Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg az ügyfele...

Hogyan értessem meg az ügyfeleimmel, hogy a kutyám nem morog?

Figyelt kérdés
Vállalkozóként sok ember jár hozzám és az egyik kutyám szokása, hogy úgy kommunikál, hogy "búg", de nagyon cukin és ez valójában nekem szól. Mintha azt mondaná: figyel gazdi! Jöttek, jöttek!!! Felfújja a pofiját és búg. Páran meg is értik ,de sokan nem és félnek tőle. Biztos nem láttak még kutyát alsó hangon morogni, na mindegy, néha már nincs is kedvem nekik magyarázkodni, hogy Ő kutya, nem tud beszélni, és így kommunikál. De lehet lassacskán be kéne tanulnom valami sablon, nyugtató szöveget, hogy az újonnan érkező emberkék megértsék, nincs mitől tartaniuk, mert félek, hogy majd ez miatt nem mernek hozzám jönni. Borzasztóan kedves kutya, a szájába bele lehetne nyúlni evés közben, lepkét lehet vele fogatni, a két éves gyerek két vállra fekteti. Közben jön pár hisztis ember, akik verik a palávert, mert a kutya hangot adott ki.
2013. júl. 13. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Te tudod, hogy ez nem morgás, hanem egyfajta kommunikáció. Az én kutyám is morgolódik, amikor simogatom..


El kell döntened, hogy bevállalod-e azt, hogy a kutya továbbra is ott legyen és esetleg "elüldözi" a vendégeket, vagy inkább otthon hagyod. (én nem hagynám otthon)

2013. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vendég jön a kutyát tedd külön.Nem lesz töle semmi baja....
2013. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itthon vagyok. Ő is meg én is. Rapszodikusan jön pár ember naponta, nem akarom és nem is tudom elkülöníteni naphosszat. Tudom ,hogy velem van a baj, mert dacból nincs kedvem elmagyarázni mi a helyzet, mert már unom. Ezért kéne egy jól bevett duma már a kapuban, hogy ne féljenek tőle.
2013. júl. 13. 22:15
 4/10 sippara ***** válasza:
84%
"Jó napot, Xy vagyok, ő pedig itt a kutyám Yx, aki egyébként nem morog, csak dumál". Nem kell túlbonyolítani :)
2013. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha ezekből az ügyfelekből akarsz pénzt keresni, akkor valamilyen szinten alkalmazkodj hozzájuk, és tartsd tiszteletben, hogy nem mindenki szereti a kutyákat, illetve, vannak akik félnek tőlük. Ha ennyit nem engedsz, hogy addig elzárod, vagy beviszed a ház egyik szobájába, akkor el fognak menni keresnek egy másik vállakozot. Hozzáteszem jogosan. A mai világban már nem árt megfogni az ügyfeleket.
2013. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

tegyél ki egy kis "táblát" (nyomtatott papír, vagy ilyesmi), hogy az utcáról ne lássák, de bentről igen, hogy ne féljenek, a kutya nem morog, hanem dünnyög. rövid szöveg legyen, és nagy betűkkel, mert azt hamar észre veszik, és el is olvassák pár msp alatt.(ha gondolod alá kisebb betűkkel írhatsz bővebb magyarázatot is, de a lényeg nagy betűkkel legyen, és rövid, mert az érthető szerintem.)

így nem kell magyarázkodnod.

2013. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hs valaki jön hozzád és ráadásul még az ügyfeled is akkor bizony a kedvérte kell tenni. Alapvető udvariasság része, hogy az kutyákat elzárjuk ha jön egy idegen, mert lehet hogy nem szereti őket, fél stb és nem kötelessége barátkozni vele.

Nem kell egész nap elzárni. Gondolom szólnak mielőtt jönnek, 5 perccel előtte becsukod a másik szobába vagy valami ilyen egyszerű dolog. De ha nem szól, akkor is meg tudod mondani, hogy "egy pillanat, bezárom a kutyát."

2013. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A 4. válasz tetszik :-D De azért mindenki kapott zöld kezet. Persze, hogy a kedvükbe akarok járni, épp ezért tanakodtam mi legyen. Amúgy a normálisabbja normálisan is reagál: -Nem fél a kutyáktól? -Maga mellett nem :-) Vagy : -Fél a kutyáktól? -Féljek? -Nem kell. -Akkor nem :-)
2013. júl. 14. 09:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Hehe, az enyém is ilyen, csak ő akkor csinálja, ha séta közben megállok valakivel beszélgetni. Magában morog, és emberi nyelven egyértelműen ezt mondja: "Figyi már, én sétálni akarok, ne most dumálj"

Ettől a kisgyerekek szoktak megijedni, és olyankor mondom a kutyámnak, hogy oké, megyünk már, ne szólj be anyádnak.

2013. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ő meg nem "morcog", inkább búg. Csucsorít a pofájával, és kicsi rést hagyva préseli ki a levegőt, ezáltal a két oldalsó "lebernyeg" felpúposodik, mint az ember amikor megfújja a levest. :-D Sokkal inkább vicces, mint ijesztő, látszik, hogy örömében csinálja, hisz közben csóválja a farkát és izgatottan toporog. Szerencsére azért javarészt szeretik az emberek.
2013. júl. 15. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!