Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kutyám állandóan vakarózik. Semmilyen élősködő nincs benne, minden nap kurkászom, és advantixot használunk. Gabona/csirkementes hipoallergén tápot kap (acana pacifica), ezen kívül semmilyen maradékor nem kap, jutalomfalatnak virslit használok, de abból is jobb fajtát tehát elvileg az ételallergia is ki van zárva. Esetleg pollen, vagy mi lehet? Már teljesen kétségbe vagyok esve. Orvosnál természetesen voltunk többnél is, de azt mondták ez még semmi, és ne törődjek vele. De nem hiszem el, hogy ez normális lenne.

2013. júl. 15. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
bűzmirigy probléma? vagy az is lehet, hogy allergiás. nem csak a tápra lehet az, simán lehet valamilyen növény-allergiája is.
2013. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van amelyíkk kutya a tápokban lévő gabonára alergiás. A virsli meg többnyire szóját tartalmaz ami szintén okozhatja a gondot. Megkéne próbálnod a nyers etetést (BARF) nállunk 1 hét alatt megoldotta a gondot, pedig már sebeser vakarta magát.
2013. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A bűzmirigye rendben van, a pacifica meg gabonamentes. Virsliből nem kap annyit, végképp nem rendszeresen, hogy gondot okozna... Tényleg nem tudom, lehet csak én lihegem túl...
2013. júl. 15. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, kutyáknál is van pollen, és fű alergia. Lehet hogy neki is az van.
2013. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pollen allergiára van ugyanolyan teszt, mint embereknek? Kutyáknál hogy kell ilyet kérni? Esetleg ha tudtok jó, lelkiismeretes állatorvost pesten azt megköszönném
2013. júl. 15. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
a kutyám egyik alomtestvére is pollenallergiás, vakarózik szegény nyár közepétől őszig, csak a gyakori fürdetés és a halolaj + halas táp segít rajta. én nekik is a húsetetést javasoltam, ha egyszer az étrendváltás segít az állapotán, akkor megéri kipróbálni. neked is ezt tudom mondani.
2013. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni!
2013. júl. 16. 08:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!