Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy a kutya...

Az normális, hogy a kutya utálja, ha hozzáérnek a mellső lábaihoz?

Figyelt kérdés

Ezt úgy alapvetően utálják a kutyák, vagy valami rossz élmény miatt alakulhatott ki? Befogadott kutyus, nem teljesen ismert az előélete.

Ha rossz élmény miatt van, hogy tudom ezt semlegesíteni nála? Fél éve van velem, mindent eltűr, de ha a lábaihoz érek húzza le, menekül.


2013. júl. 15. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is utálják azt is ha a hátsó lábaihoz érünk.Talán nem értik mit akarunk velük.Mondjuk ha felemelnénk a mellső lábait nem tudná hová tenni,mert jobb neki ha mind a négy a földön van.Persze az is lehet,hogy fáj neki de az legtöbb esetben sántítással is jár.
2013. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő nem sántít. De egyszerűen megőrül ha hozzáérek. Ha csak megsimogatom, akkor elhúzza. Viszont ha megfogom (időnként muszáj, mert uszkár és ha nem kefélem ki összeáll a szőre), akkor vonaglik, rángatja magát, nyüszít.
2013. júl. 15. 08:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog, egy átlagos kutyának ez nem okoz problémát. Lehet, hogy neki rossz élményei vannak és a fizikai korlátozás menekülési ösztönt vált ki belőle.
2013. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mivel tudnék rajta segíteni?
2013. júl. 15. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy, hogy pozitív megerősítéssel hozzászoktatod, hogy jó dolog ha fogdosod a lábát. Nagyon lassan, nagyon kis lépésekben, hogy véletlenül se terheld túl. Valószínűleg hónapokba fog telni.
2013. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam.

Vajon mit csinálhattak vele azelőtt...? :( Mondjuk lehet, hogy jobb ha nem tudom.

2013. júl. 15. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok dolog miatt lehet, de azért nem innék hideg vizet arra, hogy amiatt mert mentett a kutya és hátha...


Nekem saját nevelésű, 3 éves kutyámmal nem sikerült megszerettetnem, pedig fésülni is kell minden nap, ráadásul maszírozgatni is szoktam, akkor nagyon óvatosan, kegyesen megengedni,hogy finoman végigsimítsam a lábát, de egyébirán nem. Pacsit is úgy ad, hogy begörbíti a mancsát, csak amolyan "éppenhogy" módon.


Szerintem egyes kutyáknak ez amolyan érzékeny terület...

2013. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez is lehet, ezért is tettem fel a kérdést.

Ennek ellenére megpróbálom majd pozitív megerősítéssel leszoktatni erről. Sem neki, sem nekem nem hiányzik, hogy minden kefélésnél ezen stresszeljünk...

2013. júl. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!