Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hízlaljam fel egy...

Hogyan hízlaljam fel egy kicsit a kutyámat?

Figyelt kérdés

Egy kislány francia bulldog, 1 évvel ezelőtt szívtelen tenyésztőtől mentettük ki, aki el akarta altatni, mert már nem lehet fedeztetni. Egész jól volt kb. három héttel ezelőttig, de nem akart enni, lefogyott. Nem férges, nem beteg. Kb. 2 kg-ot kéne híznia.

Most napi 2x eszik, nem túl nagy adagokat tudok belediktálni. (Reggel száraztáp meleg levessel fölpuhítva és darált hús, vacsira kap főtt kaját, ami ált. főtt csirkefarhát és tészta.) Nincs kedvence, már sokfélét próbáltam, most vitamint is kap kiegészítésként. De jön a tél, kéne egy kis tartalék. Tudtok valami jó ötletet, ami a ti kutyátoknál bevált?


2009. okt. 19. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én igy hizlaltam a kutyám:Reggel kapott szárazkaját(acanát)rizsel és 2 kiskanálnyi zsirt hozzá kevertem.Este tésztát kapott farháttal,csirkehússal,néha a mi maradékunkkal,ja és ebbe is kevertem zsirt neki(mostanáig zabálja ha ezt kap de már nem nagyon hizlalom mert pont jó börben van)Az én kutyám másfél hónap alatt hizott másfél kilót:DDe persze közben jó nagyokat sétáltunk(napi 2 óra+a kertben való rohangálás)Persze elötte többet.Szerintem minden kajájába keverj bele egy kevés zsirt mert igy könnyebben hizik+izletesebb neki a kaja.
2009. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én az átlag kajájánál többet adtam neki.
2009. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :)

Az mindegy, hogy milyen zsírt? Mert az enyém kb. ugyanezt eszi, ahogy írtam, de zsír az nincs benne. Ha ez nálad bevált, akkor teszek bele zsírt, most csirkezsír van itthon, te milyet adtál?

2009. okt. 19. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sertés zsirt de szerintem az mindegy milyen zsirt adsz neki.ÉS emeld egy kicsit az adagját ha eddig nem emelted.
2009. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Tegnap már zsírral kapta, remélem nálunk is beválik. Sajna hiába emelem, ezt a keveset is úgy kell belediktálni, egyedül nem is eszik, csak ha a kezemből adom neki. Pedig eddig nem csinált ilyet.

Köszi a segítséget :)

2009. okt. 20. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szivesen.Majd ird meg ha van javulás.
2009. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!