak egymas tarsasagat, es mint ahogy az uj lakas is egy darabig ingergazdag, erdekes kornyezetet jelent KEZDETBEN a kutyusnak, de kesobb megunjak, ugy egymasnak sem jelentenek mar uj ingert. Valamint ketten milyen jol szet lehet szedni a lakast, nem igaz? Ugye mekkora buli ez?

Szerintem nyugodtan legyen kutyad, ha azert van idod lefarasztani, kiados setaval, hetvegi nagyobb turakkal, kutyasulival, kutyak koze jarassal. A kenneltrening meg jol johet arra az idore, amikor egyedul van otthon a kutya.

2013. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is dolgozom 8 órába 9-10et vagyok távol az utazás miatt, de! arra a 9-10 órára nincs egyedül a kutya mert váltott műszakban vagyok apámmal és a tesommal is. de a munkán kivül nem járok el máshova, csak ha előre egyeztettem a többiekkel, vagy ha ha olyan helyre megyek ahova tudom vinni őt is..
2013. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De irigylem az olyan embereket, akiknek terem a pénz:D Sajnos azért a legtöbben nem így vagyunk, és el kell menjünk dolgozni..."


Nekünk sem terem sajnos, de ahogy valaki írta váltott műszakban dolgoznak.

Nálunk sem reggel 7-től délután 5-ig üres a lakás, hanem egyszer egyikünk van itthon egyszer másikunk, van hogy mindketten, illetve ritkábban de van olyan is, hogy egyikünk sem.

De már pár óra után is ott ül a kapuban a kuty, és mikor bejövünk örömébe oda-vissza rohangászik az udvaron.

Volt olyan hogy beugrós munka jött hirtelen, 16 óráztunk a párommal, és nem akartam ennyi ideig egyedül hagyni a kutyát, de oda szerencsére magunkkal tudtuk vinni őt is. (telephely őrzés)

2013. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!